Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Nechýbali pády a zranenia

Druhé kolo Slovenského pohára v Downhille sa uskutočnilo v horskom stredisku v Jasnej. Trať, ktorá patrí medzi veteránov v seriáli pretekov Slovenského pohára, dostala tento rok omladzovaciu kúru, ktorej sa ujal Aleš Hrebík.

Trať v Jasnej patrí medzi veteránov a v seriáli pretekov Slovenského pohára dostala omladzovaciu kúru.Trať v Jasnej patrí medzi veteránov a v seriáli pretekov Slovenského pohára dostala omladzovaciu kúru. (Zdroj: (BVK))

DEMANOVSKÁ DOLINA. „Hornú časť trate sme takmer celú prerobili, pribudlo viac skokov a celkovo sme ju vylepšili,“ povedal manažér Freeride-mtb klubu Martin Čupka.

Počas sobotňajšej prezentácie sa prihlásilo viac ako dvestoštyridsať pretekárov. Potom nasledoval tréning, ktorý spríjemnilo slnečné počasie, trať postupne vysychala a jazda sa zrýchľovala.

Nočný dážď nedeľnú trať premočil a na nových úsekoch sa objavili vyjazdené koľaje a korene. „Pred štartom jazdci stihli ešte jednu povinnú tréningovú jazdu a potom nasledovala prvá meraná semifinálová jazda,“ doplnil M. Čupka.

Liptákov zastupovalo dvanásť pretekárov a bolo medzi nimi aj niekoľko favoritov. Šťastie im však príliš neprialo. Pády a zranenia niektorým znemožnili ďalší štart vo finále. Najviac si vytrpel Filip Sekereš, ktorého po tvrdom dopade museli odviesť do nemocnice. Do cieľa ešte stihol dôjsť vo výbornom čase a obsadil 36.miesto. „Prekvapil nás Bobo Glos, ktorý v semifinálovej jazde obsadil siedmu priečku, ale na štarte finálnej jazdy ho diskvalifikovali, pretože nemal chrániče lakťov. Škoda,“ konštatoval M. Čupka.

Aleš Hrebík sa po zraneniach z predchádzajúcich pretekov Slovenského a Svetového pohára snažil ísť na istotu. V elitnej kategórii skončil na dvanástom mieste. Aj jediná ženská pretekárka liptovského tímu, Sára Štepitová, statočne bojovala s nástrahami trate a skončila piata. Premiérovo sa na pretekoch predstavil Adam Rojček z klubu BMX team Liptov a v kategórii žiakov skončil na štvrtom mieste. V hodnotení klubov sa Freeeride-mtb tím umiestnil na jedenástom mieste.

Z výsledkov:

Kategória elite: 12. Aleš Hrebík 3:23,86, 28. Andrej Košarišťan 3:44,09, 37. Pavel Beťko. 4:03,87, 44. Mário Janek 5:44,31.

Kategória junior: 29.Ľubomír Mlynček 4:11,02, 55. Filip Sekereš DNS.

Kategória master: 13. Čupka Martin DNS.

Kategória ženy: 5. Sára Štepitová 10:53,02.

Kategória hobby: 17. Dalibor Kurek 3:58,22, 36. Glos Bohuslav DSQ.

Kategória hardtail: 23. Volaj Matej 6:07,48, 24. Flip Betcher 6:18,67.