Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Zo Senice si Liptáci priviezli tri cenné body

Po úvodnej výhre v Púchove a prehre na domácom ľade s Michalovcami si mikulášski prvoligisti zo Záhoria priviezli tri body.

Pavol Klečko, HC Dukla Senica: „Znovu sme šli do zápasu s tým, že sme v prvej minúte inkasovali prvý gól. V tomto duchu sa niesla prvá tretina. Hrali sme zakríknuto, báli sme sa súpera.

Na začiatku druhej tretiny sme dali vyrovnávajúci gól, ktorý nás postavil na nohy a hráči si konečne začali veriť. Zistili, že aj s takým kvalitným súperom sa dá hrať vyrovnaná partia.

Inkasovali sme ku koncu tretiny v presilovej hre po našej taktickej chybe. Tretiu tretinu sme sa sústredili na to, aby sme nedostali gól a na to, aby sme sa presadili z brejku po chybe súpera. Tá aj prišla, žiaľ, netrafili sme prázdnu bránu.

V záverečnej power play, keď sme sa snažili o vyrovnanie, sme inkasovali. Všetkým hráčom na čele s brankárom Kristínom ďakujem. Podali fantastický výkon na hranici svojich možností s veľkou bojovnosťou.“

Rudolf Záruba, MHK 32 Liptovský Mikuláš: „Prvú tretinu sme si vytvorili tlak na súperovu bránu, ktorý sme dekorovali hneď v prvej minúte, ale v prvých dvadsiatich minútach to bolo z našej strany všetko.
Šance boli, ale mali sme s ich premieňaním veľké problémy.

V druhej tretine nás hneď v desiatej sekunde zmrazili domáci Seničania, ktorí pohotovým útokom a rýchlou strelou od modrej čiary dali na 1:1.

Táto tretina bola už trochu rozháraná, lebo súper ožil po strelenom góle. Začal nás agresívne napádať, bol to od neho snaživý výkon. My sme dali v presilovke na 2:1. Mali sme znova veľa šancí, ktoré sme nevyužili, a ktoré nás v konečnom dôsledku mrzeli.

V tretej tretine sme dali v power play nakoniec tretí gól, ktorý nám výhru poistil. Sme radi, že sme tieto tri body získali. Musíme ich potvrdiť na domácom ľade proti Považskej Bystrici. Súper bol zdatný na čele s brankárom Kristínom, ktorý vychytal veľa šancí.
Na druhej strane si dve minúty pred koncom vytvoril vyložené šance, ktoré, chvalabohu, nepremenil.“

3. kolo: HC Dukla Senica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Senica: Kristín - Škápik, Baron, Zahumenský, Reissmüller, Ondrovič, Vrbovský, Král, Kocian - Vaškovič, Šimek, Mikušovič, Hanták, Lezo, Šúrek, Penák, Cibulka, Šebesta, Herda, Kajba
L. Mikuláš: Palko - Kokavec, Hyben, Kledrowetz, Klepáč, Devečka, Klepáč, Nitriansky - Ďurný, Mravec, Kadura, Uram, Paukovček, Kuric, Pajong, Pleva, Bartík, Valášek, Staroň. Góly a asistencie: 0:1 Kadura (Mravec), 1:1 Šimek (Vaškovič, Baron), 1:2 Klepáč (Paukovček, Uram) pres/1, 1:3 Kadura (Ďurný). Rozhodcovia: Hauko - Otrubčák, Polakovič.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

5 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.