Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Druholisti na domácom trávniku vysoko vyhrali

MFK Tatran Liptovský Mikuláš privítal v zápase 14. kola na domácom trávniku súpera z Michaloviec. Liptákom sa darilo premieňať šance a napokon vyhrali.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Úvod zápasu, tak, ako to býva v 2. lige, bol vyrovnaný, oba tímy sa však snažili rýchlymi akciami prekvapiť súpera.

Liptovský Mikuláš sa v úvodnej desaťminútovke hlásil súperovej obrane hlavne zo štandardných situácii, ktoré však nedokázal pretaviť do gólu. Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 20. minúte, keď nepríjemnú strelu Sedláka z priameho kopu vyrazil na roh Šavol.

Najprv boli aktívnejší hostia

Michalovce pohrozili aj v 32. minúte, keď strela Zonzona spoza 16-tky minula len tesne brvno mikulášskej brány. V závere prvého polčasu sa domáci prezentovali priamym kopom, centrovaná lopta z kopačky Mizeráka skončila u obrany hostí a následne hlavný rozhodca Michlian skončil prvý polčas. „V prvom polčase boli hostia futbalovejší, aktívnejší a vytvárali si príležitosti.“ Zhodnotil prvý polčas tréner domácich Ján Karaffa.

Do druhej časti hry vstúpili lepšie domáci, tí sa hneď po pár minútach dostali pred šestnástku hostí, odkiaľ Moravčík pálil vysoko nad. Veľký ošiaľ na štadióne spôsobil v 50. minúte Labun, keď sa po centri z pravej strany presadil pred malým vápnom hlavou.

Trénera výsledok veľmi potešil

Michalovčania sa snažili vyrovnať, v 57. minúte strelu spoza 16-tky zablokovala obrana domácich. Druhý gól v Okoličnom padol v 59. minúte, po centri Labuna sa sám pred brankárom ocitol striedajúci Fuják, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal.

Gólové šialenstvo pokračovalo aj o minútu neskôr, keď Malec zvyšoval už na 3:0. Po tomto góle sa lavička hostí rozhodla o dvojité striedanie, ktoré taktiež nezariadilo gól, skôr naopak.

V 68. minúte dorážal centrovanú loptu pred brankárom Labun, ktorý spečatil na konečný výsledok 4:0. V závere stretnutia ešte postrašili hostia, keď loptu po rohu poslal De Oliveire tesne nad brvno.
„V druhom polčase sme dominovali hlavne pre to, že sme premenili šance, dali sme dva pekné góly. Sme veľmi spokojní a chlapci si to naozaj zaslúžia,“ dodal k druhému polčasu tréner domácich.

L. Mikuláš - Michalovce 4:0 (0:0)
Góly: 51. a 68. T. Labun, 58. Fuják, 60. T. Malec l Žlté karty: 40. T. Labun, 48. Daško, 89. Fuják - 30. Zonzon l Rozhodovali: Michlian - Poláček, Budáč
L. Mikuláš: Šavol - Janec (35. Fuják), Kubena, Labun, Mizerák (71. Popik), Šupej, Lišivka, Moravčík, Balluch, Daško, Malec (80. Morong).
Michalovce: Jenčo - De Oliveira, Vanák, Calero, Regáli (61. Danko), De Marco, Garel (46. Gamkrelidze), Zonzon, Jurčo, Hruška, Sedlák (61. Kunca).