LIPTOV. Vo vysokohorskom teréne Vysokých, Západných a Nízkych Tatier nad hranicou 1 700 metrov trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, teda 2. stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice.
V ostatných pohoriach trvá malé lavínové nebezpečenstvo 1. stupňa. Podľa Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej je snehová pokrývka len mierne spevnená na ojedinelých strmých svahoch. Uvoľnenie lavín je možné hlavne pri veľkom dodatočnom zaťažení obzvlášť na strmých svahoch so sklonom nad 35 stupňov. Veľké spontánne lavíny sa nepredpokladajú. Tendencia lavínového nebezpečenstva naďalej zotrváva.
Sneh na horských chrbtoch a hrebeňoch je sfúkaný
Vplyvom predchádzajúceho silného vetra je snehová pokrývka nerovnomerne rozložená. V žľaboch a muldách sú nafúkané snehové dosky a vankúše. Niektoré horské chrbty a hrebene sú vyfúkané na trávnatý a skalnatý podklad.
Celková výška snehovej pokrývky je podpriemerná a pre nízke teploty sa v nej vytvárajú nebezpečné formy hranatozrnného snehu.
Hrozí ojedinelý silný mráz
Hydrometeorologický ústav na svojej internetovej stránke varuje, že v okresoch Ružomberok a Liptovský Mikuláš sa do 9. hodiny očakáva ojedinele dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 15 do mínus 18 stupňov Celzia.
Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia.