Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Petra Vlhová bojovala o druhú priečku hneď za Veronikou

Slovenská zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová získala na Majstrovstvá Slovenska v alpskom lyžovaní v Jasnej titul majsterky republiky v slalome.

Petra Vlhová.Petra Vlhová. (Zdroj: PETER REEFE KOVÁČ)

JASNÁ. V Jasnej triumfovala suverénnym spôsobom s náskokom 2,85 s pred kolegyňou z reprezentácie Petrou Vlhovou. Tretia skončila Barbora Lukáčová (+4,07).

Velez-Zuzulová zvíťazila aj v rámci medzinárodných MSR, druhej Češke Martine Dubovskej nadelila 1,97 s. V slalome mužov sa podľa očakávania tešil z prvenstva Adam Žampa, ktorý zvíťazil s obrovským náskokom 4,35 s pred Martinom Hyškom, tretí bol Jakub Kupčok.

Konečne koniec sezóny

Petra Vlhová bojovala o druhú priečku hneď za Veronikou.

„Snažila som sa druhé miesto udržať, trochu mi nevyšlo druhé kolo, no som spokojná, že som došla po tých predchádzajúcich neúspechoch do cieľa. Konečne je koniec sezóny, potrebujem si oddýchnuť a už sa teším na ďalšiu. Snažila som sa viac potrápiť Veroniku, nakoniec som tretia, trošku sklamaná, ale teším sa hlavne z pokoja, ktorý na mňa teraz čaká.“

Veronika Velez-Zuzulová už spokojne skonštatovala, že sezónu má naozaj za sebou.

Čaká ju kemp s deťmi

„Účasť na majstrovstvách Slovenska považujem za svoju povinnosť, veď som predsa Slovenka. Je to dobrý pocit, keď viem, že sa všetko práve dnes skončilo.

Ešte na mňa čaká vo štvrtok kemp s deťmi vo Valčianskej doline a test lyží, na túto akciu sa veľmi teším, v živote som takéto niečo neorganizovala. Inak dnešný slalom nebol jednoznačný.

Vedela som, že Petra je rýchla a keď chcem vyhrať, musím pred ňou utekať. Určite som nemala v sebe pocit suverénnosti. Nevedela som, čo presne sa v prvom kole udialo a aký mám náskok, ani na Svetovom pohári mi nikto nehovorí, ako na tom som po prvom kole.“

Adam Žampa s rozvahou dokončil na majstrovstvách Slovenska víťazné dielo v slalome.

„Pred pretekmi som si povedal, že treba ísť hlavou. Každý očakával, že keď som najlepší, tak vyhrám, no v slalome to nemusí tak dopadnúť, je to aj o šťastí. Ja som šiel najmä prvé kolo uvážlivo, s rozumom a plynulo.

Neplašil som sa a v druhom som sa zariadil podľa toho, ako išli chlapci predo mnou. Stačilo, aby som zajazdil s istotou, určite nie stopercentne, trošku s brzdou pred cieľom, aby si ostatní trochu zlepšili 'fisové' body a aby sme všetci boli spokojní.“

Výsledky:

Slalom žien - MSR: 1. Veronika Velez-Zuzulová, 2. Petra Vlhová, 3. Barbora Lukáčová. MMSR: 1. Velez-Zuzulová (SR), 2. Martina Dubovská (ČR), 3.Petra Vlhová (SR)

Slalom mužov - MSR+MMSR: 1. Adam Žampa, 2. Martin Hyška, 3. Jakub Kupčok