Kajakárkam sa v Pau nedarilo, do finále nepostúpili

Vo francúzskom Pau odjazdili slovenskí vodáci druhé kolo Slovenského pohára slalomárov na divokej vode.

V mužskom kajaku zažiarili Slováci v semifinále, medzi 10-člennú elitu v natlačenej konkurencii postúpil Ján Šajbidor z 2. priečky, Martin Halčin z desiatej.V mužskom kajaku zažiarili Slováci v semifinále, medzi 10-člennú elitu v natlačenej konkurencii postúpil Ján Šajbidor z 2. priečky, Martin Halčin z desiatej. (Zdroj: (SITA))



LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, PAU. Singlista Alexander Slafkovský si vybojoval tretie miesto. Finále s obrovským náskokom ovládol Francúz Tony Estanguet.

A. Slafkovského od víťaza delilo 7,91 sekundy. Do finále postúpila dvojica slovenských singlistov a najmä Matej Beňuš v semifinále presvedčil, že mu tamojšia dravá voda maximálne vyhovuje. V semifinále zvíťazil, rovnako ako deň predtým v kvalifikácii, a až finále sa mu nevydarilo. Už na medzičase bolo zrejmé, že na Estangueta mať nebude, strácal na neho až 5,64 sekundy,ktoré sa na trati s 25 bránkami, z toho šiestimi protiprúdnymi, do cieľa ešte prehĺbili. Napokon skončil štvrtý, aj keď na rozdiel od Slafkovského s čistou jazdou.

SkryťVypnúť reklamu

Halčin mal dva dotyky

A. Slafkovský aj týždeň predtým v Cardiffe vo Walese skončil tretí. Teraz mu chýbalo na druhú priečku naozaj málo, stačilo, aby si neťukol na bránke číslo 21. Pre Slafkovského to bolo už 11. umiestenie v kariére na stupňoch víťazov v SP.

V mužskom kajaku zažiarili Slováci v semifinále, medzi 10-člennú elitu v natlačenej konkurencii postúpil Ján Šajbidor z 2. priečky, Martin Halčin z desiatej. Aj keď slovenský mužský kajak nebude mať na OH v Londýne zastúpenie, v Pau naznačil, že mal nepochybne na viac.

Finálovú jazdu však už zvládli menej. Halčin si s dvoma dotykmi na výraznejšie umiestenie pri pomalšej jazde nemohol trúfať. Ešte menej sa darilo Šajbidorovi, čo z toho, že výsledný čas stlačil pod 100 sekúnd, keď si pripísal až 54 sekúnd penalizácie. Osudovou sa mu stala 13. protiprúdna bránka s 50 trestnými sekundami, ďalšie štyri si pripísal na 21. a 22. bránke. Ak by zopakoval výkon zo semifinále, skončil by tretí.

SkryťVypnúť reklamu

Kajakárky nepostúpili

Nepríjemnosť postihla slovenské kajakárky. Ani jedna nepostúpila do desaťčlenného finále, a tak česť v nedeľňajšom programe zachraňovali jedine deblisti Škantárovci.

V semifinále výsledky kajakárok nepotešili, na 13. mieste Dana Mannová, na 21. Jana Dukátová a na 29. Elena Kaliská si akoby vybrali oddychový čas. Kaliská po vynechaní 10. bránky už spádlovala len voľne dole vodou, Jana Dukátová si ťukla na 18. bránke, no aj nebyť dvoch sekúnd penalizácie, pomalšie pádla jej znemožnili finálovú účasť.

Najbližšie k postupu mala Dana Mannová, chýbali jej necelé dve sekundy zrýchlenia, na finále bol potrebný čas 117,31, Mannová zajazdila 119,17. Škantárovci si finálovú účasť vyjazdili z 5. miesta (114,52) a
s dvoma trestnými sekundami. Na 12. mieste delilo Tomáša Kučeru s Jánom Bátikom od finále 1,58 s.

Finálové výsledky:
■ C1 muži: 1. Tony Estanguet (Fr.), 2. Grzegorz Kiljanek (Poľ.), 3. Alexander Slafkovský, 4.
Matej Beňuš (obaja SR), ...v semifinále 13. Karol Rozmuš (SR).
■ K1 muži: 1. Etienne Daille (Fr.), 2. Jan Vondra (ČR), 3. Lucien Delfour (Austr.), ...7. Martin
Halčin, 8. Ján Šajbidor (obaja SR), ...v semifinále 28. Kamil Kaniščák (SR)
■ C1 ženy: 1. Caroline Loirová (Fr.), 2. Kateřina Hošková (ČR), 3. Claire Jacquetová (Fr.).
Kvalifikácia:
■ K1 ženy: 1. Corinna Kühnleová (Rak.), 2. Melanie Pfeiferová (Nem.), 3. Emilie Ferová (Fr.), ...7. Jana Dukátová, 21. Elena Kaliská, 28. Dana Mannová (všetky SR).
■ C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR), 2. Ondřej Karlovský - Jakub Jáně (ČR), 3. Pierre Labarelle – Nicolas Peschier (Fr.), ...18. Tomáš Kučera - Ján Bátik.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 225
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 251
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 072
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 106
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 787
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 226
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 544
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 542
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Najlepšie tímy.

Organizátorov teší účasť.


Ilustračná fotografia.

Podľa rozpisu hlavných pojednávaní by sa v kauze malo začať pojednávať 15. apríla.


TASR
Zásahový tím pre medveďa hnedého v Jasenskej doline.

Okres Liptovský Mikuláš rozdelili.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu