Koníky nemôžu za velikášstvo a aroganciu zopár vyvolených

Viac ako dve stovky Rómov zo spišských osád si prišlo pozrieť finále turnaja v konskom póle na zasneženom priestranstve pri hrade v Liptovskom Hrádku.

LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Ich návštevu zorganizoval poslanec NR SR Alojz Hlina, aby vyjadril nesúhlas s počínaním tzv. smotánky, ktorá si nažíva v ostrom kontraste s neradostnou ekonomickou situáciou väčšiny Slovákov.

„ Aj títo ľudia sú integrálnou súčasťou našej spoločnosti a, žiaľ, sú na tom tak, ako sú. Pomohli sme im logisticky, aby sa sem dostali a mohli si zblízka pozrieť túto akciu, to je celé. Osobne mám k nej veľmi špecifický vzťah po arogantnej premiére na Štrbskom Plese pred dvoma rokmi. Koníky za nič nemôžu, ale zaslúžené opovrhnutie vzbudzuje to absolútne nenáležité velikášstvo, arogancia a spôsob prezentácie," zdôraznil Hlina pre TASR.

SkryťVypnúť reklamu

Takáto akcia je podľa neho vytrhnutá zo slovenskej reality. Prestaňme si už konečne čokoľvek predstierať, toto nie je žiadny St. Moritz. Nejaký arabský šejk si môže spraviť lyžiarsku halu na púšti, keď našiel ropu. U nás nie je ropa, ani tí chlapci, ktorí toto organizujú, nenašli ropu. I keď možno niektorí ju našli v štátnom rozpočte. No ten je nás všetkých, nie iba pre zopár vyvolených. To treba jasne a dôrazne povedať, prízvukoval Hlina.

Hovorkyňa netradičného turnaja Iveta Havlíková zdôraznila, že organizátori privítali doslova s otvorenou náručou každého návštevníka, ktorý sa prišiel úprimne zabaviť.

„To sa týka aj početnej skupiny ľudí, ktorých priviedol pán Hlina. Verím, že sa nadýchali pravej športovej atmosféry v nádhernej prírodnej scenérii, užili si pestrý bezplatný sprievodný program a prežili príjemné nedeľné popoludnie," dodala.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 267
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 333
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 087
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 469
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 307
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 046
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 963
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 477
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hlavná cesta je úzka a krajnice sú minimálne.


5
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Medvede pri Liptovskej Kokave.

Medvedici nasadili sledovací obojok.


2

Uvažujete nad kúpou nového auta? Tak práve teraz prichádza tá pravá chvíľa premeniť svoje myšlienky na činy.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu