Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Zo Šariša si Ružomberčanky priviezli cenné víťazstvo

Vo svojom treťom vystúpení v skupine o 1. až 6. miesto extraligy žien vyhrali basketbalistky MBK Ružomberok v Prešove nad PU Bemaco 73:68.

Úspech na palubovke minuloročného finalistu je pre Ružomberčnky mimoriadne cenný a dôležitý.Úspech na palubovke minuloročného finalistu je pre Ružomberčnky mimoriadne cenný a dôležitý. (Zdroj: SITA)

RUŽOMBEROK. „Úspech na palubovke lanského finalistu je mimoriadne cenný a dôležitý," zdôraznil po stretnutí generálny manažér ružomberského klubu Stanislav Onuška. Zverenky trénera Ivana Kurillu v nadstavbe víťazne zvládli aj tretí duel s vážnym ašpirantom na medailu, predtým boli úspešné v Poprade aj doma s Nitrou.

V prvom polčase viac misky váh boli naklonené na prešovskú stranu. Po prvej štvrtke domáce basketbalistky viedli 18:16, v 16.min odskočili o päť bodov (26:21) a pred druhou dvadsaťminútovkou mali k dobru osem bodov, 37:29.

Po veľkej prestávke sa ale obraz hry zmenil. Ružomberský tím začal sympaticky hrýzť a na začiatku 30. min vyrovnal stav na 52:52. V dramatickej záverečnej štvrtine bol už hosťujúci celok basketbalovejší a náročný duel otočil vo svoj prospech.

„V úvodnej päťminútovke sme mali jemne navrch," vracia sa k stretnutiu S. Onuška. „Žiaľ, potom prišlo niekoľko našich nepochopiteľných strát lôpt. Boli dokonca situácie, keď dievčatá po obdržanom koši doslova súperovi loptu odovzdali.

Úsek medzi 5. a 20. min bol z našej strany veľmi slabý. V útoku sa družstvu vôbec nedarilo, ešteže celkom solídne fungovala obrana. Vďake nej nám Prešov neunikol viac ako o osem bodov. V druhom polčase ale pri-šiel stoosemdesiatstupňový obrat.

Dievčatá začali ťažiť z výbornej obrany a vpredu sme zase vsadili na rýchlosť a zdravú agresivitu. Bod po boku sme skresávali domáci náskok a štyri minúty pred klaksónom sa nám podarilo ísť do vedenia. To narástlo aj na osem bodov."

Zvlášť S. Onuška vyzdvihol Američanku Smithovú, najlepšiu strelkyňu stretnutia. Pochválil tiež Angličanku Handyovú, vysokú krídelníčku, ktorá skvele dokázala ubrániť najväčšie eso Šarišaniek americkú ostrostrelkyňu Risperovú

Prešov – Ružomberok 68:73 (18:16, 37:29, 54:52)
Body MBK: Smithová 21, Tarasovová 12, Podešvová 9, Grešnerová a Bučáková po 6, Lukačovičová 5, Handyová a Dicksonová po 4, Baburová a Novocká po 3.