Výsledky mládežníckych futbalových súťaží

Prinášame výsledky mládežníckych futbalových súťaží.

I. LIGA – ST. DORAST

Dubnica – Ružomberok 1:1 (0:1)

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov,“ zdôraznil tréner ružomberských dorastencov Štefan Mojský. „V prvom sme jednoznačne my boli na koni a mohli sme viesť aj 3:0. V druhom Dubničania poriadne pridali a skoro stále bola lopta v blízkosti nášho pokutového územia.“

Keď v 65. min domáci vyrovnali, s ružomberským družstvom to vyzeralo zle. Z permanentného tlaku sa čisté šance nerodili, skôr Dubničania hrozili nakopávanými loptami. Naopak, hostia im dva razy ušli a čisté príležitosti nevyužili.

Gól MFK: Jagnešák.

MFK: Kokoruďa – Bugan, Dunaj, Ličko, Lacko – Pilát (46 .Laura), Kučera, Ferenčík, Jagnešák – Trabalík (61.Kendera), M. Lovás .

I. LIGA – ML. DORAST

Dubnica – Ružomberok 1:0 (1:0)

„Domáci vyhrali zaslúžene,v prvom polčase boli lepší a druhý bol vyrovnaný,“ priznal tréner hostí Ján Haspra, ml.

Agresívnejšia Dubnica mala v prvej polovici stretnutia herne navrch. Od 43. min Ružomberčania hrali bez vylúčeného Kúkoľa, ale zdatne kládli odpor svojmu súperovi. Navyše párkrát aj pohrozili zo štandartných situácií. S desiatimi hráčmi sa ale ťažko napĺňala prestávková ambícia aspoň vyrovnať.

MFK: Koleda – Gálik, Čurma, Kúkol, Kružliak – Vrlík, Buckulčík, Chromek, P. Lovás – Kurilla (66. Kubás), Zsigmund (28. Záchej).

II. LIGA – ST. DORAST

Prešov B (U 18) – Ružomberok B (U 18) 2:3 (2:2)

■ Sympatické útočné poňatie hostí, ktorí mali ešte tri, štyri ďalšie vyložené šance. No ich obrana stála na slabších nohách, preto inkasovali dva lacné góly.

Góly MFK: Kendera, Laura, Chmela.

II. LIGA – ML. DORAST

Prešov B (U 16) – Ružomberok B (U 16) 1:1 (1:0)

■ V prvom polčase stačila jedna ružomberská chyba a Prešov išiel do vedenia. Druhá polovica patrila hosťom, tí vyrovnali i nastrelili brvno.

Gól MFK: Bugan.

I. LIGA – ST. ŽIACI

Ružomberok (U 15) – Čadca (U 15) 6:1 (2:0)

■ Veľmi dobrý zápas, hostia odolávali do 20. min, keď padol do ich siete úvodný gól. Strelecky sa blysol Lukačik, autor štyroch gólov.

Góly MFK: Lukačik 4 (1 z 11 m), J. Válek, Glut.

Ružomberok (U 14) – Čadca (U 14) 6:1 (3:0)

■ V jednoznačnom stretnutí zaujali dva čisté hetriky domáceho Šrónu, jeden v prvom a druhý v druhom polčase. Čestný úspech Čadce padol za stavu 6:0.

Góly MFK: Šróna (1 z 11 m).

Výsledky mládežníckych družstiev Tatran L. Mikuláš

■Jaroslav Grantner, manažér mládeže: V Martine prípravkári nebodovali. Vo Východnej si chlapci z U-12 poradili so súperom až po zlepšenom výkone v druhom polčase. Mladší žiaci A družstvo bez väčších problémov zdolali súpera z Kysuckého Nového Mesta, kde zápas bol jednoznačne v našej réžii a prakticky sa hralo na súperovej polovici. Druhé družstvo mladších žiakov remizovalo. Najviac očakávaným zápasom bol zápas staršieho dorastu u tabuľkového suseda v Lučenci. Naši potvrdili stabilnú výkonnosť a súpera zdolali. Mladší dorast na náš smútok neuspel. Starší žiaci priniesli z Dolného Kubína dva body za remízy oboch družstiev.