Pre poslancov míňajú haldy papiera, šetria len v Liptovskom Hrádku

Na jedno rokovanie mestského zastupiteľstva vytlačí mikulášska radnica približne desaťtisíc papierov formátu A4.

Až desaťtisíc strán papiera vytlačia pre liptovskomikulášskych poslancov len na jedno rokovanie mestského zastupiteľstva.Až desaťtisíc strán papiera vytlačia pre liptovskomikulášskych poslancov len na jedno rokovanie mestského zastupiteľstva. (Zdroj: ĽUBICA KUBIŠOVÁ)

LIPTOV. V Ružomberku je počet strán porovnateľný. Poslanci Liptovského Hrádku dostávajú rokovacie materiály v elektronickej podobe.

„Väčšina z nás vlastní počítač, určite by bolo možné, aby sme materiály dostávali e–mailom. Tým by sme aspoň trochu šetrili naše lesy a rozpočet. Keď to dostanem v elektronickej podobe, doma si vytlačím, čo potrebujem," povedal poslanec mesta Liptovský Mikuláš Vladimír Rengevič.

Mesto materiály tlačí svojpomocne

Rovnaký názor zastáva aj poslanec Vincent Kultán: „Myslím si, že by stačilo, keby sme materiály dostávali cez internet. Je to pre mňa jednoduchšie, dokonca by stačilo, keby to bolo umiestnené len na webovej stránke mesta."

SkryťVypnúť reklamu

„Do budúcnosti sa musíme dohodnúť s každým poslancom. Nemáme problém posielať rokovacie materiály cez e–mail. No čím viac sa posielajú dokumenty v elektronickej podobe, tým menej sa čítajú. Mesto by muselo zabezpečiť pre každého poslanca počítač, tlačiareň a pripojenie na internet," reagoval primátor mesta Alexander Slafkovský.

V Liptovskom Mikuláši zabezpečovala tlač papierov a ich zviazanie externá firma, mestský úrad v rámci šetriacich opatrení teraz tlačí materiály svojpomocne.

V Ružomberku možno dôjde k zmenám

V Ružomberku poslanci dostávajú rokovacie materiály tiež v tlačenej podobe. „Týždeň pred rokovaním mestského zastupiteľstva papiere sa rozposielame poštou, zavesíme ich na internetovú stránku a poslancom, ktorí si to vyžiadali, posielame potrebné podklady aj e–mailom. Ružomberská radnica plánuje viaceré organizačné zmeny, nevylučujeme, že dôjde k úpravám aj v tejto záležitosti," povedal Jozef Karika, hovorca ružomberského mestského úradu.

SkryťVypnúť reklamu

V Liptovskom Hrádku šetria čas aj peniaze

Poslanci Liptovského Hrádku dostávajú materiály len v elektronickej podobe. Primátor Branislav Tréger zabezpečil pre každého z nich notebook.

Počítače, na ktorých poslanci teraz pracujú, vyradili veľké firmy, no pre ich prácu stačia. Mesto tak zefektívni pracovný čas poslancov aj ušetrí peniaze za papier a tlač.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 333
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 461
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 263
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 301
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 918
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 446
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 554
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 090
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Najlepšie tímy.

Organizátorov teší účasť.


Ilustračná fotografia.

Podľa rozpisu hlavných pojednávaní by sa v kauze malo začať pojednávať 15. apríla.


TASR
Zásahový tím pre medveďa hnedého v Jasenskej doline.

Okres Liptovský Mikuláš rozdelili.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu