LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V rámci praktickej časti vymaľovali internátne izby tamojšieho Odborného učilišťa a praktickej školy. Teoretické znalosti preveril test.
„Naši absolventi, ktorí vychádzajú po záverečných skúškach v ruke s výučným listom, sa v praxi uplatnia často oveľa lepšie ako ich zdraví rovesníci, pretože sú naučení len robiť. Títo mladí ľudia nemyslia na to, ako niečo neurobiť, ale ako to spraviť najlepšie, lebo nevedia klamať," povedala riaditeľka usporiadateľského učilišťa Tatiana Perdeková.
Majster odbornej výchovy Pavol Procházka povedal, že nie je podstatné, kto sa napokon stal víťazom. „Najhlavnejšie je, že tieto deti, ku ktorým osud nebol práve milosrdný, sa napriek svojim hendikepom vyučili nejakému zmysluplnému remeslu. Pomôže im realizovať sa v ďalšom živote a získať pocit užitočnosti a úspechu, ktorý je dôležitý pre každého človeka," zdôraznil.
„Aj títo chlapci sa môžu stať skutočnými majstrami vo svojom odbore, ktorí budú mať zaslúžený rešpekt svojho okolia. Snáď im aspoň trochu pomohla aj táto súťaž, lebo nespočívala iba vo vymaľovaní stien. Bolo treba zvládnuť všetko od prípravy podkladu, tmelenia, brúsenia, cez nanášanie viacerých vrstiev náterov až po to, že dobrí maliari musia vedieť po sebe aj poupratovať," dodal Procházka.