Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Ruža môže spečatiť účasť vo finále

V sobotu basketbalistky MBK Ružomberok prvý raz naklonili misky váh na svoju stranu, keď na vlastnej palubovke zdolali Poprad 70:61. Tým celkový stav série otočili z 0:1 na 2:1.

Ružomberské dievčatá ale od úvodného rozskoku hrali veľmi koncentrovane v obrane a efektívne v útoku.Ružomberské dievčatá ale od úvodného rozskoku hrali veľmi koncentrovane v obrane a efektívne v útoku.(Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Hoci v prvom polčase sa dlhšie zdalo, že tretí vzájomný duel by nemusel vyústiť v drámu, napokon všetko bolo inak. Znovu sa potvrdilo, že play–off náboj je nevyspytateľný.

Ružomberské dievčatá veľmi nádejne rozohrali dôležitú partiu. Smithovú pri úvodnom rozskoku palubovka doslova vymrštila a jej krajanka Dicksonová hneď prvý útok zakončila košom – 2:0. Na začiatku Poprad dvakrát odpovedal na domáci kôš, keď vyrovnával na 2:2 a na 4:4.

Zabudli na hosťujúcu kapitánku

Ružomberské dievčatá ale od úvodného rozskoku hrali veľmi koncentrovane v obrane a efektívne v útoku. V 13. min po trojke Dicksonovej, ktorá v prvom polčase strelecky hviezdila (17 bodov), na tabuli svietil 11–bodový rozdiel (25:14) v prospech hostiteliek.

V tretej „šrvrtke“ nepoddajný Poprad zmobilizoval všetky sily a postupne ukrajoval zo svojho bodového manka. Vždy ale v pravý čas prišla ružomberská kontra a tým iskierka Podtaraniek na zvrat bola udusená.

V závere predposlednej desaťminútovky domáce hráčky dva razy v rozpätí niekoľkých sekúnd „zabudli“ na kapitánku hosťujúceho kolektívu Oravcovú. Tá dala dve trojky a pred poslednou štvrtinou MBK viedol iba o dva body – 51:49. To však nebolo všetko. Poprad pokračoval a po desaťbodovej šnúre prvý a zároveň aj posledný raz išiel do vedenia – 53:51.

Trestnými hodmi zvýšila vedenie

Zápasový adrenalín začal kulminovať. Dovtedy zväčša bitý Poprad akoby sa zobudil. V 33. min bol stav nerozhodný – 57:57, dve minúty pred klaksónom viedol Ružomberok iba o bod – 60:59.

Koncovku stretnutia ale zvládol exceletne. Keď do záverečného gongu zostávalo 1:52 min, Bučáková upravila výsledok na 62:59. O pol minúty na to po dvojbodovom koši Dicksonovej s faulom a následnej šestke už MBK viedol 65:59.

Keď Tetemondová dvoma trestnými hodmi zvýšila domáce vedenie na osem bodov (67:59), bolo po reálnych popradských nádejach. Do konca totiž chýbala iba minúta a tri sekundy. Potom už výsledok prešiel iba „kozmetickou“ úpravou a veľmi pekne naplnená Koniareň oslavovala výrazné priblíženie sa k finále.

Po vynikajúcom extraligovom dueli musel ružomberský divák odchádzať domov len s tými najlepšími pocitmi. 13. apríla sa hrá štvrtý zápas v Poprade. V prípade ružomberského víťazstva sa táto semifinálová séria skončí.

Ak uspeje družstvo spod Tatier, o druhom finalistovi sa rozhodne v sobotu 17. apríla na ružomberskej palubovke.

Ivan Kurilla, tréner MFK: „Pred zápasom sme si povedali, že úvod nesmieme prespať, tak ako to bolo v prvom stretnutí v Ružomberku. Od začiatku dievčatá hrali aktívne, veľmi dobre v obrane. Rovnako sme chceli pokračovať aj v druhom polčase. Na prelome tretej a štvrtej desaťminútovky prišla nevydarenejšia fáza s niekoľkými chybami v defenzíve. Potom sme to ale všetko zase „opravili“. Výborne, podobne ako predtým v Poprade, zabojovali za nás aj fanúšikovia, za neustále povzbudzovanie im patrí veľké poďakovanie.“

Ružomberok – Poprad 70:61 (17:10, 34:25, 51:49) – stav série: 2:1
Body MBK: Dicksonová 24, Smithová 12, Bučáková a Handyová po 8, Tarasovová 6, Podešvová 5, Tetemondová 4, Lukačovičová 3. Rozhodovali: Lukáč, Tomašovič, Bohucký – 1300 divákov.

1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  2. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
  3. Kam na výlet so svojimi známymi
  4. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  5. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  6. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  7. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  8. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  9. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?