LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Žiaci druhého stupňa základných škôl si zmerali vedomosti z prírody a poľovníctva. Trojčlenné družstvá spoznávali dreviny, živočíchy, rastliny, huby, psy, strieľali zo vzduchovky, skúšali kráčať na chodúľoch.
Súťaž pre deti usporiadali Obvodná poľovnícka komora, Liptovské múzeum a Správa Tatranského národného parku.
Najviac sa darilo školákom z Bobrovca, na druhom mieste skončili žiaci zo Svätého Kríža, na treťom žiaci zo základnej školy v Patrizánskej Ľupči. Medzi jednotlivcami zahviezdili Bobrovčania Ján Gazda, Marek Haluška a Daniela Grajková.
Podujatie pokračovalo okresnou súťažou krúžkov mladých priateľov poľovníctva s názvom Memoriál Mikuláša Černotu.
„Tieto krúžky majú v našej okresnej organizácií už vyše 40-ročnú tradíciu, vyrástli v nich stovky milovníkov a ochrancov prírody a, samozrejme, aj budúci poľovníci. Najlepšie znalosti potvrdili súťažné družstvá z poľovníckeho krúžku pri Poľovníckom združení Ráztoka Bobrovec a dve družstvá z poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu,“ povedal František Jaroš z Okresnej organizácie Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši.
Víťazné družstvo postupuje do celoslovenskej súťaže, ktorá sa uskutoční 22. júna v Malackách.
„Potvrdzuje sa nám, že naša mládež má o prírodu a život v nej záujem a záleží iba na nás dospelých, aby sme pre uplatnenie tohto záujmu vytvorili vhodné podmienky,“ uzavrel Jaroš.