LIPTOVSKÝ HRÁDOK, RUŽOMBEROK. V dvoch liptovských mestách medzi základné informačné médiá patria klasické mestské rozhlasy. A keďže mnohí ľudia tento zdroj informácií o dianí v meste považujú za prioritný, radnice ich zatiaľ neplánujú zrušiť. Skôr naopak.
V Liptovskom Hrádku dala radnica mestský rozhlas kompletne zrekonštruovať v roku 2008. Prechod z analógového na digitálne kódované vysielanie zaručuje vyššiu kvalitu zvuku a znižuje aj náklady na pravidelnú údržbu. Mestský rozhlas počuť v celom meste i v mestskej časti.
Pokrytie je dobré, počúvanosť tiež
„Jeho pokrytie je stopercentné," informoval Branislav Tréger, primátor Liptovského Hrádku. Dodal, je počúvanosť je vysoká. Navyše, tí ľudia, ktorí z rôznych dôvodov nepočuli vysielanie mestského rozhlasu, môžu si prečítať všetky odvysielané správy a oznamy na oficiálnej internetovej stránke mesta.
V Ružomberku si súčasný technický stav mestského rozhlasu nevyžaduje rekonštrukciu. Na jeho bežnú údržbu minú približne tisíc eur ročne, v mestských častiach Černová, Hrboltová a Biely Potok radnica ráta s ročnými nákladmi na údržbu po 500 eur v každej z nich.
V meste je pokrytie vysielania asi osemdesiatpäťpercentné, v mestských častiach stopercentné.
Význam potvrdzuje spätná väzba
„Počúvanosť vysielania je vysoká. Potvrdzuje to aj spätná väzba od ľudí, ktorí okamžite nahlasujú poruchu akéhokoľvek reproduktora," povedal Ján Pavlík, primátor Ružomberka.
Dodal, že z tohto dôvodu neplánujú rozhlas zrušiť a nahradiť ho iným systémom verejnej komunikácie.