Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Kapitán Ruže Masaryk strelil v zápase tri góly

Futbalisti MFK Ružomberok v 23. kole Corgoň ligy vyhrali v Zlatých Moravciach 5:3, keď v 65. min. viedli už 5:1.

Futbalisti MFK Ružomberok v 23. kole Corgoň ligy vyhrali v Zlatých Moravciach 5:3, keď v 65. min viedli už 5:1.Futbalisti MFK Ružomberok v 23. kole Corgoň ligy vyhrali v Zlatých Moravciach 5:3, keď v 65. min viedli už 5:1. (Zdroj: (SITA))

Futbalisti MFK Ružomberok v 23. kole Corgoň ligy vyhrali v Zlatých Moravciach 5:3, keď v 65. min viedli už 5:1.

RUŽOMBEROK. Oba tímy začali stretnutie ofenzívne. V 9. min sa ružomberský Hoferica dostal až pred domáceho brankára Kuciaka, ale gól z toho nebol. Vzápätí na opačnej strane gólman MFK Zych reflexívne nohou zlikvidoval Candrákovu tutovku.

V 13. min sa už skóre menilo, Ďubek išiel sám na Kuciaka a otvoril skóre. O šesť minút neskôr Hodek vyrovnal. V 26. min Ďubek prenikol po pravej strane, na päťke našiel Masaryka a upravil skóre na 1:2. Tak sa skončila aj úvodná štyridsaťpäťminútovka.

Do druhej polovice vstúpili fantasticky

V druhom polčase v 47. min Lásik spoza veľkého vápna strelil svoj premiérový gól. Hneď na to na 1:4 upravil Masaryk, keď išiel sám na Kuciaka. V 55. min domáci Candrák v stopercentnej šanci stroskotal na Zychovi.

O šesť minút neskôr zase brankár Vion–u vychytal Masaryka. No ružomberský kapitán predsa dosiahol hetrik. V 64. min bol v domácej šestnástke faulovaný Hoferica a Masaryk z penalty poslal loptu do iného kúta ako sa vrhol Kuciak. Pre Pavla Masaryka to bol 15. gól v aktuálnej sezóne.

Konečne naplno zabodovali

Šiesty ružomberský gól mal v 70. min na kopačke obranca Greššák, lenže zo šiestich metrov nastrelil iba brankára. Tým sa aj výrazná ružomberská dominancia v Zlatých Moravciach skončila. Domáci futbalisti napriek štvorgólovému rozdielu v závere zdvihli hlavy a dvoma gólmi Hodeka zmiernili prehru.

Ruža získal tri body, už veľmi potrebovala vyhrať. Čakala na to šesť kôl, jeseň totiž zavŕšila dvoma remízami a jednou prehrou a jarnú časť odštartovala dvoma prehrami a jednou remízou. Hlavne po slabom výkone v predchádzajúcom kole v Banskej Bystrici a výsledku 0:2 bolo pod Čebraťom dusnom.

Tréner Aleš Křeček: „Do oboch polčasov sme vstúpili veľmi dobre. Po našich dvoch rýchlych góloch po prestávke bolo o zápase rozhodnuté. Škoda, že sme si výsledok pokazili ešte dvoma zbytočnými gólmi súpera. Dôležité je, že chlapci mali celé stretnutie pod kontrolou. O zápase rozhodol charakter nášho tímu.“

Vion Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 3:5 (1:2)
Góly: 19., 73. a 80. Hodek - 26., 48. a 65. Masaryk (tretí z 11 m), 13. Ďubek, 47. Lásik. Žlté karty: Zich,. Kostelný (obaja Ružomberok). l Rozhodoval: Hracho - 1452 divákov.
MFK: Zich - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Ďubek (88. Vavrík), Lásik, Hoferica, Oboya (75. Pekár) - Markovič (84. Poliaček), Masaryk.