Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Green Power vyhral v parádnom finálovom dueli nad Baničným

Jedenásty ročník Mestskej hokejbalovej ligy v Liptovskom Mikuláši už pozná svojho víťaza.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. „Bolo to finále, ako sa patrí,“ zhodli sa viacerí po finálovom dueli medzi Green Power a Baničným, ktoré dalo uplynulú sobotu na Podbrezinách bodku za ďalšou sezónou Mestskej hokejbalovej ligy.

Green Power vyhral vo výbornom dueli nad Baničným 8:7 až v predĺžení a mohol sa tešiť zo zisku titulu. Boli to gólové hody, ktoré naštartoval úvodný presný zásah Jozefa Pavloviča v drese Green Power z druhej minúty.

Keďže v riadnom hracom čase sa zrodil nerozhodný výsledok 7:7 (remízu zachraňoval v závere pre domácich František Poliaček), na rad prišlo predĺženie 2 krát 5 minút, v ktorom rozhodoval zlatý gól. Ten padol z hokejky Jána Cibuľu v ôsmej minúte počas presilovky.

Finále predchádzal duel o tretie miesto medzi nováčikom Atour Funky Monkeys a Subtech unity. Hostia po úvodnej tretine vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Po prestávke hrali „opičky“ ako vymenené a Michal Reichel znížil na rozdiel gólu. V dramatickom záverečnom dejstve Subtech ušiel už na 1:3, no Funky Monkeys znížili počas presilovky, keď hrali navyše bez brankára v početnej výhode. Do záverečnej sirény sa už stav nezmenil, tretí tak skončil Subtech unity.

Viac sa o vyvrcholení Mestskej hokejbalovej ligy dočítate v budúcom čísle našich novín.

Finále: Green Power – Baničné 8:7 po predĺžení (3:3,3:3,1:1 – 0:0, 1:0) Góly: 2. Pavlovič, 10. Škácha, 14. Poliaček, 18. Poliaček, 27. Mravec, 30. Lištiak, 44. Poliaček, 53. Cibuľa – 3. S. Javorka, 7. F. Janík, 14. Benek, 22. S. Javorka, 25. Dorník, 28. S. Javorka, 41. Benek.

Green Power: Poliaček – Škácha, Mravec, Cibuľa, Gažo, Poliaček, Lištiak, Sukeľ, Pavlovič, Maslík.

Baničné: Hlatký – Dorník, F. Janík, L. Janík, R. Janík, Mišák, Kubek, Matejka, Benek, Bohúň, S. Javorka, B. Javorka, Plevák.

O tretie miesto: Atour Funky Monkeys – Subtech unity 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) l Góly: 7. Reichel, 42. Balažovič – 6. Ševčík, 11. Struška, 37. Vrbka.

Atour Funky Monkeys: Thron – Paprčka, Rec, Budaj, Durdiak, Reichel, Laučík, Kutnár, Hliničan, Balažovič, Burdel.

Subtech unity: Melna – Vrbka, Fialka, Ševčík, Fiala, Teniak, Brtiš, Szabo, Struška, Oško, Bistiak.