Našli spôsob, ako zachovať televíziu

Liptovská televízia by mohla digitálne vysielať už v apríli. Signál bude súčasťou takzvaného multiplexu Liptov.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. „Televízia ani mestská pokladnica nemali a nemajú päťdesiat až sedemdesiattisíc eur na prechod na digitálne vysielanie a šírenie signálu vo vlastnej réžii, preto sme hľadali cestu, ako televíziu zachovať,“ povedal predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Televízia Liptov Peter Lehotský.

„Jednou z možností bola výroba obrazového spravodajstva, ktoré by sme šírili cez internet. Preto sme ešte minulý rok hovorili, že televízia v existujúcej podobe v decembri ukončí svoju činnosť,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Mesto zaplatí jednorazový poplatok

Zrušenie televízie vyvolalo ešte minulý rok v novembri odozvu mikulášskeho prevádzkovateľa digitálneho vysielania.

„Majiteľ spoločnosti nás oslovil a ponúkol, že by digitálne vysielanie vedel zabezpečiť, a tak mesto zaplatí len jednorazovú vstupnú investíciu,“ povedal Lehotský.

Náklady by, podľa neho, nemali byť viac ako 10-tisíc eur. „Presnú sumu budeme vedieť vyčísliť, až keď televíziu spustíme,“ doplnil.

Mesto požiadalo o vydanie licencie na digitálne vysielanie. „Ak budeme úspešní a licenciu nám pridelia, môžeme začať s prípravou na spustenie vysielania. Predpokladáme, že licenčná rada prerokuje žiadosť začiatkom marca. S vysielaním by sme mohli začať do tridsiatich dní od pridelenia zmluvy,“ spresnil Lehotský.

SkryťVypnúť reklamu

Obraz a zvuk bude v plnej kvalite

Programová štruktúra televízie by sa príliš meniť nemala, podľa Lehotského je však v tejto chvíli o jej konkrétnej podobe predčasné hovoriť.

„Liptovská televízia bude stále vyrábať analógový signál a na našich zariadeniach sa preklopí na digitálny, aby sa výsledný obraz a zvuk dostali v plnej kvalite k divákom,“ povedal Miroslav Paulínyi zo spoločnosti prevádzkujúcej digitálne vysielanie.

Signál bude, podľa prevádzkovateľa digitálneho vysielania, súčasťou takzvaného multiplexu Liptov, ktorý bude okrem televízie Liptov obsahovať aj ďalších štrnásť televíznych programov a desať digitálnych rádií.

„Predpokladáme, že signál budú ľudia bez problémov prijímať v Liptovskom Mikuláši, Liptovskom Hrádku a okolí.

SkryťVypnúť reklamu

Hraničné zóny budú Liptovská Kokava a Ružomberok, kde šírenie signálu komplikuje profil terénu," doplnil M. Paulínyi.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 222
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 240
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 062
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 079
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 777
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 197
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 575
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Najlepšie tímy.

Organizátorov teší účasť.


Ilustračná fotografia.

Podľa rozpisu hlavných pojednávaní by sa v kauze malo začať pojednávať 15. apríla.


TASR
Zásahový tím pre medveďa hnedého v Jasenskej doline.

Okres Liptovský Mikuláš rozdelili.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu