Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Tatran sa v nedeľu tešili z prvej výhry

V 4. kole II. futbalovej ligy sa pod Čebraťom hralo liptovské derby, v ktorom ružomberská rezerva podľahla Tatranu Liptovský Mikuláš 0:1.

Zverenci trénera Pavla Strapáča prišli k susedovi s jednoznačným cieľom – prestrihnúť šnúru bez jediného streleného gólu.Zverenci trénera Pavla Strapáča prišli k susedovi s jednoznačným cieľom – prestrihnúť šnúru bez jediného streleného gólu. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Zverenci trénera Pavla Strapáča prišli k susedovi s jednoznačným cieľom – prestrihnúť šnúru bez jediného streleného gólu. To sa im aj podarilo. Autorom prvého gólu Tatrana v tejto sezóne bol po 330 minútach. Labaška. Mikulášania sa v nedeľu tešili aj z prvej výhry v ročníku 2011/2012.

Hostia začali aktívnejšie, snažili sa o streľbu z rôznych pozícií, avšak s muškou mali problémy. Medzi žrde trafil až v 25. min Kočan, ktorý napriahol z 25 metrov a Smieška loptu vytesnal nad. Vzápätí pred Latiakom domácu svätyňu ratoval Kováč.

Domáci v prvom polčase vôbec neohrozili Šavola v mikulášskej bráne. Ich akcie sa rozbíjali na individuálnych chybách, nepresnostiach a chabom pohybe. V závere polčasu sa po narážačke so Šmahajom nádejne uvoľnil Pekár, ale zakončil mimoriadne nepresne.

Druhá polovica sa začala oveľa živšie. V 49. min Ondrík v šanci zblokoval Labašku a vzápätí na druhej strane Šmahaj peknou ranou z diaľky vyskúšal Šavolov postreh. V 53. min Šmahaj a Lovás nedokázali skoro z bránkovej čiary prepasírovať loptu do siete hostí.

O päť minút neskôr Šmahaj z priameho kopu ideálne položil loptu na Ondríkovu hlavu, ten tesne minul ľavú žrď. Hneď na to prišiel rýchly brejk Tatrana, v domácej šestnástke sa presadil Labaška. Potom Ružomberčania pritlačili svojho súpera, ale vo finálnej fáze sa nedokázali presadiť.

V 78. min tvrdo spoza šestnástky vypálil Nagy, lenže iba do priestoru, kde stál Šavol. Až záverečný hvizd rozhodcu dal bodku za neefektívnym obliehaním mikulášskej brány.

Ružomberok B – Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)
Gól: Labaška. Žlté karty: Moravčík, Labaška (obaja L. Mikuláš). Rozhodoval: Vlčej.
MFK B: Smieška – Švrček, T. Gejdoš, Ondrík, Janso – V. Kováč (Gerec) – Ondrek (Almaský), Šmahaj (Sobota), M. Nagy, Š. Pekár – Lovás. MFK TATRAN: Šavol – J. Kapláň, Kmeť, Šupej, P. Moravčík – Lišivka (Padera) – M. Bezák, M. Gejdoš (Šlosár), Latiak, Kočan – P. Tomko ( Labaška).

8. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Crème de la crème po slovensky 3 180

V okrese Ružomberok bude potrebný pre pohyb do práce a do prírody 7-dňový test od 15. februára.

Žiadosti podnikateľov prijíma ružomberská radnica do 30. júna 2021.

SITA 24 h
Víťaz druhého kola svetového pohára v nemeckom Marklebergu - Jakub Grigar

Mikulášsky kajakár Jakub Grigar, zvíťazil na druhom kole svetového pohára v nemeckom Marklebergu, kde po triumfe v semifinále svoju najrýchlejšiu jazdu zopakoval aj vo finále.