LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. J. Blcháč to uviedol v stanovisku pre agentúru SITA. „Je to falošná správa, ktorú úmyselne niekto šíri a živí. Nikto z kompetentných oficiálne o zrušení nerozhodol. Jedna poslankyňa vyslovila počas rokovania zastupiteľstva želanie, aby už TV Liptov nesnímala celé rokovania, pretože sa z nich stáva turecká telenovela," interpretoval záležitosť z pohľadu mesta jeho hovorca a zároveň predseda predstavenstva Televízie Liptov Peter Lehotský.
Podľa predošlého primátora patria záznamy z rokovaní k najobľúbenejším medzi obyvateľmi mesta. „Mnohí ich sledujú aj celú noc. Vidia, akým ťažkopádnym spôsobom vedie primátor rokovania. Často je usvedčený z klamstva v priamom prenose. Pýtame sa, čo také chystá, keď sa bojí verejnej kontroly a kontroly moci opozíciou," konštatoval Blcháč.
„Diváci si sami majú možnosť urobiť obraz o tom, kto používa lož ako pracovnú metódu. Slová bývalého primátora sú vážne obvinenia, ktoré pripomínajú známe slovenské príslovie o zlodejovi, ktorý kričí, aby chytili zlodeja. Čo všetko podľa takejto logiky muselo skrývať bývalé vedenie mesta, keď TV Liptov prinášala iba komentované a manipulované spravodajstvo zo zastupiteľstiev? Predstavitelia súčasnej opozície majú na rukách hanbu pre viaceré rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu v súvislosti s neobjektívnym vysielaním televízie v rokoch 2007 až 2010," povedal Lehotský.
„Opozícia dostáva od komunálnych volieb v roku 2010 nebývalý priestor v porovnaní s tým, čo v opozícii dostávali v rokoch 2007 až 2010 ľudia z tímu súčasného primátora Alexandra Slafkovského. Vďaka súčasnej vyváženosti spravodajstva neevidujeme žiadne podanie voči televízii na rade pre vysielanie, začali sme robiť záznamy v neskrátenej podobe," podotkol Lehotský.
Blcháč poukazuje na predvolebný sľub Slafkovského o zavedení živého vysielania z rokovaní mestského zastupiteľstva. „Som za, nech sa ukáže kvalita argumentov. Žiaľ, aj keď je to technicky možné, pôjde skôr o personálny problém. Náš poslanecký klub Smer-SD, SNS a ĽS-HZDS si bude robiť záznamy sám a zverejňovať na našej internetovej stránke," vysvetlil Blcháč.
„Za bývalého primátora sa nakúpila drahá technika už v roku 2008 a nevyužívala sa na priame prenosy či záznamy. Namiesto toho sme sa pozerali na manipulované informácie. Náš pôvodný úmysel robiť priame prenosy narazil na niekoľko technických úskalí súvisiacich so zvukom a titulkovaním, preto televízia prináša od 10. februára neskrátené záznamy. Od priamych prenosov z parlamentu ustúpila aj STV a tá je technicky oveľa lepšie vybavená ako ktorákoľvek mestská televízia," dodal Lehotský.