Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Rezerva pokračuje v dobrom výkone

Rezerva spod Čebraťa v sobotu nadviazala na svoje kvalitné jarné výkony. V 28. kole II. ligy zdolala Dolný Kubín 3:1.

Víťazstvo trénera Vladimíra Rusnáka teší, ale ešte viac ho hreje, že chlapci opäť otočili skóre v susedskom derby.Víťazstvo trénera Vladimíra Rusnáka teší, ale ešte viac ho hreje, že chlapci opäť otočili skóre v susedskom derby. (Zdroj: Jozef Olejník)

RUŽOMBEROK. V 6. min poslal Bartoš presnú prihrávku na Gereca. Po jeho spätnej prihrávke Bezák tesne trafil spojnicu bránkovej konštrukcie Oravčanov.

Ružomberčania sa kombinačnou hrou snažili ohroziť kubínsku bránu. V 24. min zblokovanú Almaského strelu kryl gólman hostí Trabalík. O dve minúty na to prišiel brejk do odkrytej obrany Liptákov a Dolinajec krásnou technickou strelou spoza šestnástky prehodil Zicha. Tesne pred prestávkou Almaského center v dobrej pozícii našiel Kováča a ten vyrovnal.

Po zmene strán mohol ísť opäť Dolný Kubín do vedenia. Šalipur zbehol až do ružomberskej šestnástky a gólovku naservíroval Ujčíkovi. Zich mu ju ale zneškodnil a podobne domáci brankár svoj tím zachránil aj po Drengubiakovej dorážke z bezprostrednej blízkosti.

V 56. min kubínsky Demko zblízka mieril nad. V 54. min prenikajúceho Nagya v šestnástke skopol Demko a Bezák nariadenú penaltu chladnokrvne premenil.

V 82. min V. Kováč krížnou prihrávkou cez celú šírku ihriska na opačnej strane našiel Ondríka. Ten v závere štyridsaťmetrového špurtu si ešte obišiel Šalipura a Trabalíkovi utešene zavesil loptu do rohu brány. Potom ešte Ujčík preloboval Zycha, avšak domácich zachránilo brvno. Šťastie pri nich stálo aj pri šanci Šalipura.

Vladimír Rusnák, tréner Ružomberka: „Samozrejme, víťazstvo ma teší, no ešte viac ma hreje, že chlapci opäť otočili skóre v susedskom derby. Predtým sme doma s Liptovským Mikulášom takisto prehrávali 0:1. V prvom polčase náš herný prejav bol dosť kŕčovitý, akoby chalani cítili zvýšený psychický tlak. Mužstvu chýbala potrebná ľahkosť, inkasovaný gól nás ešte viac „ubil“. Našťastie, tesne pred prestávkou prišlo vyrovnanie. Po trošku tvrdších slovách v šatni, moji zverenci v druhom polčase zvýšili aktivitu a prišli aj dva krásne góly. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Musím priznať, Dolný Kubín má výborné mužstvo, aj preto to bolo vynikajúce derby. Divákom ďakujem za potlesk.“

Ružomberok B – Dolný Kubín 3:1 (1:1)
Góly: 45. V. Kováč, 65. Bezák (z 11 m), 82. Ondrík - 26. Dolinajec. Žlté karty: Bezák, Ondrík - Sivčevič. Rozhodoval: Michlian – 323 divákov.
MFK B: Zich – L. Lupták, Práznovský, Gallo, Janso – R. Bartoš – Bezák, M. Nagy (88. T. Gejdoš), V. Kováč (83. M. Kutlík), Almaský (66. Ondrík) – Gerec.