Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Corgoňligisti si zapísali prvú domácu prehru

Futbalisti MFK Ružomberok v 9. kole Corgoň ligy podľahli Senici 0:2 a tým si do tabuľky zapísali prvú domácu prehru v tejto sezóne.

Senica do soboty zo súperových ihrísk nepriniesla žiadny bod. Išlo o tri stretnutia, v ktorých ani neskórovala. Práve pod Čebraťom čiernu sériu pretrhla. Aj keď nebola lepšia. V 9. min. Almaský umne posunul loptu Pekárovi, no tomu strela v sľubnej pozíciiSenica do soboty zo súperových ihrísk nepriniesla žiadny bod. Išlo o tri stretnutia, v ktorých ani neskórovala. Práve pod Čebraťom čiernu sériu pretrhla. Aj keď nebola lepšia. V 9. min. Almaský umne posunul loptu Pekárovi, no tomu strela v sľubnej pozícii (Zdroj: Jozef Olejník)

RUŽOMBEROK. Senica do soboty zo súperových ihrísk nepriniesla žiadny bod. Išlo o tri stretnutia, v ktorých ani neskórovala.

Práve pod Čebraťom čiernu sériu pretrhla. Aj keď nebola lepšia. V 9. min. Almaský umne posunul loptu Pekárovi, no tomu strela v sľubnej pozícii z hranice šestnástky absolútne nesadla.

Ďubek bránu netrafil

O šesť minút neskôr bolo zase horúco pred domácou bránou. Diviš po kolmici od Kóňu sa sám rútil na Zicha, ale ružomberský brankár Seničanovi tutovku reflexívne zmaril. Na druhej strane po rýchlom brejku ružomberský Serečin ľahkovážne zo siedmich metrov poslal len malú domov do Švengerových rúk.

V 25. min nepríjemný Kóňov ďalekonosný projektil, našťatie pre Zicha, minul domácu bránu. V 33. min gólman MFK z vinkla vytisol Černého priamy kop z 25 m. V závere polčasu ešte Kóňa poriadne natiahol Zicha a potom Ďubek vo vyloženej pozícii o kúsok netrafil senickú bránu.

Opäť platilo nedáš, dostaneš

Druhé dejstvo po necelých dvoch minútach mohol gólom otvoriť Serečin, brankár hostí Švenger už bol prekonaný, ale lopte chýbali centimetre. No vzápätí, v 50. min udreli Seničania, Piroskov center do nekrytého pravého dolného kúta ružomberskej brány poslal dobiehajúci Diviš – 0:1.

Domáci tlak vyrovnanie nepriniesol, naopak v 89. min po rušivom brejku Senice Ďubek faulom v šestnástke v šanci stopol Diarrassoubu. Dostal za to červenú kartu a Piroska z nariadenej penalty spečatil zápasový výsledok – 0:2.
Pokračovanie na 21. strane

Kapitán tímu cítil krivdu

Ružomberský kapitán Tomáš Ďubek pred zápasom dostal darček za dvestý ligový zápas v drese MFK. Tento jubilejný štart zaknihoval v predchádzajúcom kole v Bratislave so Slovanom.
Po nevydarenom zápase so Senicou bol však očividne sklamaný a zároveň naštvaný. Hlavne na hlavného arbitra Dušana Sedláka z Košíc.

„Chcel som zasiahnuť loptu, čo mi nevyšlo,“ opisoval Ďubek situáciu zo záveru stretnutia, po ktorej ho rozhodca vylúčil. „Kontakt tam bol, takže penalta sedela, ale červenú kartu mi nikto nevysvetlí. Neviem, či si z nás niekto robí srandu, dva zápasy doma a tri červené karty, to je priveľa. Možno je to daň za to, že sme boli v tabuľke vysoko a s tým sa nerátalo,“ hneval sa poriadne rozčúlený šéf ružomberskej šatne.

K samotnému výsledku kapitán poznamenal: „Senice je kvalitný súper, ale na víťazstvo nemala.“

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme boli veľmi nervózni, odskakovali nám ľahké lopty. Čo sa týka nasadenia, tak to bolo v poriadku, ale nervozita sa mi zdala až neprimeraná. Pred zápasom som chlapcov nabádal, aby hrali sebavedomo a aktívne. Žiaľ, moje slová nepadli na úrodnú pôdu. Azda keby sme premenili jednu zo šancí v prvom polčase – Serečin bol úplne sám pred brankárom a potom aj Ďubek, by sme sa chlapci trošku upokojili a nadviazali na výkony z predchádzajúcich domácich zápasov. Po prvom inkasovanom góle sa preukázala skúsenosť súpera. Naopak, nám sa potom hralo veľmi zle.“

Ružomberok – Senica 0:2 (0:0)
Góly: 50. Diviš, 90+. Piroska (11 m). Žlté karty: Práznovský, Gerec – Frýdek, Koutný, Krajčík, Štepanovský. Červená karta: 89. Ďubek. Rozhodoval Sedlák – 1 757 divákov.
MFK: Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Nosek – M. Nagy – L. Lupták (69. Ivan Kotora), Serečin, Ďubek, Š. Pekár – Almaský (60. Gerec).

1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.