Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Rozhodca gól hostí neuznal

Liptovský Mikuláš sa po zápasovej výhre na ľade Prievidze 1:4 predstavil pred vlastnými fanúšikmi netradične v nedeľu. V zápase 20. kola privítal súpera z Trnavy.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hneď v úvodných minútach si domáci hráči zahrali dvakrát presilovku 5 na 4 a až v tej druhej pohrozili vážnejšie, konkrétne Macík v 5. minúte pálil tesne nad. Početnú výhodu využili mikulášski hráči po minúte, keď nahodený puk z hokejky Devečku tečoval pred bránou Kuric. Domáci sa do ďalšej dobrej šanci dostali v 15. minúte po prudkej strele Paukovčeka, ktorý trafil iba obrancu. Po chvíli nasledovalo dlhšie prerušenie hry po tom, čo jedného z hráčov Trnavy z ľadovej plochy odniesli na nosidlách. Do konca prvej tretiny sa nič vážne nestalo.

Úvod druhej časti hry patril taktiež domácim, Kubáň v samostatnom nájazde na brankára pohorel, keď jeho pokus trnavský brankár dokázal vyraziť. Po niekoľkých minútach sa pretlačil pred bránu Piatka, ktorý ani na dvakrát neprekonal brankára hostí. Tento hráč to skúšal v 30. minúte, keď v úniku na samotného brankára neuspel.

V 32. minúte sa ďalšou peknou akciou prezentovali domáci, únik po pravej strane bol zavŕšený strelou Paukovčeka spomedzi kruhov. V 33. minúte Trnava po protiútoku vyrovnala na 1:1, keď na presnú prihrávku naviazal Hluch, ktorý iba dorážal do odkrytej časti brány. Liptovský Mikuláš sa neuspokojil s remízou a pár sekúnd pred koncom druhej tretiny vyrovnal zásluhou Poliačeka.

V začiatku tretej tretiny to skúšal viackrát Macík, najskôr hľadal svojou prihrávkou spoluhráča, následne z otočky zakončil iba do betónov Petroviča.

V 49. minúte sa hostia dostali do obrovských šancí, keď to na domáceho brankára skúšali tri, či štyrikrát. Posledný pokus z ľavej strany skončil v Palkovej lapačke. V 52. minúte podržal hráčov Liptovského Mikuláša v bráne Palko, ktorý čelil strele spomedzi kruhov z hokejky Luptáka, následne sa Trnava nepresadila ani krížnou strelou z kraja. V závere stretnutia sa pred bránou domácich zhustilo viacero hráčov, Trnave sa podarilo aj zakončiť, ale rozhodca tento gól neuznal.

„Ja mám pocit, že sa do odrazilo odo mňa a padlo za bránu, ale dôležitý je rozhodca, on ten gól neuznal aj keď stál za bránou - taký bol verdikt. Sme radi, že sme zvíťazili a máme tri body," vysvetlil tesne po zápase brankár domácich Matúš Palko.

MHK 32 L. Mikuláš – HK Trnava 2:1 (1:0, 1:1,0:0)

Góly: 6. Kuric (Devečka), 40. Poliaček – 33. Hluch (Jančovič).
Rozhodovali: Druga, Číž, Moravec.
Divákov: 340.
L. Mikuláš: Palko – Mezovský, Klepáč, Devečka, Galko, Sajko, Kledrowetz, Holiga, Bača – Bartík, Paukovček, Macík, Kuric, Mravec, Poliaček, Kubáň, Matejka, Poliaček, Pekarčík, Kubovčík, Fabo.
Trnava: Petrovič – Šišmič, Poláček, Lupták, Demo, Šoltys, Jančovič – Dudáš, Schmidt, Jančovič, Rybárik, Grman, Baran, Lisoň, Mišura, Hubek, Bohunický, Hluch, Rosa.

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Na obnovu bytoviek v Liptovskom Mikuláši išli tento rok tri milióny eur

Na renováciu bytových domov v Liptovskom Mikuláši išli tento rok tri milióny eur.

Ilustračné foto

Najlepší kanonier VIII. ligy dal päťku Liptovským Revúcam

Na čele tabuľky strelcov VIII. ligy po jedenástich odohraných kolách tróni Miroslav Zelený (TJ Gôtovany) s 12 nástrelmi, pred 11-gólovým triom Petrom Bistiakom (Hrboltová), Petrom Guráňom (Liptovský Trnovec) a Martinom Rázgom (Štiavnička).

Miroslav Zelený v červenom.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.