Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ružomberčanky podľahli v odvete ruskému Kursku

Basketbalistky MBK Ružomberok v odvetnom štvrťfinálovom stretnutí Európskeho pohára FIBA pod ruskými košmi prehrali s Dinamom Kursk o päť bodov 69:74 a tým skončili svoje učinkovanie na európskej scéne.

RUŽOMBEROK. V domácom zápase Ruža po veľkej dráme, keď väčšinu zápasu bola vo vedení, podľahla veľkému favoritovi pohára číslo dva o bod – 80:81.

„Opäť to bol zápas plný napätia,“ povedal k ruskému súboju generálny manažér ružomberského klubu Stanislav Onuška. „Čosi podobné ako v našej Koniarni. Aj v odvete sme silného súpera, ktorý má najvyššie ambície v ruskej lige i v Európe, prekvapili. Oba tímy sa zaslúžili o výborný basketbal.“

Kursk sa rýchlo spamätal

V úvode, keď Ružomberčankám padli dve trojky od Tetemondovej a Guzmanovej, bol stav 0:3 a 2:6. Kursk sa však rýchlo spamätal a čoraz viac začal zápasové misky nakláňať na svoju stranu.

V 8. min. odskočil o deväť bodov – 21:12, no Ruža pokus o rýchly trhák zastavila a o štyri minúty neskôr už malo Dinamo len bod k dobru – 21:20. V polovici druhej štvrtiny sa skóre aj otočilo – 24:25 a 26:28.

V tretej desaťminútovke viedlo Dinamo aj o osem bodov (43:35 a 45:37), avšak šesť minút pred klaksónom prehrávalo 55:57. „Asi každý v hale čakal, že nám Kursk bodovo ujde, dievčatá ale vždy jeho náskok zlikvidovali a vrátili sa do hry,“ zdôraznil Onuška. „Odohrali naozaj skvelú partiu.“

Postúpil skúsenejší tím

Necelé štyri minúty pred koncom sa ruský tím po osembodovej šnúre dostal na rozdiel šiestich bodov – 63:57.
V záverečnej minúte sa vzdialil na 72:66 a keď do naplnenia riadneho hracieho času zostávalo 23 sekúnd, kapitánka MBK Bučáková druhou trojkou v rozpätí pár sekúnd upravila na 72:69.

„Slávka Bučáková v závere zakontrovala dvoma zázračnými pokusmi z diaľky,“ konštatoval Onuška. Strieľala asi dva, tri metre za oblúkom. Až do konca bolo všetko otvorené. Ja som stále veril v menší športový zázrak. Napokon ide ďalej skúsenejší tím. Jeho predstavitelia nezakrývali, že sme Dinamo vážne zaskočili. Priznali, že boli z nášho výborného výkonu nervózni. Myslím si, že Kursk postúpil zaslúžene, no v posledných troch minútach mu trošku pomohli i rozhodcovia.“

Skončili na ôsmom mieste

Ružomberok svoju púť Európskym pohárom FIBA skončil ako ôsmy najlepší. Tak ďaleko v tejto súťaži ešte nikdy nebol a reálne siahal aj po semifinále.

V semifinále zbrane skrížil s družstvom, ktoré ešte v pohári nenašlo premožiteľa. Kolektív trénera Ivana Kurillu sa s Kurskom vypol zatiaľ k top výkonom v aktuálnej sezóne.

„Súťaž opúšťame so vztýčenými hlavami,“ hrdo tvrdí Onuška. „Aj v Kursku družstvo zanechalo veľmi dobrý dojem. Za povšimnutie stojí, že na súperovej palubovke dievčatá nastrieľali deväť trojok, z toho päť Bučáková, keď pri šiestich pokusoch len raz netrafila,“ dodal Onuška.

Dinamo Kursk – MBK Ružomberok 74:69 (21:17, 38:35, 50:47)

Body MBK: Anderssonová 17, Bučáková 15 (5 trojok), Guzmanová 14, Tetemondová a Lásková po 8, Štěpánová 5, Felixová 2. Najviac bodov Dinama: Snowová 23, Johnsonová 17, Petrakovová 15. Rozhodovali: Mrdat (Srbsko), Pastušiak (Poľsko) a Isašenko (Ukrajina) – 900 divákov. Štvrtiny: 21:17, 17:18, 12:12, 24:22.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.