Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Ako hralo vaše mužstvo

Prečítajte si výsledky oblastných futbalových súťaží, ktoré sa cez víkend stretli na futbalových trávnikoch.

MS REGIÓNU

L. Štiavnica - K. N. Mesto 3:1 (0:1)
Po výbornom výkone na domácom ihrisku zaslúžene zvíťazili domáci.
Góly: Dzuriak, Kajan, Baran
L. Štiavnica: Šulc, Halák, Greguška, Callo, Kiník, Dzuriak, Čučka, Mahút, Šiška (Švidroň), Baran (Henčík) Kajan, (Pavlík)

Z. Poruba - Zvolen 2:0 (1:0)
Domáci začali stretnutie vlažne a Praštiakovým volejom nad bránu. Postupne získali Porubčania prevahu a po centri Praštiaka Králik hlavou k tyči nedal zvolenskému brankárovi šancu. O chvíľu Beťko uvoľnil Húsku, ten však zoči-voči brankárovi dal len vedľa, o minútu na to si to zopakoval. Hostia pohrozili jediným únikom, ktorý spoľahlivo zlikvidoval Hrča. Druhý polčas začali domáci útočne a po úniku Čajku, Húska z niekoľkých krokov nedal do prázdnej brány. O chvíľu priamo z centra zvýšil na 2:0. Domáci až do konca vývoj zápasu len kontrolovali a šance už nepremenili.
Góly: Králik, Praštiak
Z. Poruba: Hrča, Repček, Droppa Vretenár, Ma. Beťko, Bella, (Guráň), Králik, (Herčut), Čajka, Húska (Pa. Beťko), Račko, Praštiak

IV. LIGA

L. Hrádok - T. Štiavnička 1:1 (0:0)
Zápas na hrádockom ihrisku skončil zaslúženou remízou.
L. Hrádok: Kačalka, Baďo, Hoško, Janiga, Ráchel, (Lehotský), Rakučiak (Cibuľa), Olejár, Rezník, Sajták, Žufaj, (Žiška), Babic
Góly: domáci – Babic, hostia - Saniga

V. LIGA

Dúbrava - T. Kľačany 1:0 (0:0)
Po bojovnom výkone domáci konečne dosiahli zaslúžené víťazstvo.
Gól: Vyšný
Dúbrava: Mi. Mráz, Priesol, Da. Mráz, Nemec, Urbanovič, Danaj (Lúčan), Oravec, Roháč, Švec, Vyšný (Janičina), Benčo (Sirúček)

Bešeňová - Dražkovce 3 : 1 (1:0)
Góly: Hostia - Murček, domáci - Vyšný 2, Kaplánek
Bešeňová: Hablák, Holík, Guoth, Teličák, Durovič, Kaplánek, Huntoš, Vonšák, Bruk, Kaplánek Vyšný.
Kláštor p. Z. - LM Palúdzka 3:1

Likavka - Belá 0:0
Domáci podali kvalitný výkon. Za predvedenú hru si domáci zaslúžili zvíťaziť. Vedúce mužstvo piatej ligy stratilo prvé body v Likavke.
Likavka: Sabaka, Medžo (Sliacky), (F. Lukáč), Uličný, Golis, Ružička, Timko (J. Huba), Haluška, Pavlík, Haláš, Kendera, Sališ.
Belá: Gonšor, Ondrla, Kováčik, Vajagič (Delton), Fazika, Šúlan, Hulej, Brzák, Páleš, A. Kováčik , M. Kováčik (Kopiš)

Sučany - Demänová 4 : 2 (2:1)
Demänová u súpera v Sučanoch doplatila hlavne na slabší úvod zápasu. V druhom polčase hru postupne vyrovnávala, prevzala iniciatívu, nastrelili štyri žrde, ale skóre už neotočila. Húževnatí domáci využívali brejkové situácie a nakoniec šťastne vyhrali.
Góly: Vyskočáni, Tomek
Demänová: Bačík, Krajčí, (Nadzam), Laco, Valaštiak, Kello, (Lisý), Stankoviansky, Janek, Vyskočáni, Malacký, Tomek Švárny (Janega)

Bobrov - Černová 2:0 (1:0)
Prvú šancu mali hostia ešte v prvej minúte, ale nevyužili ju. Potom mali viac z hry domáci, no z niekoľkých štandardných situácii premenili len jednu. V druhom polčase mali prevahu hostia, vytvorili si pekné šance, no nevyužili ich. Víťazný gól domácich padol v druhom polčase tiež po štandardnej situácii.
Černová: Vlčko, Chovanec, Demko, Tulinský, Kajan, M. Slovák, Kvasničák, Moravčík (Urban), Milan Pindura, Dvorský (Maslo)

I. TRIEDA

Pribylina – Smrečany/Žiar 1:1 (0:0)
V prvom polčase si domáci vytvorili 3 obrovské šance, ktoré nepremenili. Hostia umne bránili a ponúkali protiútoky, domáci vytvárali ďalej tlak, ale nedotiahli to do úspešného konca. Prvý polčas sa tak skončil 0:0. Domáci do druhého polčasu nastúpili s veľkým tlakom, čo sa im aj vyplatilo a po 11 minútach vyhrávali 1:0. Neskôr hostia prebrali iniciatívu, ale ďalej ako za šestnástku sa nedostali. Napokon sa im z ojedinelej štandardnej situácie podarilo 15 minút pred koncom vyrovnať na konečných 1:1. Domáci si zaslúžili za aktivitu a bojovnosť zápas vyhrať.
Pribylina: J. Mikuš – P. Bolvanský , M. Harich, Jaroslav Jurík, M. Martan, V. Tarageľ, Ján Jurík, Ľ. Račko (D. Poliak), R. Jurík, M. Jurík, J. Harich ( M. Mikuš)

Bobrovec – Lisková 2:4 (1:3)
Hostia zaskočili domácich veľmi dobrým výkonom od začiatku a po nepremenených šanciach sa ujali vedenia. Z rozohrávky sa domácim podarilo vzápätí vyrovnať. Tesne pred polčasom na chvíľu stratili koncentráciu, čo hostia využili na dvojgólové vedenie. Ani toto domácich nezlomilo, v druhom polčase strelili kontaktný gól a snažili sa o vyrovnanie. Po nepremenenej čistej šanci to boli práve hostia, ktorí svoj náskok zvýšili a zápas dotiahli do úspešného konca.
Góly: Tomašák, Janičina - Timulák 2, Mrva, Demko
Bobrovec: Poproč- Grajko, F. Danko, Janičina, Tomašák, Porubský(Kapitán)Komuráš(Lajda), Gazda, Š. Kello, Sekan, M. Kello(S. Danko)
Likavka: Mrnčo(Bačík) - M. Marton, Karlík, Macík, Mrva, Hančík, Demko, Fúra, Lauko, Timulák(Šípka), J. Marton(Trnka)

Hubová – Ludrová 4:3
Beňadiková – Kvačany 1:1 (0:1)
L.Sliače - Svätý Kríž 3:2(1:0)
Zápas mal hlavne v 1.polčase jednoznačný priebeh, domáci úplne ovládali hru a hostia sa k ničomu nedostali. Napriek množstvu šancí sa ujali vedenia až v 39. min gólom Sršňa. V druhom dejstve pokračovali domáci v zahadzovaní šancí až do 69 min, keď zvyšoval z penalty Hanula na 2:0. V 73. min sa k slovu dostali aj hostia a prvou strelou Rumanského medzi žrde znižovali na 2:1. Záver zápasu bol nervózny a dramatický. Najskôr síce zvýšil D. Frič na 3:1, ale v poslednej minúte ešte hostia zdramatizovali aj s prispením nešťastného teču domácej obrany na 3:2. Tri body však celkom zaslúžene ostali doma.
L. Sliače: Hadač Ján, Mrva Jozef, Kelčík Martin, Mrva Milan, Likavčan Miroslav, Gejdoš Jozef, Frič Daniel, Frič Peter, Frič Martin, Maďar Lukáš, Sršeň Marek
Sv. Kríž: Staroň Pavel -Mintál Marek, Kubáň Ján K, Tomčík Peter, Rumanský Matej, Dorniak Štefan, Kmošena Lukáš, Maďarec Matej, Mišovič Ján, Feketík Lukáš,Vodička Martin

Ľubeľa – Švošov 1:2 (0:1)
Góly: hostia - Zrník, Drdák
V stretnutí slabej úrovne mali hostia prevahu a vyhrali.
L.Ján – Jamník 0:1

II. TRIEDA

Gálovany – Iľanovo 2:5(1:4)
Zápas bol na šance vyrovnaný, len domáci ich nevedeli premieňať.

Podtureň – Východná 3:1(1:1)
Domáci do 20. minúty prehrávali 0:1, ale po bojovnom výkone do polčasu vyrovnali. Druhý polčas bol v réžií domáceho mužstva, ktoré strelilo 2 góly a zaslúžene vyhralo 3:1.
Góly: domáci - Žender, Menčo, Zlejší

L.Revúce – Lúčky 3:2(1:1)
Zápas bol vyrovnaný. Domáci kopali 3 penalty, z ktorých jednu nepremenili. Hostia si vytvorili šance, ale tiež ich veľa nedokázali premeniť. V tomto zápase by bola remíza zaslúžená.
Góly: Jureník, Bedač 2 – L. Dvorský, F. Baran
L. Revúce: Šooš, Piliar, Kmeť, Veselovský, Hudek, Kurilla, Jureník, Hlbočan, Bedač, Kuriš (Pánči), Janek
Lúčky: Maslo – Šefranko (Druska), Záhradník, Milan, Dvorský, Senko, Baran, Buzoga (Pecho), Ulík, Eliáš, Surový

B. Potok - P.Ľupča 2:2 (1:0)
Mužstvo P. Ľupče v prvom polčase nevyužilo tri gólové šance. Domáci sa z nevinnej akcie po chybe v strede ihriska ujali vedenia, keď skóroval Macko. V druhom polčase hostia pokračovali v zahadzovaní šancí a domáci po strele z 20 m skórovali Pastuvhom. Potom hostia zvýšili úsilie a v 75. min premenil P. Peterec pokutový kop za faul na P. Smiteka. O päť minút peknou strelou vyrovnal J. Chriašteľ. V závere mali hostia ešte tri šance, ale ich nepremenili. Žiaci L.Štiavnička - P.Ľupča 5:0.
Góly: Pastucha, Macko – P. Peterec, Chriašteľ, R. Drapáč, Tholt ŽK: Vrbenský, Noravčík-Frič
P.Ľupča : Španko, V. Peterec, Smitek, Kacian, Hegedúš (Pečko), Boháčik (Morava), P. Peterec, Chriašteľ, Frič, Šingliar, Kráľ
B.Potok: Mišák, Sila, Maťokár (Maga),Maliňák, Vierik, Pastucha, Veselovský, Moravčík, Macko, Baláž (Šramo), Maga (Garček)

Ľubochňa - L. Lúžna - 8:0 (2:0)
Liptovská Lúžna si odniesla zlyhanie Ľubochne z Vavrišova. Domáci hrali s chuťou, hlavne v druhom polčase, keď sa zápas premenil na strelecké preteky dvoch hráčov. Nakoniec gólové skóre Olosa a Gereca skončilo remízou 4:4.
Góly: Olos 4, A. Gerec 4
Lubochňa: Dráb - P. Gerec, Vrtich, J. Gerec, Mráz A. Gerec, Ľ. Žihľavník, F. Chyla (Darila) Šramek(R. Žihľavník - Olos), Drugač (L. Rapoš)

2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.