Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Turecký tím bol už nad ich sily

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v odvetnom zápase Európskeho pohára FIBA v tureckom Kayseri 65:73, skončili tak mimoriadne úspešnú medzinárodnú púť.

RUŽOMBEROK. Keďže slovenský vicemajster na domácej palubovke podľahol tímu Kaski spor Kayseri o devätnásť bodov (60:79), v odvete tlela len malinká iskierka nádeje na postup do finále.

Ružomberský kolektív sa však s druhou kontinentálnou súťažou rozlúčil so cťou a s výsledkom, ktorý na prahu sezóny 2012/2013 nečakal asi ani najväčší optimista. Pod tureckými košmi v obrovskej hale pred 7000 divákmi prvý polčas žila ružomberská šanca nie na „zázračný“ postup, ale na víťazstvo v odvete.

Stratili trinásť lôpt

„V prvom polčase sme zahrali veľmi dobre,“ hodnotil stretnutie ružomberský kouč Štefan Svitek. „V obrane i v útoku, takisto nám padlo niekoľko trojok. Jediným naším mínusom v tejto časti bolo až trinásť stratených lôpt. Škoda, že sme si viac loptu nevážili. Prvopolčasový výsledok mohol byť ešte priaznivejší.“

V 2. polovici stretnutia už nedokázali pokračovať v nastúpenom trende. „Opäť, ako neraz v tejto sezóne, sme odohrali veľmi slabú tretiu štvrtinu. Družstvo odišlo od svojej hry a len reagovalo na to, čo robil súper,“ doplnil tréner.

Začali troma prehrami

Kaski spor Kayseri, vystužený viacerými basketbalovými individualitami, na čele s olympijskou víťazkou z Londýna 2012 americkou pivotkou Asjhou Jonesovou, sa podobne ako vlani prebojoval do finále EP FIBA.

Pred rokom v ňom stroskotal na Diname Kursk, teraz ho čaká ďalší ruský súper Dinamo Moskva. Veľkú dieru do sveta ale urobili aj Ružomberčanky.

Tréner bol spokojný

Od roku 2000, keď tamojší tím pod vedením trénerky Natálie Hejkovej triumfoval v Európskej lige, sa Ružomberok na medzinárodnej scéne tak ďaleko nedostal. A to do súťaže vstúpil troma prehrami v rade – s litovským Vilniusom 54:59, v izraelskej Ramle 70:77 a s tureckou Antakyou 62:70.

No potom na súperových palubovkách išiel ako dobrý kombajn a všetky domáce manká vyzmizíkoval. „Veru, na začiatku sezóny, by mi ani nenapadlo, že sa tak ďaleko dostaneme,“ priznal aj tréner Svitek. „No Kayseri už bolo nad naše sily,“ dodal.

Kayseri – Ružomberok 73:65 (16:20, 35:36, 62:55)

Body MBK: Tetemondová 20, Kmeťová 11, Minčíková 7, Černáková a Parkerová po 6, Anderssonová 5, Holmesová 4, Baburová a Lukačovičová po 3. Rozhodovali: Vinasi (Rumunsko), Cardasová (Španielsko) a Texerová (Portugalsko) – 7000 divákov. Štvrtiny: 16:20, 19:16, 27:17, 11:12.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.