Ako hralo vaše mužstvo?

Prečítajte si výsledky seniorských futbalových stretnutí, ktoré sa v nedeľu liptovskom regióne objavili na trávniku.

Prečítajte si výsledky víkendových seniorských futbalových stretnutí.Prečítajte si výsledky víkendových seniorských futbalových stretnutí. (Zdroj: (BVK))

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Porubčania neprepadli herne, ale takticky

K. N. Mesto - Z. Poruba 2:1 (1:1)

Porubčania po prvomájovej výhre v B. Štiavnici 2:1 začali sebavedome aj v K. N. Meste. Už v prvej minúte Praštiakova tečovaná strela skončila v sieti domácich. Hostia hýrili aktivitou, Čajka dal vedľa a Praštiaka v tutovke vychytal najlepší hráč zápasu - domáci brankár. Veľa pekných akcií potiahol Králik, ale ani jedna sa neskončila gólom. Hostia pokračovali aktívne, no zabudli na zadné dvierka, čo využili domáci a tesne pred polčasom vyrovnali. Druhý polčas opäť bola aktivita na kopačkách hostí. Čajka aj Húska dali vedľa, Praštiakovu strelu blokovali obrancovia a gólovú strelu Húsku vytlačil brankár domácich na tyč. Hostia chceli silou mocou vyhrať, čo sa im však stalo osudným, keď v 90. min. domáci hlavou dali víťazný gól. Porubčania neprepadli herne, ale takticky úplne zlyhali. V stredu 8. mája pozývane všetkých o 10: 30 h na ďalší majstrovský zápas s Tisovcom.

Gól: Praštiak

Z. Poruba: Vyskoč, Račko, Gregor, Mi. Repček, Vretenár, Králik, (Maťko), Droppa, Húska, Legerský, (Šveda), Čajka, Praštiak.

Vavrečka – Likavka 3:1 (2:1)

Vo Vavrečke sa hral zápas nižšej úrovne. Hostia z Likavky sa ujali vedenia v druhej minúte. Domáci vyrovnali na 1:1 gólom, ktorý videli len rozhodcovia. Do vedenia išli po premenenom pokutovom kope. Následne rozhodca vylúčil hráča hostí Timka, ktorý videl druhú žltú kartu. Domáci pridali ešte jeden gól a zápas sa skončil 3:1. Likavka mala po zápase ťažké srdce na rozhodcov.

Góly: hostia - Sališ

Likavka: Sabaka (Bencúr), Haluška, Ena, Pšeno, Maliňák, Kondra, Uličný, Timko, Borek, Golis, Sališ

Turč. Kľačany – Bešeňová 2:0 (1:0)

Bešeňová: Hablák, Dvorčák, S. Antol, M. Huntoš, Baďo, Keličiak, Didek (Volf), Baran, Čihák (Holík), Vyšný, Janiga

Ostatné výsledky: Palúdzka – Sučany 7:2, Dúbrava – Malý Čepčín 1:2, Demänová – Černová 1:5

Výsledky dohrávky 14. kola: LM Palúdzka - Dražkovce 2:2, Družstevník Belá - Dúbrava 1:0, Demänová - Bešeňová 4:1, Černová - M. Čepčín 4:0, Sučany - Likavka 4:0

I. TRIEDA DOSPELÍ

Lisková držala súpera od začiatku pod tlakom

Pribylina – Hubová 3:1 (1:1)

Domáci začali vynikajúco a súpera dostali pod obrovský tlak. Z množstva šancí však premenili len jednu. Hostia vyrovnali len vďaka odrazenej lopte. Aj potom Pribylina pokračovala v tlaku a v druhom polčase rozhodla zápas dvoma gólmi.

Góly: domáci – J. Harich, M. Martan, Benk

Lisková – Beňadiková 4:0 (3:0)

Lisková držala svojho súpera už od začiatku pod tlakom. Domáci Šípka zaznamenal hetrik ešte v prvom polčase. Okrem toho mala Lisková ešte veľa šancí, no tie zostali nepremenené. V druhom polčase hostia úplne odpadli, stiahli sa do obrany a už len odkopávali loptu. Ku koncu zápasu skóroval ešte Lukáč a upravil na 4:0.

Góly: Šípka 3, Lukáč

Lisková: Mrnčo, Kubala, Lukáč, Hančík, P. Lauko, V. Lauko, Mrva, Macík, Fúra, Marton (Pastucha), Šípka

Ludrová - Lipt. Sliače 0:0

Prvý polčas patril Sliačanom, ktorí sa snažili streliť gól, no troskotali na domácej obrane. Po zmene strán sa hra obrátila a domáci začali tlačiť. Z ojedinelej akcie hostí vznikla penalta, ale jej exekútor netrafil bránu. V poslednej minúte sa derby mohlo rozhodnúť. Najprv Sliačania trafili len tyčku domácej brány a potom na druhej strane netrafil Laclavík hlavičkou prázdnu bránu. V posledných minútach nastúpil za Ludrovú aj bývalý dlhoročný kapitán Ján Kajan. Zápas bol veľmi kvalitný a prilákal množstvo divákov.

Ludrová: Kmeť, Maslo, Lazík, Hatala, Arbet, P. Hollý, M. Hollý, Kajúch, Macko, Laclavík, Oravec

Kvačany- Ľubeľa 4:1 (1:0)

Po 20 minútach prebral znudených divákov nepremenený samostatný nájazd domáceho Burdela. Bol to asi jediný hráč na ihrisku, ktorý mal záujem o futbal. Domácich to na 10 minút nakoplo a po jednoduchej akcii Uram otvoril skóre zápasu. To však bolo všetko, čo 22 hráčov na ihrisku v prvom polčase dokázalo. V druhom polčase sa Uram opäť pokúsil o samostatný nájazd, no neúspešne. Kľačany pravdepodobne kázňou v kabíne aspoň mierne ožili a vypracovávali si šance. Výsledkom bol gól agresívne hrajúceho M. Kojša. Nasledovalo upokojenie a 78. min. zdramatizoval zápas gól J. Oška. Tlak hostí a ich otvorenú obranu zrušil otvoreným útokom a následným gólom M. Tkáč. Klinec do rakvy hostí po Uramovej prihrávke pribil striedajúci Ratulovský. Ľubela tak nezvládla tlak Kvačian.

Góly: Uram, M. Kojš, J. Oško, M. Tkáč, Ratulovský

Kvačany: E. Kojš, Uram, Borsík, Bella, Burdel, Štefček, Ďuroň, M. Kojšc (Ratulovský), Tkáč, Halahija, Gežík

Ľubeľa: Marvoň, Slačka, Suchý, Oravec, J. Oško, Mi. Kúkol. Ma. Kúkol, Urban, Halaš, Mihaľov, P. Oško

Švošov – Jamník 4:0

Domáci strelili štyri góly v priebehu prvých pätnástich minút. Hráči Jamníka následne rezignovali a zápas sa nedohral.

Góly: Roštek 3, Pukaj

Ostatné výsledky: Svätý Kríž - Lipt. Ján 0:0, Smrečany/Žiar – Bobrovec 1:2

Výsledky dohrávky 14. kola: Smrečany/Žiar - Ludrová 1:0, Kvačany - Lisková 1:0, Svätý Kríž - Pribylina 3:2, Švošov - Bobrovec 6:1, Jamník - Hubová 1:2, L.Ján - Beňadiková 3:1, Ľubeľa - L.Sliače 1:1

II. TRIEDA DOSPELÍ

Domáci nechali v zápase vyniknúť svoju nemohúcnosť

Iľanovo – Podtureň 3:3 (1:2)

Od začiatku sa hral v Iľanove útočný futbal. Skóre otvorili domáci zásluhou Kumančíka. Hosťom sa z množstva šancí podarilo otočiť skóre na 1:2. V druhom polčase domáci zlepšenou hrou otočili zápas vo svoj prospech. Hostia vyrovnali v závere zápasu po diskutabilnom priamom kope.

Góly: domáci – Kumančík 2, Poliaček, hostia – Žilla, Žember, Psotka

Iľanovo: Stankoviansky, Gúgh, Ľ. Kráľ, Knapčík, M. Kráľ, Devečka, Gall, Kumančík, Celenga, Žiaran, Poliaček

Podtureň: M. Mlynarčik, Benčo, Grieš, L. Vozárik, Z. Mlynarčík, Račko, M. Vozárok, Žilla, Žember, Psotka, Devečka

Galovany - L. Revúce 4:1 (2:0)

V kvalitnom zápase zaslúžene vyhrali domáci, ktorí popri štyroch strelených góloch zahodili aj množstvo ďalších šancí.

Góly: domáci – V. Lanovec, M. Papaj 2, Berník

Galovany: J. Lanovec, Magura, V. Lanovec, Gejdoš, Vyšný, Kubáň, Ľ. Košo, T. Košo, L. Košo, M. Papaj, Moravčík, (Devečka, A. Lanovec, Berník)

Lipt. Revúce: Šóš, Saniga, Dedáš, Hlbočan, Kmeť, Piliar, Jureník, Pavčiak, Haríň, Danček, Kuriš, (Lanovčan, Kutaj

Východná - B. Potok 3:1 (1:0)

Dôležitosť zápasu zväzovala domácim nohy. Víťazstvo strhli na svoju stranu až v samotnom závere zápasu.

Góly: domáci – Ján Mikuš, Poliak, Roth, hostia – J. Veselovský

Východná: Debnár, Roth, Ľ. Halko, Jacko, J. Halko, Šípka (Ilavský), Král, Ján. Mikuš, Poliak (Zubaj), Miroslav Mikuš (Kačur)

B. Potok: Rechtorík. Šramko, Prídavok, Vierik, Hadač (D. Vrbenský), O. Veselovský, Macko, M. Vrbenský, Moravčík, J. Veselovský

P. Ľupča – Štiavnička 2:0 (1:0)

Domáci tlačili od úvodu zápasu. Nepremenili veľa šancí a v zápase nechali vyniknúť brankára hostí a svoju nemohúcnosť. Víťazstvo si však zaslúžili.

Góly: Sokol, P. Peterec

Part. Ľupča: Španko, Kacian, Sokol, V. Peterec, Král, P. Peterec, Frič, Ganobiak (Boháčik), Šingliar, Chriaštel (Svitek), Hegedűš (Pečko)

L. Lúžna - Uhor. Ves 1:0 (1:0)

V zápase priemernej úrovne vyhrali šťastnejší domáci. Využili jedinú šancu, ktorú im hostia v prvom polčase poskytli. Druhý polčas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. Posledných tridsať minút boli lepší hostia, no šance na gól nepremenili. Diváci mohli byť spokojní iba s tromi bodmi, ale nie s predvedenou hrou.

Gól: J. Švanda

Lipt. Lúžna: Kajda, Glemba, Praženica, Bulla, Mydliar, Staš (J. Veselovský), Švidroň, J. Švanda, Beláček, Banáš, Soják (F. Veselovský), M. Švanda

Ostatné výsledky: Lúčky – Ľubochňa 1:3, Vavrišovo - Lipt. Teplá 1:2

Výsledky dohrávky 14. kola: Iľanovo - Lúčky 2:2, P.Ľupča - Východná 1:0, L. Lúžna - Gálovany 1:0 Vavrišovo - Podtureň 2:1, L.Teplá - L.Revúce 0:1, Uhorská Ves - Biely Potok 2:0, Štiavnička - Ľubochňa 3:5

III. A TRIEDA

Kalameny - V.Dubová 0:4 (0:1)

Domáci hráči nastúpili na zápas oslabení a prehrali, pretože oslavovali životné jubileum predsedu futbalového klubu.

Góly: Jantek, Horvát 2, Baláž

Komjatná - L.Vlachy 3:1 (1:1)

Góly: Maťokár Michal 2, Plaško Miroslav

L.Osada – Gôtovany 3:1

Výsledky dohrávky 9. kola: L.Vlachy - Gôtovany 3:0 (2:0), V.Dubová - Ivachnová 2:1 (2:1), Kalameny - L.Osada 1:0 (0:0)

III. B TRIEDA

K. Lehota – L. Kokava 1:5 (0:2)

Prvých 20. min. bola hra vyrovnaná, domáci mali dve gólové šance, ale hostia strelili dva góly. V druhom polčase ovládli hru a vysokým rozdielom zvíťazili.

Góly: Poruben 4, Fides

L. Ondrašová – L. Ondrej 5:0 (1:0)

Domáce mužstvo od začiatku nastúpilo v plnom počte a s odhodlaním ukázať divákom dobrý futbal a zvíťaziť. Domáci jednoznačne ovládli hru a prevyšovali súpera na všetkých postoch. Obranu domáceho mužstva často zamestnával hráč hostí utočník Chlebo. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.

Góly: Didek 3, Kmeť 1, Puška 1

L. Ondrašová: Bartonek, Koreň (Benčo), Glončák, Lištiak, Kmeť, M. Puška, Valent (Onofrej), P. Puška, (J. Baláž ), Didek, Kubo, Chodás,

L. Ondrej: Šimček, J. Borsík, I. Boršík, Marko, Jančuš, Kuchárik, Huba, Chlebo. Tolnaj, Lehotský, Rády, (Dieška, Dernek, Miškovec)

Ostatné výsledky: Prosiek - P.Lehota 1:4, Bobrovec B - L.Trnovec 1:0, Hybe – Ploštín 6:2

Výsledky dohrávky 11. kola: L.Trnovec - L.Ondrašová 4:1 (1:1), V.Poruba - L.Kokava 0:2 (0:2), Ploštín - P.Lehota 0:5 (0:3), Hybe - L.Ondrej 4:0 (2:0), Bobrovec B - K.Lehota 0:0.