Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky

Tatran v zápase o záchranu porazil futbalistov z Oravy

To, čomu mnohí už možno neverili, sa stalo skutočnosťou. MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa udržal v druholigovej spoločnosti na úkor súpera z Dolného Kubína.

Zápas pravdy. Iný prívlastok ani duel, v ktorom sa rozhodlo o zostupujúcom z druhej najvyššej futbalovej súťaže, ani mať nemohol.Zápas pravdy. Iný prívlastok ani duel, v ktorom sa rozhodlo o zostupujúcom z druhej najvyššej futbalovej súťaže, ani mať nemohol. (Zdroj: AUTOR)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Zápas pravdy. Iný prívlastok ani duel, v ktorom sa rozhodlo o zostupujúcom z druhej najvyššej futbalovej súťaže, ani mať nemohol.

Tabuľková matematika bola jasná. Tatran by sa v súťaži udržal len v prípade plného bodového zisku, Dolnému Kubínu by počas prvého júnového dňa stačil aj zisk bodu.

Fantastická divácka kulisa (domáci fanklub pod vedením Jozefa Laučíka a Richarda Kunu pripravil aj 40 metrov dlhý transparent) hnala domácich celý zápas dopredu. Tí sa im odvďačili víťazstvom 2:1.

Na úvodnú šancu čakali diváci do ôsmej minúty a vypracovali si ju hostia. Sani pekne vysunul Bakalu, posunul Brčákovi, ktorý do odkrytej bránky nezaváhal. Tatran sa nevzdával, vyrovnával už v 19. minúte. V súboji odviedol dobrú prácu Malec, výborne našiel Moronga. Ten vystrelil, jeho strelu ešte nadvihol Jurky a Trabalík v bránke Dolného Kubína bol bezmocný.

V 28. minúte nečakane z asi 25 metrov pálil domáci Trnovský, gólman hostí vyrážal nohou. O šesť minút Morong po prieniku výborne vypálil, Trabalík vyrážal plecom, no následná dorážka Maleca išla tesne vedľa bránky.

V 51. minúte bol vo výbornej šanci Morong, obrana ju vyhlavičkovala, následná strela Ballucha išla nad. Morongovi všetko vyšlo o sedem minút, keď hlavou poslal domáce farby do vedenia. V 84. minúte Fuják z výbornej pozície netrafil do prázdnej bránky! Nedáš - dostaneš mohlo platiť aj v tomto prípade, z následnej šance hostí triafal Sani do tyčky.

Roman Vavrovič, tréner Liptovského Mikuláša: „Všetci sa tešíme zo záchrany druhej ligy pre Liptovský Mikuláš. Veľmi pekne ďakujeme fanúšikom za podporu a úžasnú kulisu, ktorú nám vytvorili. Tento zápas som si celý užíval. Bol veľmi dobrý, mal iskru, náboj, hralo sa o veľa... S víťazným koncom chutí oveľa viac. Posledných 15 minút nám trošku dochádzali sily, súper nás dostal pod tlak, no výsledok sa už nemenil.“

MFK TATRAN L. MIKULÁŠ – MFK D. KUBÍN 2:1 (1:1)

Góly: 19. a 58. Morong - 8. Brčák, Žlté karty: 36. Mizerák, 62. Trnovský, 70. Lišivka – 85. Bakala, Rozhodovali: Pavlík – Súkeníková, Cuninka.

L. Mikuláš: Šavol – Kubena, Kucharčík, Mizerák, Latiak, Blaščík (1. Malec), Fuják (90. Revák), Lišivka, Balluch, Morong (80. Staš), Trnovský.

D. Kubín: Trabalík – Jurky, Kliment (86. Tittel), Pyrka, Drengubiak, Brčák, Kubica (64. Hronec), Sani, Gejdoš, Macko, Bakala.