Medvieďa sa pošmyklo, spadlo na cestu a zrazilo ho auto

Medvedica sa s potomkom pásla na rúbanisku nad hlavnou cestou. Mláďa sa pravdepodobne v prudkom teréne šmyklo, skončilo pod kolesami auta.

Medvieďa po páde na cestu zrazilo auto.Medvieďa po páde na cestu zrazilo auto. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ JÁN KROŠLÁK)

STANKOVANY. Vodič osobného auta zažil na ceste medzi Rojkovom a Ľubochňou šok. Uplynulý týždeň v noci mu pod kolesá spadlo dvojročné medvedie mláďa. Prudkú zrážku s autom neprežilo.

Náraz s približne 40 až 50-kilogramovým medvieďaťom zdemoloval vodičovi prednú časť auta. Na mieste zasahovala polícia, k zrážke privolali aj mestny poľovnícky zväz.

Matka medvieďa hľadala

„Medvedica sa s mladým túlala nad hlavnou cestou v rúbanisku, kde vypílili stromy pre prípravné práce na stavbu diaľničného tunela. Medvieďa sa skotúľalo na hlavnú cestu, kde ho zrazilo auto,“ potvrdil Peter Lacko, podpredseda Poľovníckeho združenia v Stankovanoch.

SkryťVypnúť reklamu

Vodič auta okamžite privolal hliadku, spoločne potom čakali na príchod poľovníkov v aute, pretože matka svoje mláďa hľadala v blízkosti nehody. „Všade naokolo praskali konáre a počuli sme medvedí rev,“ vysvetlil Lacko.

Samica je stará známa

Medvedicu, ktorá prišla o mláďa, miestni aj poľovníci dobre poznajú, žije v lesoch blízko hlavnej cesty. Je to pravdepodobne tá istá samica, s ktorou sa presne pred tromi rokmi zoči-voči stretol poľovník zo Stankovian počas prechádzky lesom. Muž ju vyrušil v sprievode s mláďaťom, matka po niekoľkých sekundách zaútočila. Odniesli si to poškriabané a pohryzené poľovníkove ruky a nohy.

„Ide o tretí prípad na našom území za posledné roky, čo medveď našiel smrť pod kolesami auta alebo vlaku,“ povedal Lacko.

SkryťVypnúť reklamu

Medvede si na zvuk áut a prechádzajúcich vlakov zvykli, nie je preto nezvyčajné, že sa prechádzajú v blízkosti vyťaženej cesty a hlavnej železničnej trate.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 450
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 225
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 136
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 826
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 463
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 160
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 922
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 162
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Medzinárodný deň detí je tu a s ním prichádza deň plný smiechu, hier a milých prekvapení. Pripravili sme pre vás prehľad zaujímavých podujatí a tipy na darčeky, ktoré zaručene potešia malých oslávencov.


Most ponad rieku Revúca je mimoriadne vyťažený.

Radnica dostala na realizáciu dotáciu.


David Púchovský.

David Púchovský roky pracoval pod ľuďmi zo Smeru.


3
Dievčatá dosiahli skvelý úspech.

Juniorky MBR Ružomberok skvelým spôsom ovládli majstrovstvá Slovenska v basketbale dievčat junioriek (U 19) v Košiciach.


Ján Svrček

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu