Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

J. Grigar sa na pretekoch postaral o najväčšiu senzáciu

O najväčšiu senzáciu štvordielneho seriálu nominačných pretekov slovenských vodných slalomárov do reprezentačných tímov pre rok 2013 sa postaral ešte len 16-ročný kajakár Jakub Grigar.

Jakub Grigar si v konečnom poradí kategórie K1 muži obsadil druhé miesto, a tak si vybojoval právo štartovať medzi seniormi.Jakub Grigar si v konečnom poradí kategórie K1 muži obsadil druhé miesto, a tak si vybojoval právo štartovať medzi seniormi. (Zdroj: (KTKLM))

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V konečnom poradí kategórie K1 muži obsadil druhé miesto, a tak vybojoval si právo štartovať medzi seniormi.

Výsledky nominácie ešte podliehajú schváleniu výkonným výborom Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode (SZKDV).

Istým víťazom bol po piatkových pretekoch

Talentovaný slalomár Dukly Liptovský Mikuláš skončil v posledných interných nominačných pretekoch, ktorými bola sobotná kvalifikácia do nedeľného semifinále Memoriálu Ondreja Cibáka v rámci 65. ročníka Medzinárodných tatranských slalomov (MTS) v Liptovskom Mikuláši, zo Slovákov druhý a bodovo sa dotiahol na majstra Európy z roku 2007 Jána Šajbidora.

Spoločne tak obsadili v poradí slovenských kajakárov druhé miesto. Už po piatkových pretekoch bol istým víťazom juniorský majster sveta a Európy 22-ročný Martin Halčin. „Pod čiarou“ skončili aj takí skúsení pretekári, akými sú Kamil Kaniščák či Tomáš Mráz alebo mladý, ale mimoriadne ambiciózny Miroslav Urban (roč. nar. 1994).

Bratranci Škantárovci na štart nenastúpili

V C2 sa prekvapenie nekonalo. V sobotu už nenastúpili na štart bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí mali prvenstvo a nomináciu do družstva istú po piatkových pretekoch, a tak sa cesta k prvému miestu medzi slovenskými deblovkami otvorila Tomášovi Kučerovi s Jánom Bátikom. Svojím víťazstvom potvrdili pozíciu slovenskej „trojky“.

Súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci nemuseli absolvovať kvalifikáciu, pretože vďaka zisku medaily na minuloročných Hrách XXX. olympiády v Londýne mali účasť v reprezentácii automaticky zaistenú.

Výsledky:

C2: 1. D. Larionov, M. Kuznecov (Rus.) 113,32 (2 trestné sekundy), 2. P. Szczepaňski, M. Pochwala 113,61 (2), 3. F. Brzeziňski, A. Brzeziňski (všetci Poľ.) 114,44 (0), 4. T. Kučera, J. Bátik (Dukla LM) 115,31 (2), ... 15. M. Gewisller, J. Skákala (ŠKP Ba) 133,12 (8), 17. I. Michalovič, J. Tomko (Dukla LM) 152,06 (4), 18. M. Šimičák, J. Skubík (Dukla LM) 157,16 (8), 20. D. Tomko, M. Mikita (KTK LM) 276,24 (114)

K1 muži: 1. D. Popiela (Poľ.) 95,09 (0), 2. D. Molmenti (Tal.) 95,23 (0), 3. M. Halčin (Dukla LM) 97,29 (0), ... 12. J. Grigar (Dukla LM) 99,54 (0), 13. K Kaniščák (ŠKP Bra) 100,29 (0), 16. J. Šajbidor (Dukla LM) 103,40 (2), 18. T. Mráz (Dukla LM)103,59 (0), 30. M. Urban (Dukla LM) 111,56 (6), ... v II. skupine 2. M. Bárta (ŠKP Ba) 101,11 (2), 4. A. Málek (ŠKP Bratislava) 102,47 (2)

C1 ženy: 1. K. Macová (ŠKP Ba) 135,76 (6), 2. A. Ľašinová (Rus.) 138,10 (6), 3. V. Usová (Ukr.) 138,25 (0), ... v II. skupine 1. K. Kopúnová (ŠKP Ba) 219,01 (12)