Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Atléti súťažili na troch podujatiach

Mladí atléti z Liptovského Mikuláša absolvovali niekoľko podujatí.

Účastníci záverečného kola súťaže: Zľava: I. Bubelíny, vedúci, L. Bruňová, L. Petríková, G. Gajanová, S. Gajan, ml. žiak, L. Ľubeľanová, D. Gajanová.Účastníci záverečného kola súťaže: Zľava: I. Bubelíny, vedúci, L. Bruňová, L. Petríková, G. Gajanová, S. Gajan, ml. žiak, L. Ľubeľanová, D. Gajanová. (Zdroj: IVAN BUBELÍNY)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Na medzinárodnom päťstretnutí mladých atlétov do 15 rokov 29. septembra v chorvátskej Rijeke reprezentantky AC Kriváň L. Mikuláš Veronika Flosníková v behu na 300 m prekážok skončila ôsma (48,05 s) a ešte len trinásťročná Gabriela Gajanová v behu na 600 m desiata (1:45,12). Obidve v osobných rekordoch.

V Dubnici nad Váhom

V nedeľu 30. septembra v Dubnici nad Váhom úspešne zavŕšili mladšie žiačky AC Kriváň L. Mikuláš súťaž družstiev Stredoslovenského atletického zväzu, keď vybojovali cenné 3. miesto spomedzi 15. družstiev. Lepšie bolo len domáce družstvo Dubnice a družstvo Považskej Bystrice.

Tretie miesto potvrdili vo všetkých štyroch kolách súťaže. V poslednom kole sa opäť blysla Gabriela Gajanová víťazstvami na 300 m v osobnom rekorde 45,64 s a na 600 m časom 1:47:16 s. Lenka Ľubeľanová skončila tretia v skoku do diaľky a štvrtá v skoku do výšky. O rok mladšia Lenka Bruňová si vytvorila najlepšie výkony v behoch na 60 m (9,17 sek) a na 300 m (51,11 s).

Atletický štvorboj

V atletickom štvorboji piatych tried, ktorý usporiadala Základná škola s Materskou školou (ZŠ s MŠ) na Demänovskej ulici 4. októbra v rámci Európskeho týždňa športu a fyzických aktivít štartovalo celkom 60 chlapcov a dievčat zo šiestich mikulášskych škôl. Z chlapcov zvíťazil Miroslav Kořínek 95 b (ZŠ s MŠ Dem. ulica) pred Michalom Magerčiakom 92 b a Filipom Vyparinom 87 b (ZŠ M. R. Martákovej).

Medzi dievčatami zvíťazila Jana Hološová 105 b (ZŠ J. Kráľa) pred Kristínou Haragovou 87 b (ZŠ s MŠ Dem. ulica) a Michaelou Mašurovou 86 b (ZŠ Ul. Čs. brigády). V súťaži družstiev chlapcov zvíťazilo družstvo ZŠ M. R. Martákovej a v súťaži dievčat ZŠ J. Kráľa.

V celkovom hodnotení Putovný pohár riaditeľa školy získalo domáce družstvo ZŠ s MŠ Demänovská ulica.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 607

V meste plánujú cez víkend otvoriť 15 odberných miest.

4 h
Zľava Simona Koreňová, Martina Tarageľová

Aj keď rok 2020 bol ochudobnený o mnohé športové podujatia, šachisti stihli počas zmiernenia opatrení zorganizovať viaceré šachové turnaje. Liptovská šachová škola bilancuje rok.