Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Ruža si záver zápasu poriadne vytrpela

Futbalisti MFK Ružomberok v 15. kole Corgoň ligy zdolali Tatran Prešov 2:0, v tabuľke sa posunuli zo siedmej na šiestu priečku a k dobru majú odložený zápas v Banskej Bystrici.

RUŽOMBEROK. Domáci futbalisti si od začiatku vynútili územnú prevahu, hlavne z ľavej strany posielali centre do prešovskej šestnástky, ale k bezprostrednému ohrozeniu brány súpera a ani k streleckému zakončeniu sa v týchto fázach nedostávali.

Mulumbova hlavička zaskočila

Prvá tutovka zápasu prišla až v 27. minúte, keď sa Mulumba po kolmom pase predral cez Adama, lenže v stopercentnej pozícii trafil iba vybiehajúceho brankára hostí Diviša. Potom vážnejšie ofenzívne rožky začal vystrkovať Tatran.
Práve v čase, keď preberal iniciatívu, Ďubek zahrával rohový kop, loptu ideálne posadil na Mulumbovu hlavu a gólman hostí zostal zaskočený – 1:0. Za posledné dva „majstráky“ to bol tretí gól hlavou tohto Konžana.

V záverečnej minúte prvého polčasu na bránkovej čiare Ružomberčanov ratoval Nosek po Ševčukovej koncovke.
Druhé dejstvo bolo zásluhou oboch mužstiev živšie a zaujímavejšie, než prvé. V 47. min striedajúci Lupták krásne spracoval Kotorovu prihrávku, no Diviš jeho gólovú strelu bravúrne kryl. Ďalšiu domácu akciu zakončoval Nagy, brankár Tatrana bol znovu pozorný.

V 53. min Maslo v päťke dlhšie váhal s koncovkou a napokon mieril iba do rúk Diviša. Vzápätí na druhej strane Nosek sklzom zachraňoval pred Papajom, no takmer trafil vlastnú bránu. Pravý bek MFK už druhý raz v hodine dvanástej zatiahol brzdu. V 64. Guba spálil čistú šancu na vyrovnanie, z desiatich metrov prestrelil bránu, keď loptu ešte tečoval domáci brankár.

Domáci dohrávali iba desiati

V čase, keď sa hostia nadychávali k náporu, druhý raz udrela Ruža. V 67. min prišiel brejk domácich do otvorenej obrany súpera. Ďubek vysunul Serečina a ten obišiel aj Diviša – 2:0. V 78. Maslo nahral Serečinovi a Diviš skvelým zákrokom vytesnal loptu na roh.

Od 83. min domáci dohrávali len desiati, ihrisko po nepríjemnom strete s prešovským obrancom Bartekom musel opustiť zranený a otrasený Mulumba, no tréner Ladislav Šimčo už mal vyčerpanú kvótu striedajúcich hráčov. Počas záverečného tlaku Tatrana brankár MFK Zich „zobral“ gól Ševčukovi.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Hral sa obojstranne útočný futbal, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú. My sme si vytvorili viac čistých gólových šancí, keď som všetky zrátal, vyznelo to asi 6:1 v náš prospech. Výsledok 2:0 beriem a je aj potvrdením, že vo finálnej fáze sme boli lepší. Dalo sa vyhrať i výraznejšie. Mrzí ma záver, keď sme dohrávali o jedného hráča menej, podľa mňa po úmyselnom faule na Mulumbu, jedného z najlepších hráčov na ihrisku. Mulumba mal narazené oko a stratil aj orientáciu. Napokon sme si posledných desať minút museli vytrpieť.“

MFK Ružomberok Tatran Prešov 2:0 (1:0)
Góly: 33. Mulumba, 67. Serečin. Žlté karty: Kotora, Ďubek – Zošák, Bartek
Rozhodoval: Hracho – 1302 divákov
MFK: Zich – Maslo, Práznovský, Greššák, Nosek – M. Nagy – Š. Pekár (46. L. Lupták), Ďubek, Kotora (73. Bielák) – Lovás (40. Serečin), Mulumba.

Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

15 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.