Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Nepriaznivý vývoj zápasuv druhom polčase otočili

V poslednom 18. kole základnej časti extraligy basketbalistiek Ružomberčanky vyhrali nad UMB Banská Bystrica o 44 bodov –104:60.

Domáci tím vo všetkých smeroch pritlačil a začal aj bodovo unikať.Domáci tím vo všetkých smeroch pritlačil a začal aj bodovo unikať. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Úvodný bod síce zaznamenala z trestného hodu banskobystrická pivotka Felixová, ktorá je pod Urpínom na hosťovaní z Ružomberka, potom ale za necelé dve minúty prišla domáca smršť a na tabuli svietil stav 10:1. O necelú minútu rozdiel narástol na 15 bodov – 18:3.

Mladé vysokoškoláčky sa ale nepoložili, naopak, po následnom oddychovom čase ožili. Začali hrať odvážnejšie a našli aj skvelú streleckú mušku. Ich líderka Šimová mala takmer stopercentnú ruku a do veľkej prestávky zaťažila ružomberský kôš 16 bodmi.

Hosťujúci kolektív postupne ukrajoval z domáceho náskoku a v 16. min sa priblížil na tri body – 36:33. Za prvých dvadsať minút favorizovaný Ružomberok dostal 37 bodov. V druhom polčase už ale bolo všetko inak. Ružomberská basketbalová tvár sa po príchode zo šatní zmenila o stoosemdesiat stupňov.

Domáci tím vo všetkých smeroch pritlačil a začal bodovo unikať. V 27. min rozdiel narástol na 25 bodov – 64:39 a o dve minúty neskôr už to bolo o 30 bodov – 71:41. V týchto chvíľach už Ruži vychádzali aj rýchle a drvivé protiútoky.

Na druhej strane, ich súper fyzicky odchádzal a prestal si tykať aj so streľbou. Tretia štvrtina vyznela 32:7 pre MBK a celý druhý polčas 60:23. Ružomberské basketbalistky dali v tejto sezóne druhú stovku štyridsaťdeväť sekúnd pred klaksónom z ruky Novockej.

Ivan Kurilla, tréner MBK: „Úvod bol z našej strany rýchly, agresívny, taký, ako som si predstavoval. Potom ale prišla pasáž, keď súper začal sťahovať náš náskok. Cez prestávku sme si všetko vydiskutovali a otvorene povedali, čo je zlé a musí sa v druhom polčase zmeniť. Som rád, že vývoj stretnutia sa potom otočil. Pre zdravotné problémy nám chýbala Bučáková. Do poslednej chvíle sme verili, že bude môcť nastúpiť nová posila Angličanka Handyová, ktorá naposledy hrala v Solúne. Grécka federácia ale štrajkovala, a tak potrebné papiere neprišli.“

Ružomberok – Banská Bystrica 104:60 (27:17, 44:37, 76:44)

Body MBK: Grešnerová 23 (3 trojky), Lukačovičová 17, Tetemondová 14, Dicksonová 12, Tarasovová a Podešvová po 9, Smithová a Novocká po 8, Černáková a D. Baburová po 2.

V sobotu sa v extralige žien začína nadstavbová časť. Ružomberok v sobotu v skupine o 1. – 6. miesto nastúpi v Poprade.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.