Ako hralo vaše mužstvo ?

Prečítajte si výsledky seniorských futbalových stretnutí, ktoré sa v nedeľu liptovskom regióne objavili na trávniku.

Palúdzka v Likavke remizovala.Palúdzka v Likavke remizovala. (Zdroj: ARCHÍV MY NOVINY)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Svižný zápas vyhrali domáci

Z. Poruba – Bytča 2:0 (0:0)

Už od začiatku sa hral svižný futbal avšak väčšinou medzi šestnástkami. Brankári boli bez práce. Po pol hodine smrdel gólom Repčekov priamy kop. Praštiakovu tutovku vyrazil brankár. Taktiež nepochodil dvakrát Čajka, Legerský a ani Beťko. Polčas tak skončil 0:0. Druhý polčas domáci nastúpili s väčším odhodlaním a po prihrávke Praštiaka otvoril účet stretnutia Králik. Potom nasledovala desaťminútovka zahodených šancí Vretenára, Čajku a Repčeka Druhý gól prišiel po centri Repčeka a následnom teči, ktorého autorom do siete bol Čajka.

Záv. Poruba: Vyskoč, Račko, M. Repček, Mar. Repček, M. Beťko, Droppa, Králik (P. Beťko), Vretenár, Čajka (Húska), Praštiak (Herčut), Legerský.

L. Štiavnica – Brusno 2:0 (0:0)

IV. LIGA SEVER

Pred koncom mohol skorigovať

Lipt. Hrádok – Makov 0:2 (0:1)

Už v 1. min. mal šancu domáci Rezer, ale finálnu prihrávku v pokutovom území si nespracoval podľa predstáv. Prvý polčas mali domáci miernu prevahu, tá však končila pred pokutovým územím hostí. Niekoľko dobrých streleckých pokusov zblokovala obrana. Hostia mali v prvom polčase len jednu šancu, ktorá stroskotala na brankárovi Smieškovi. Makov sa ujal vedenia dve minúty pred polčasom z penalty. Druhý polčas odohrali domáci v hernom kŕči. Snažili sa o vyrovnanie, ale ich snahu prekazil v 80. min. druhý inkasovaný gól, ktorý prišiel po rohu. Štyri minúty pred koncom mohol skorigovať výsledok Bumbera, ale jeho strelu vykopol z bránkovej čiary obranca.

Lipt. Hrádok: Smieška, Oljar, Hoško, Žiška (Štefánik), Sajták (Bumbera), Janiga, Gajdoš, Babic, Baďo, Bruk, Rezer (Cibuľa).

V. LIGA - SKUPINA B

Liptovské derby v Likavke prinieslo spravodlivú remízu

Černová – T. Kľačany 4:1 (1:1)

Po vyrovnanej štvrťhodine hry si domáci začali vytvárať viac gólových šancí, no do vedenia išli hostia po góle z priameho kopu. Domáci odpovedali bleskovo zásluhou Mareka Pinduru. Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí sa dostali do vedenia už v 48. min. Následne pridali aj ďalšie dva góly. Hostia sa nevzdali, no gól už nestrelili.

Góly: domáci – Milan 3, M. Pindrua. Černová: Duchovný, Tulinský, P. Slovák, Demko, Chovanec, M. Pindura, J. Pindura, Kvasničák, Dvorský (Moravčík), Krivoš (Maslo), Milan.

Likavka – Palúdzka 1:1 (0:0)

Liptovské derby prinieslo spravodlivo vyrovnanú hru. V prvom polčase mala viac šancí Likavka, ale zo svojej prevahy vyťažila gól až v 71. min. Domáci sa však z vedenia dlho netešili, lebo už o päť minút vyrovnal Budvesel. Asi štyristo divákov odchádzalo z hľadiska spokojných.

Góly: domáci – J. Timko, hostia – P. Budvesel. Likavka: Sabaka, Ena, Uličný, Golis, Kondra, Borek, Timko (Haluška), Huba (Hanis), Medžo, Sališ, Ružička. Palúdzka: Mišovič, Grieš, Kokavec, Bubniak, Lehotský (Adamčiak), Hlušák, Uličný, Kubík, Psotný (Čefo), Vyšný (Stankoviansky), Budvesel.

Bešeňová – Dúbrava 0:1 (0:1)

Gól: Pribylinec

I. TRIEDA DOSPELÍ

Ľubeľa a Svätý Kríž si rozdelili body

Jamník - Smrečany/Žiar 3:0 (1:0)

Góly: Žufaj 2, Pačan Jamník: Mikšovský, Gazsi (Valíček), Beňo, Števček, Dieška, M. Choma, Pačan, O. Choma, Žufaj, M. Paukovček, P. Paukovček. Smrečany/Žiar: Števko, Tupka, Laučík, Iľanovský, Machaj, Pajerchin (Slotki), Suský, Labaška (Kubáň), Janičina (Furčák), Moravčík, Feketík.

Ľubeľa - Svätý Kríž 2:2 (1:1)

V stretnutí priemernej úrovne sa body delili

Góly: domáci – M. Oravec, M. Kúkoľ, hostia – Maďarec, Feketík. Ľubeľa: Martvoň, Slačka, P. Oško, J. Oško, Ma. Kúkoľ, Mi. Kúkoľ, Haláš, Mihailov, T. Oravec, M. Oravec, Tekel. Svätý Kríž: Staroň, Tomlák, Tomčík, Húlek, Dorňák, Baďo, Rušin, Maďarec, Feketík, Janči, Mišovič.

Beňadiková – Ludrová 5:0 (3:0)

Prvý gól padol v 5. min. Beňadiková mala počas celého zápasu veľkú prevahu.

Góly: Michalec, J. Zlejší, Rutkay, Vilím, Kozub Beňadiková: Karolyi, Čatloš, Šimček, Habčo (Janek), Vilím, Michalec (Smatana), Bocko (Kozub), M. Zlejší, Rutkay, J. Zlejší, M. Račko. Ludrová: Kmeť, Hatala, Macko, Lázik, Tarač, Kajúch, Fain, Holý, Szabo, Oravec, Laclavík, Arbet, Drozd, Petro, Martin

Bobrovec – Pribylina 1:2 (1:0)

Hostia začali zápas lepšie, vypracovali si šance, ale gól sa im streliť nepodarilo. Domáci prebrali iniciatívu, ktorej výsledkom bol vedúci gól. V druhom polčase však nepochopiteľne poľavili a hostia to využili na otočenie výsledku.

Góly: domáci – Lehotský, hostia – J. Harich, M. Jurík. Bobrovec: Potroč, Snovák (Grajko), Trizna, Janičina, Porubský (Š. Kello), Lehotský, Moravčík, Gazda, Blcha, Sekan, M. Kello (Komoráš). Pribylina: L. Jurík, Martan, M. Harich, Rich. Jurík, Pačan (Kohút), Račko (Stračiak), J. Jurík, Benko, M. Jurík, Rud. Jurík, J. Harich

Ostatné výsledky: Lipt. Sliače – Kvačany 2:0 (2:0), góly domáci: Sršeň, Lipt. Ján – Švošov 1:1, Hubová – Lisková 5:3

II. TRIEDA DOSPELÍ

Šláger kola odohrali futbalisti v Ľubochni

Ľubochňa - P. Lupča 6:0 (3:0)

V oslabenej zostave domáci na zápas nastupovali so zbytočnými obavami. Celé stretnutie mali pod kontrolou. Hostia pohrozili niekoľkokrát v 1.polčase, ale v 2. okrem nebezpečných priamych kopov neukázali takmer nič, hoci sa snažili. Konečné skóre je preto možno aj kruté.

Góly: Kmeť-3, Ľ. Žihľavník Olos,Šramek. Ľubochňa: Dráb, Bruk, Olos, Vrtich, J. Gerec, A. Gerec (Šramek), Žihľavník (Mráz), Vrlík, Michálek (Malcho), Kmeť. P. Lupča: Španko, Peterec (Sokol), Šimček, Smitek (Ganobiak), Kacian, Hegeduš, Boháčik (Pečko), Šingliar, Chriašteľ, Kráľ, Frič

Lipt. Teplá - Iľanovo 4:1 (3:0)

Domáci podali bojovný výkon a zaslúžene vyhrali aj napriek tomu, že majú problém poskladať kompletné mužstvo.

Góly: domáci – Lako, Macík, Bistiak, Vrzgula.

Biely Potok – Lúčky 1:4 (0:2)

Lúčky dvakrát skórovali hneď v úvode zápasu. Po polčase pridalo tretí gól. Biely Potok znížil opäť na rozdiel dvoch gólov, no ďalšie šance už nepremenil. Na druhej strane Lúčky dokázali streliť ešte štvrtý gól.

Góly: domáci – J. Veselovský. Biely Potok: Rechtorík, Sila, Prídavok, Koník, Vierik, O. Veselovský, Hadač, P. Moravčík, Macko, Maga, Vrbenský (J. Veselovský)

Podtureň – Galovany 5:0 (2:0)

Celý zápas kontrolovali s prehľadom domáci.

Góly: Račko 3, Žila, Mlynarčík

Ostatné výsledky: Lipt. Revúce – Východná 1:3, Uhorská Ves – Vavrišovo 5:1 (0:0), Štiavnička - Lipt. Lúžna 0:1

III. A. TRIEDA

L.Vlachy-Kalameny 2:1, Hrboltová-Komjatná 1:2, Ivachnová-L.Osada 1:0

III. B. TRIEDA

Výsledok zápasu otočili a zaslúžene vyhrali

Lipt. Kokava – Bobrovec B 2:1 (0:1)

Domáci začali prvý polčas v útlme, čo hostia využili na strelenie gólu z priameho kopu. V druhom polčase domáci zvýšenou bojovnosťou a pohybom otočili výsledok zápasu a zaslúžene vyhrali.

Góly: domáci – Fides, Porubän

Ostatné výsledky: Ploštín - L. Ondrašová 1:3, V . Poruba - Hybe 2:0, P. Lehota - K. Lehota 4:1, L. Ondrej - Prosiek 3:0