Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Béčko remízou opäť sklamalo

Ružomberské béčko sa s Rimavskou Sobotou rozišlo bezgólovou remízou a po jedenástich kolách má na svojom konte iba jednu výhru.

RUŽOMBEROK. V prvom polčase nič nenasvedčovalo, že domáci musia a chcú vyhrať. Keďže Rimavská Sobota sa ich mdlému futbalu prispôsobila, do prestávky to bola uspávanka bez akejkoľvek iskry a futbalového nadšenia.

Slabý pohyb, nepresnosť a žiadny vzruch pred bránami. Jediný svetlejší moment priniesla až 42. min, keď sa šikovne uvoľnil ružomberský Gerec a Kostolanský jeho strelu zvnútra šestnástky vytesnal na roh.

Do druhej polovice nastúpil už oveľa živší Ružomberok so snahou vytvoriť si tlak a streliť gól. Vpredu domáce mužstvo rozbehal Almaský. Ružomberská rezerva v druhej polovici bola lepším tímom. Mala skoro stále prevahu, lenže k ohrozeniu brány hostí sa dostávala poskromne.

V 69. min domáci predviedli ojedinelú peknú kombinačnú akciu na jeden dotyk. Almaský sa dostal až pred brankára Rimavskej Soboty, lenže keď napriahol k strele, loptu mu stihol odkopnúť Rubint.

Jedinú skutočnú gólovku mal desať minút pred koncom Bielák, loptu napálil z dvanástich metrov, Kostolanský ale vytiahol čarovný zákrok. Slušne pracujúca defenzíva Rimavskej Soboty v závere si remízu ustrážila.

Liptáci si môžu spytovať svedomie za prehajdákanú, doslova odchodenú prvú štyridsaťpäťminútovku. Celkove sa od ružomberského béčka čakalo viac v útoku, nejaké zakombinovanie a prelstenie súperovej obrany.

Mojmír Šrobár, tréner MFK: „Potrebovali sme vyhrať, pretože mužstvá, ktoré sú pred nami, odskočili o štyri body. Bol to zápas o jednom góle, lenže ani ten nepadol. Súper si v druhom polčase nič nevytvoril, my sme mali jednu gólovú príležitosť, škoda, že Bielák ju nepremenil. V prvom polčase mužstvo nedodržalo predzápasové pokyny. Po zmene strán to už bolo o niečo lepšie, aj striedania priniesli oživenie. Škoda, že sme niektoré akcie nedotiahli do konca a nedali aspoň jeden gól.“

Ružomberok B – R. Sobota 0.0
Žlté karty: Krbeček, Bielák - Obročník, Morháč. Rozhodoval: R. Weiss – 247 divákov.
MFK B: Beláň – Gallo, Práznovský, Greššák, Janso – Bielák (86. V. Kováč) – Š. Pekár, M. Nagy, Gerec (89. Švrček) – Serečin (57. Almaský), Krbeček.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 041

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.