Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Basketbalistky zvíťazili na francúzskej palubovke

V 4. kole G skupiny Európskeho pohára FIBA vyhrali basketbalistky MBK Ružomberok na francúzskej palubovke nad tretím tímom tamojšej najvyššej súťaže Basket Landes o 10 bodov – 78:68.

RUŽOMBEROK. Po dvadsiatich deviatich sekundách strelecký účet otvorila trojbodovým pokusom ružomberská pivotka Štěpánová. Tá istá hráčka sa vzápätí trafila z dvojkovej pozície a slovenský vicemajster viedol 5:0. Landes odpovedal osembodovou šnúrou a v rozpätí dvoch minút otočil skóre na 8:5 vo svoj prospech.
V 12. min. domáce basketbalistky prehrávali o šesť bodov (16:22), no vzápätí zase, po siedmich bodoch v rade, naklonili misky váh na svoju stranu – 23:22. Polčas sa skončil nerozhodne 36:36 a pred poslednou štvrtinou viedol, francúzsky tím 58:56.

Dostávala ich do zúfalstva

Štyri minúty pred koncom svietil na tabuli stav 64:68. Landes potom dvoma košmi vyrovnal (68:68). Vtedy do záverečného klaksónu zostávali tri minúty a jedna sekunda. Onuška pochválil celý kolektív. No nemohol nevy-pichnúť aj individuálne výkony. „Guzmanová svojimi prienikmi dostávala domáci tím i divákov do zúfalstva. Boli to kúsky hodné WNBA. Nevídanú streleckú úspešnosť mala Štěpánová, z piatich trojkových pokusov jej padli štyri.
Výborné obranné zákroky predviedla aj Tetemondová. Keďže už v 8. min. sa zranila Lásková, väčší priestor dostala aj naša mladá pivotka Felixová a svoju úlohu veľmi dobre zvládla,“ hodnotil generálny manažér MBK.

V stredu proti Belehradu

Ružomberok je po troch kolách na čele skupiny s dvoma výhrami a jednou prehrou. Rovnakú bilanciu má aj druhý Partizán Belehrad, ktorý vo štvrtok zdolal švajčiarsky Sdent Helios Sion 75:71.
V najbližšom kole (23.11.) náš pohárový zástupca vo svojej Koniarni o 17. hod nastúpi proti srbskému tímu.
V prvom vzájomnom zápase Belehrad vyhral nad Ružomberkom 103:89, keď naše družstvo dohrávalo bez piatich vyfaulovaných hráčok. „Diváci sa môžu tešiť na Partizán, je to veľmi dobrý tím,“ dodal Onuška.
Stanislav Onuška, generálny manažér ružomberského klubu: „Stretnutie bolo mimoriadne vyrovnané, ani jedno z družstiev sa nedokázalo dostať do výraznejšieho bodového úniku. Pätnásťkrát sa súperi vystriedali vo vedení. V tretej desaťminútovke mi ale nebolo všetko jedno.
V búrlivej atmosfére proti nám stál nielen silný domáci tím, ale aj rozhodcovia. Za tri štvrtiny nám odpískali 22 faulov, kým súperovi osem. Výsledok považujem za jeden z troch najlepších za posledné dva roky.“
Basket Landes – MBK Ružomberok 68:78 (14:16, 36:36, 58:56)
Body MBK: Guzmanová 26, Štěpánová 20, Černáková 8, Andressonová a Felixová po 7, Tetemondová 6, Brezániová 4. Najviac bodov Landes: Humpreyová 23. Rozhodovali: Dodds (Škótsko), Larsen (Dánsko) a Madinger (Nemecko) – 3000 divákov. Štvrtiny: 14:16, 22:20, 22:20, 10:22.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

4 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.