Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Do jarnej časti vstúpili s prehrou

Futbalisti MFK Ružomberok začali sezónu s jednogólovou prehrou (1:2) v Žiline.

RUŽOMBEROK. „V Žiline sme chceli bodovať, a tým nadviazať na naše výkony z jesene,“ priznal sklamanie z výsledku ružomberský tréner Aleš Křeček.

„Žiaľ, to sa nám nepodarilo, hoci v prvom polčase naše mužstvo malo viac šancí aj striel.“
Premiérový gól Greššáka

Lepšie do zápasu vstúpili hostia, ktorí vicemajstra zaskočili. V 18. min. ružomberská aktivita priniesla aj gólové ovocie. Skalák prihral loptu Greššákovi a ten skóroval hlavou.

Obrovskú príležitosť na zvýšenie vedenia mal v 37. min. Serečin, keď sa sám rútil na Krnáča, no koncovka munevyšla, žilinský gólman nie príliš prudkú strelu zlikvidoval. „Z môjho pohľadu bola zlomová pre prvý polčas stretnutia,“ povedal Křeček.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil, iniciatívu prevzal corgoňligový líder, V 50. min. Pich iba pohrozil, no o päť minút na to bolo vyrovnané. V šestnástke hostí došlo k stretu ružomberského Oboyu s domácim Angelovičom. Rozhodol Ceesayov pokutový kop.

„Náš hráč mal ruku na Angelovičovom pleci, ten ju určite zacítil, a tak to využil a spadol. Bola to dosť sporná situácia, takže možno hovoriť o prísnej jedenástke,“ povedal Křečkov asistent Ladislav Totkovič.
Vyhrali v nadstavenom čase

„Druhý polčas už z našej strany nemal takú kvalitu ako prvý,“ priznal Křeček. „Hra bola rozkúskovaná, Žilinčania zahrávali množstvo štandartných situácií a, žiaľ, jednu sme neubránili.“ Aj vďaka množstvu priamych a rohových kopov si domáci vytvorili tlak.

V 75. min. Majtán v neprehľadnej situácii upravil na 2:1. V nadstavenom čase na ružomberský rohový kop išiel do domácej šestnástky aj brankár MFK Hrdlička. Keďže Žilinčania dostali loptu do bezpečia, tri body zostali pod Dubňom.

Už v piatok (9.3.) šiesty Ružomberok o 14.30 hod. nastúpi proti tretej Trnave, ktorá mu v sobotu ušla na sedem bodov

Žilina – Ružomberok 2:1 (0:1)
Góly: 55. Ceesay (z pokutového kopu), 75. Majtán - 18. Greššák. Žlé karty: Piaček, Majtán, Gergel - Ďubek,. 0boya, Vavrík. l Rozhodoval: Hracho - 1476 divákov. MFK: Hrdlička - Peter Maslo, Kostelný, Greššák, M. Jurkemik - Vavrík, Ďubek (77. Markovič) - Skalák (84. Chovanec), Serečin (63. Hoferica), Oboya – Masaryk.