Voda počuje to, čo človek nie

S vodou je Peter Živý veľký kamarát. Dokáže ju celé hodiny pozorovať, rozprávať o nej. Ona mu vraj každý deň pošepká nejakú informáciu o sebe.

Voda v sebe ukrýva mnohé tajomstvá.Voda v sebe ukrýva mnohé tajomstvá. (Zdroj: DAGMARA SARITA POLIAKOVÁ)

Peter Živý tvrdí, že jeho stretnutie s vodou je osudový príbeh. Na samote vraj prežil niečo, čo možno nazvať rozšírenejším, jemnejším stavom vedomia a stal sa citlivejším aj na vodu. Vnímal najmä to, ako vodu ľudstvo zaťažuje.

„Preto mi je sympatický jeden nemecký ekologický čistiaci prostriedok, o ktorom som sa dozvedel, že pri jeho výrobe vodu víria, dynamizujú ju a do výrobkov dávajú éterické oleje. Povedal som si, že tam chcem ísť,“ usmial sa muž.

Toto rozhodnutie spustilo u Petra dlhú niť stretnutí s ľuďmi, ktorí desiatky rokov bádajú o vode. „Voda je látkou, cez ktorú sa uskutočňuje praktický život na Zemi. Život prejavujúci sa rastom, rozmnožovaním aj umieraním a striedaním týchto stavov. Pri všetkom, čo rastie a prechádza týmito fázami, musí byť prítomná voda.“

SkryťVypnúť reklamu

Vedec sa pýtal, prečo má korytnačka na chrbte vzor

„Fascinujú má ľudia vo Výskumnom ústave prúdenia vody v Nemecku, ktorý je na mieste bývalého gazdovského dvora. Je tam po celý rok stabilný prítok vody, miesto bolo špeciálne vybrané kvôli tomuto prameňu,“ vysvetlil Peter svoju cestu do Nemecka za pátraním o vode. Podľa neho, ľudia vo výskumnom ústave pochopili, že voda je mimoriadnou pralátkou života.

„Ťažko sa mi hľadajú slová, lebo nie je bežné, aby si človek uvedomoval, aké krehké procesy života voda uskutočňuje, ako udržuje celú rovnováhu v prírode, ako ovplyvňuje konkrétne prírodné vzťahy.“

V ústave kvapkovou metódou, podľa Petrových slov, vedci na veľmi jemnom prúdení vody môžu odhaľovať aj pôsobenie planét na Zem. Prichádzajú vraj na to, ako prúdi voda pred západom, počas západu a po západe Slnka. Kvapková metóda dokáže zachytiť veľmi jemné sily pôsobiace na hmotu.

SkryťVypnúť reklamu

„V tomto ústave skúmajú aj pôsobenie materiálov, ako sú plast, sklo či kov, na kvalitu vody. Kvapkovou metódou ukazujú na vnútornú pohyblivosť vody, ktorú voda vždy v sebe má, ale ktorú nevidíme, pokiaľ vodu nezafarbíme atramentom alebo zlatou farbou,“ prezradil Peter a povedal, že čosi podobné môžeme pozorovať, keď do čaju či kávy nakvapkáme mlieko a lyžičkou zamiešame.

Hladina sa zatočí na dve strany. To sú prúdy, o ktorých hovoril Peter, a ktoré s ním ľudia pozorujú na pokusoch počas jeho prednášok. Voda vždy utvára a zároveň rozpúšťa formy, ktoré my, ľudia, vidíme v prírode. „Akoby voda už sama v sebe obsahovala v tom, ako sa hýbe, určité formy, napríklad, pripomínajúce tvar našich rečových orgánov, prierez ľudského čreva, ale aj kvet,“ doplnil.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi ľudí, ktorí Petra Živého „nakopli“ a otvorili mu oči, patrí aj Alexander Lauterwasser, ktorý si kedysi položil otázku: „Ako vzniká na chrbte korytnačky vzor?“

Stretnutie s A. Lauterwasserom a výsledkami jeho výskumov utvrdilo v Petrovi záujem o ponorenie sa do sveta vody. Pochopil, prečo sa nemecký vedec zaoberá rezonanciou a kmitaním vody. Zaujal ho prístroj, ktorý púšťa určitú frekvenciu do misky s vodou a voda mu odpovedá úplne konkrétnymi tvarmi.

V čarodielni mu docvaklo, že voda počuje, čo ľudia nie

Nemecký vedec zistil, že voda odpovedá na vyslanú frekvenciu obrazcami. Tieto tvary mu pripomínali kvety. Úkazy začal fotografovať, filmovať a zistil, že kvetiny a mandaly (harmonické spojenie obrazov v kruhu – pozn. autorky), ktoré vznikajú na povrchu vody, majú v sebe úplne totožné vzory.

„Na stretnutí s týmto pánom v jeho čarodielni rezonancií, zvukov a tvarov mi docvaklo, že tón, ktorý my nevidíme a nepočujeme, môže počuť voda. Práve ona môže dať harmonicky tvar čomusi neviditeľnému, čo sa môže prejaviť cez ňu. To bol vo vedomí pre mňa veľký prelom a otvorila sa mi otázka: „Môže príroda počuť niečo, čo ja nepočujem?“

Mnohé staré kultúry na Zemi hovoria o tom, že vesmír vznikol z hudby, zo slova. Kedysi mali ľudia úplne iný druh vedomia než my moderní. Kto vie, napríklad, čítať kostolné maľby, ich tvary a príbehy v nich ukryté, môže sa všeličo dozvedieť o hmote, vývoji sveta, ale musí si sám v sebe vytvoriť akýsi prekladač.

„Kto to vie, vie, že z kostolov sa zo všetkých strán na nás rinú kvety, farby a tvary z vitrážnych okien. Presne toto sa deje na vode u A. Lauterwassera, keď jej pustí hudbu. Voda tak odpovedá na konkrétnu frekvenciu. Je to jazyk obrazov.“

Voda z liečivých prameňov nesie zázračnú schopnosť

„Jedinečným darom, ktorý ponúka voda, je jej schopnosť pôsobiť na to, čomu pomáha,“ prekvapil novou informáciou Peter.

„Vedci, keď brali vodu z rôznych liečivých prameňov, prišli kvapkovou metódou na to, že formy prúdov sú úplne totožné s formami tých orgánov, na ktoré voda pôsobí liečivo. Akoby voda bola utvárajúcou, akoby v sebe mala tvarotvorné sily a už v prameni obsahovala taký pohyb, ktorý je podporujúci pre daný orgán.“

Ako sa dá táto skutočnosť pozorovať? Kvapka vody v určitom intervale kvapká na takzvanú zhustenú vodu glycerínom, aby sa pohyb dal pozorovať, aby bolo vidno kvetnatý obraz. „Každá kvapka, keď je voda silná a mala možnosť prúdiť, teda hýbať sa, utvára nádherné formy. Je to pohyblivý, premenlivý obraz.

Ak by som pre moderného človeka mal priblížiť, čo je voda, poviem, že je médiom síl, látkou, ktorá nesie v sebe ďalšie jemnejšie sily. Je látkou, ktorá je prítomná všade, kde je život, je spolupracovníkom všetkých procesov v prírode. Je nositeľkou života. A ak voda môže prúdiť, je živá a môže nasávať tvary a sily z okolia, nasáva sily až z diaľok kozmu a planét.“

Autor: Dagmara Sarita

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 635
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 614
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 404
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 050
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 626
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 269
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 518
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 512
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hlavná cesta je úzka a krajnice sú minimálne.


6
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Medvede pri Liptovskej Kokave.

Medvedici nasadili sledovací obojok.


2

Uvažujete nad kúpou nového auta? Tak práve teraz prichádza tá pravá chvíľa premeniť svoje myšlienky na činy.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu