RUŽOMBEROK. Už dlhšie je známe, že klub sa rozlúčil so všetkými hráčmi, ktorým sa naplnili kontrakty, vrátane najlepšieho corgoňligového kanoniera Pavla Masaryka. No zostala skupinka zazmluvnených hráčov, neželená pre ďalšiu sezónu. Tým manažment MFK telefonicky oznámil, aby nechodili na dopoludňajší zraz, ale aby sa hlásili až poobede.
Keďže Zich, Smieška, Ďubek a Kostelný neposlúchli, museli sa z kabíny porúčať. Všetci (zatiaľ) nechcení mali individuálne trénovať a do 30. júna čakať pri telefóne, či ich vedenie nezavolá späť.
Už s mužstvom trénujú aj Zich, Ďubek a Pekár
No na druhý deň už bolo všetko inak. Akoby šéfstvo prehodnotilo niektoré svoje rozhodnutia. Do kabíny áčka sa vrátil brankár Zich, tiež Ďubek, ktorý si deň predtým z nej odniesol aj poslednú vec, fotografiu svojho synčeka, a Pekár. V najbližších dňoch sa do prípravy zapojí aj ďalší skúsený gólman Hrdlička, ktorý sa dáva dokopy po atroskopii kolena. Zaujímavé určite bude sledovať osudy ďalších „vydedencov“, napríklad Afričana Patricka Oboyu, či si nájdu nové angažmány, či budú platenými „nehráčmi“, alebo sa takisto vrátia späť.
Uplynulý týždeň sa pod Čebraťom riešil post trénera brankárov. Nový kouč Ladislav Šimčo sa druhého asistenta (prvým je Antom Soltis) vzdal, no brankárskeho odborníka chce mať. Generálny riaditeľ MFK Milan Baraník rokoval s Jánom Hablákom, ktorý má v klube na starosti žiackych gólmanov, no v čase našej uzávierky definitíva nepadla. Čo sa týka hráčov, s nákupmi sa v klube, ktorý zaradil maximálny šetriaci režim, neráta, ale na jednom útočníkovi Baraník pracuje. Novým vedúcim mužstva je Peter Adamčiak, ktorý tento post doteraz zastával v béčku.
Dnes ružomberskí futbalisti odchádzajú na desaťdňové sústredenie do Senca, kde ich hneď po príchode čaká prvý prípravný zápas s miestnym druholigistom.
Baraník aj šéfom predstavenstva
V stredu 13. júna sa konalo valné zhromaždenie ružomberskej futbalovej akciovky. To schválilo navýšenie základného imania o 2,584 milóna eur. Zvolené boli aj nové orgány klubu. Predsedom predstavenstva sa stal Baraník, ďalšími členmi Vladimír Ševčík a Juraj Čech. Dozorná rada bude takisto pracovať v pozmenenom zložení – Ján Pavlík (predseda), Miloslav Čurilla a Michal Slašťan.