Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Nepríjemne prehrali s tabuľkovým susedom

V 23. kole Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok vo vlastnom hrade podľahli Tatranu Prešov 0:1 a ten ich aj v tabuľke preskočil.

Ružomberčania v prvom polčase pôsobili ospalým dojmom, Pláničku v bráne Tatrana ani raz neohrozili.Ružomberčania v prvom polčase pôsobili ospalým dojmom, Pláničku v bráne Tatrana ani raz neohrozili. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: (SITA))

RUŽOMBEROK. Pre oba tímy išlo o mimoriadne dôležitý duel. O to väčšie rozčarovanie po prehre nastalo v ružomberskom tábore. „Doma sa nesmie prehrávať, a to nie ešte s mužstvom, s ktorým sa bijeme o záchranu," poznamenal smutný kapitán MFK Tomáš Ďubek aj s dovetkom: „My pomaly už ani remízu na vlastnom ihrisku si nemôžeme dovoliť."

Len mimochodom, po jeseni bol Ružomberok deviaty s 20 bodmi a Prešov jedenásty so sedemnástimi. Dnes je už všetko inak, milojevičovcom patrí desiata priečka (24 bodov) a Tatranu ôsma (26).

Z tridsiatich metrov prekvapil gólmana

Pod Čebraťom, na ťažkom mäkkom teréne, sa začalo v domácej réžii, ale dosť nesúrodo. V 15. min. sa Hendenreich asi z 30 metrov pokúsil prekvapiť gólmana MFK Penksu, ktorý nepríjemný lob prešovského obrancu vyrazil na roh. Z neho hostia strelili jediný gól zápasu, keď v ružomberskej sieti skončila Čepova hlavička.

V 36. min. po kolmom pase zozadu Pieter-Bučko ľahko vyhral vzdušný súboj s Penksom, ale tesne hlavou minul bránu Liptákov. Ružomberčania v prvom polčase pôsobili ospalým dojmom, Pláničku v bráne Tatrana ani raz neohrozili. Mohol tak urobiť akurát J. Maslo v 41. min. Po výlete do súperovej šestnástky mal bránu Šarišanov presne na kolmici, ale zo 14 metrov ju prekopol.

Verili že výsledok ešte otočia

Do druhej polovice stretnutia Ružomberčania vstúpili oveľa aktívnejšie. Hráči pridali na pohybe a tlačili sa pred šestnástku hostí. „Cez prestávku nás tréner nabádal, aby sme zvýšili pohyb a snažili sa dostávať k zakončeniu. Všetci sme verili, že výsledok otočíme," vravel T. Ďubek.Ten aj ako prvý domáci hráč, neskôr sa ukázalo, že aj posledný, vypálil medzi žrde, ale prešovský gólman jeho dobre mierenú prízemnú strelu z 25 metrov vyrazil.

Tatran naďalej hral umne, veľmi dobre pracoval v defenzíve a nezabúdal ani na brejky. V 74. min. po rýchlej kontre hostí Meszároš pred bránou našiel Katonu, tomu ale lopta nesadla podľa predstáv. Nový ružomberský Srb na hrote útoku Jakšič až v 82.min. prítomných upozornil, že je na ihrisku, keď do lopty, ktorú mu pred svätyňu Tatrana predĺžil Kostelný, zle nastavil hlavu.

Tri cenné body si odniesli hostia

„Všetky tri striedania, ktoré urobil domáci kouč Goran Milojevič, boli zamerané na posilnenie útočnej sily tímu. Ani zmeny však nič nepomohli. S blížiacim sa záverom do domácich radov sa vkrádala čoraz väčšia bezradnosť. Dlhé, nakopávané lopty boli odsúdené na neúspech.

Preto zo šesťbodového duelu si tri cenné body odniesli hostia. Naopak, Ružomberčanov toto ozbíjanie môže ešte veľmi mrzieť. Myslím si, že Prešov nebol lepší," hodnotil nevydarený zápas T. Ďubek. „Keď ale pomaly ani na bránu nevystrelíme, nemôžeme dať gól." Ružomberok zatiaľ na jar skóroval len raz, v sobotu šnúru bez gólu natiahol na 364 minút.

MFK uplynulý týždeň získal na hosťovanie dvoch srbských futbalistov – Marka Jakšiča a Marka Blažica. Prvý z nich odohral celý zápas, druhý prišiel na ihrisko v 52. min. Pri ouvertúre v drese MFK ale ani jeden nebol pre mužstvo prínosom. Možno aj preto, že s mužstvom absolvovali len dva tréningy a potrebujú sa so spoluhráčmi zžiť. Nuž uvidíme.

Gora Milojevič, tréner MFK: „Zápas sme začali veľmi dobre. Potom ale prišiel gól súpera a ďalších tridsať minút bolo z našej strany veľmi zlých. V druhom polčase mi nezostávalo nič iné len zariskovať. Urobili sme určité zmeny s cieľom posilniť ofenzívu. Už bolo jedno, či prehráme 0:1 alebo 0:2.

My sme potrebovali získať tri body. Nevieme dať gól, to je náš najväčší problém. A keď súper skóruje ako prvý, je viac než zle. Ideme ďalej, bude to však mimoriadne ťažké. Ružomberok po tejto prehre čaká tvrdý boj o záchranu."

Ružomberok – Prešov 0:1 (0:1)

Gól: 16. Čep. Žlté karty: Bielák, P. Maslo, J. Maslo - Pieter-Bučko, Farbák, Čep, Heidenreich Rozhodoval : Vlk – 970 divákov.

MFK: Penksa – Gallo (64. Lovás), J. Maslo, Kostelný, P. Maslo – Bielák 84. T. Chovanec), Sivčevič – Ďubek, J. Chovanec, Hoferica (52. Blažič) – Jakšič.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.