ZÁVAŽNÁ PORUBA. Na podujatí sa zišlo okolo sto detí a rodičov. Od rána sa začali sútaže, zábavný bol skok vo vreci, na trampolíne, zaplietanie vrkôčikov, skladanie slov z daných písmen, maľovanie na tvár, maľovanie sadrových odliatkov, navliekanie cestovín ústami a podobne.
K dobrej nálade prispela aj novovzniknutá ďumbierácka muzička, v ktorej hrajú Ondrej Vadovický, Michal Štrkolec, Adam Kalla, pod vedením Mirky Urbanovej.
Hlad zahnali výborným gulášom, na stoloch boli aj všelijaké dobroty, ktoré pripravili rodičia. Kto prišiel, niečo doniesol. Na záver mamičky vykúzlili aj zemiakové placky.
Podujatie dokázalo, že Ďumbier má obetavých a šikovných organizátorov z radov rodičov. Treba ich aspoň vymenovať. Hlavnými organizátormi bola rodina S. Bačovej a A. Kováčovej, ďalej M. Škerenčáková, D. Chvojková, G. Turanová, D. Plávková, L. Krajčušková, R. Bukovinská, M. Nikoli, manželia Žiškovci prispeli zemiakmi. Všetkým za to patrí veľké ďakujem. Poďakovanie patrí aj chatárovi Jankovi Mlynčekovi za nezištné poskytnutie krásnych priestorov.
Zábave, spevu a hudbe nebolo konca-kraja a všetci veria, že sa také vydarené podujatia stanú v Ďumbieri tradíciou.
Autor: Ľudmila Štrkolcová