RUŽOMBEROK. Katolícka univerzita v Ružomberku ponúka najmenším už šiesty rok možnosť vyskúšať si život vysokoškoláka. Hlavnou myšlienkou tohto ročníka je Abeceda viery, čím univerzita nadviaže na práve prebiehajúci rok viery.
„Cieľom projektu je predstaviť pestrosť a originalitu ľudskej osobnosti, rôznorodosť a tvorivosť. V súvislosti s cyrilo-metodskou tradíciou sa zameriavame aj na odkrývanie dejín kresťanstva a priblíženie významných hodnôt, ktoré kresťanstvo ponúka,“ povedala Sivia Kaščáková, koordinátorka Detskej univerzity.
Malí vysokoškoláci začnú štúdium imatrikuláciou, zúčastnia sa na detskej konferencii a napokon si slávnostne preberú absolventský diplom. Deti, ktoré absolvovali letnú univerzitu tretí raz, získajú titul bakalárik, z päťnásobných účastníkov bude magistrík Katolíckej univerzity.
Pedagógovia a študenti z pedagogickej a filozofickej fakulty a fakulty zdravotníctva pripravili pre malých študentov napríklad predmet magická chémia alebo im netradičným spôsobom priblížia dejiny Veľkej Moravy. Okrem vyučovacích predmetov ich čakajú tvorivé dielne, hudobné vystúpenia a výlet do prírody.