Futbalisti MFK Ružomberok v sobotu v prípravnom zápase s účastníkom najvyššej poľskej súťaže Górnikom Zabrze si zaknihovali remízu 0:0
RUŽOMBEROK. Tréner Ruže Jozef Vukušič bol s predposlednou zápasovou previerkou pred štartom corgoňligového ročníka 2013/2014 spokojný, akurát mu chýbal nejaký strelený gól. No šance boli na oboch stranách. Už tretí raz si čisté konto udržal nový muž medzi ružomberskými žrďami Srb Milorad Nikolič.
Za zmienku stojí, že v drese Górniku hral veľmi dobre známy poľský reprezentant Seweryn Gancarczyk, ktorý v októbri 2009 v Chorzowe v kvalifikačnom zápase Poľsko –Slovensko (0:1) si dal vlastný gól, ktorý našej reprezentácii otvoril cestu na majstrovstvá sveta 2010 v JAR.
Uplynulý štvrtok kapitán mužstva spod Čebraťa Tomáš Ďubek podpísal s MFK nový kontrakt do 31. mája 2016. Ten pôvodný by mu bol vypršal 31. mája 2014. „Na začiatku prípravy som mal rozhovor s vlastníkom klubu Milanom Fiľom,“ vysvetľoval svoje rozhodnutie ofenzívny stredopoliar Ruže. „Povedal mi, aby som popremýšľal nad predĺžením zmluvy. Nuž a potom veci nabrali pomerne rýchly spád. Všetky náležitosti dohodol môj manažér Juraj Vengloš s majiteľom na nedávnom žiackom turnaji O pohár Mondi SCP. Samozrejme, keby som nebol v Ružomberku spokojný, neupíšem sa mu na ďalšie tri sezóny. Mužstvo sa posilňuje, sú v ňom vysoké ambície, aj to výrazne zavážilo. Vidím šancu s Ružomberkom ešte niečo dosiahnuť,“ dodal Ďubek.
Kým Ďubek stvrdil svoje ďalšie pôsobenie pod Čebraťom podpisom, Miroslav Božok, ktorý s mužstvo absolvoval dovtedy celú prípravu, sa v piatok porúčal. Niekdajší dlhoročný záložník MFK sa s vedením klubu nedohodol ani podmienkach svojej zmluvy.
Z rovnakého dôvodu už v Ružomberku nie je ani ľavý obranca zo Srbska Miroslav Obradovič. Naopak, istými posilami by už mali byť Srbi brankár Nikolič a Goran Adamovič a Kamerunčan Leandri Tawamba. V prípade Štefana Zošáka, ktorý s Ružou trénuje celé leto, je nutné dotiahnuť jeho príchod aj s hráčovým predchádzajúcim klubom – Žilinou.
Nový ročník Corgň ligy sa začne na budúci víkend, Ružomberčania do sezóny vstúpia 14. júla domácim súbojom so Žilinou. Zverencov trénera Vukušiča do prvého „majstráku“ čaká ešte jeden prípravný duel, v sobotu o 18.30 hod. s účastníkom našej II ligy Podbrezovou.