Deľba bodov bola zaslúžená

V sobotňajšom stretnutí štvrtého kola druhej futbalovej ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš na domácej pôde remizoval so Šamorínom.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Priebeh prvého polčasu v chladnom počasí veru hŕstku prítomných divákov nezahrial. Za zmienku na domácej strane stál len center Latiaka, ktorý skončil na tyči, následná Jurkyho hlavička míňala bránku.

Všetko podstatné sa odohralo po prestávke. Domáca obrana v 51. minúte pochybila, kapitán hostí Pončák zaloboval a Šavol nemal šancu – 0:1. Tatran ale dlho neprehrával. Kubena vyrovnával hlavou v 63. minúte, poďakovať musel Latiakovi za vydarený priamy kop. Liptáci hrali o štyri minúty na to v početnej výhode po faule na Pastvu.

Gól domácich hráčov naštartoval. Kucharčík mohol svoje farby poslať do vedenia v 79. minúte, prudká hlavička dala vyniknúť brankárovi Šamorína. Latiaka faulovali v 86. minúte, ten istý hráč aj zahral priamy kop, no dvojica jeho spoluhráčov v pokutovom území na loptu nedotiahla.

Zahrmieť mohlo z protiútoku. Čemba sa dostal do šance, no Šavol jeho pokus zneškodnil. V piatom kole sa hráči MFK Tatran počas tejto soboty prestavia v Šali, úvodný výkop duelu je o 16:00 hod.

SLOVO TRÉNERA

Jozef Škrlík, tréner MFK Tatran: „Remíza je spravodlivá. V prvom polčase sme hrali zakríknuto, nebol to z našej strany dobrý výkon, vytvorili sme si jednu šancu.

Po prestávke sme dostali nepochopiteľný gól, ktorý nás pribrzdil. Mužstvo zdvihlo hlavu, bojovalo o dobrý výsledok a vyrovnalo. Bohužiaľ, viac sme už nedosiahli. Súper hral v oslabení disciplinovane.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:0)

Gól: 63. Kubena – 51. Pončák. Žlté karty: 20. Kubena, 82. Latiak – 45. Stojanovič, 67. Fulmek, 71. Pončák. l Červená karta: 67. Fulmek. Rozhodovali: Ihring – Ádám, Hancko. Liptovský Mikuláš: Šavol – Kubena, Kucharčík, Latiak, Brčák, Fuják (59. Ferenc), Gombala (46. Šupej), Lišivka, Pastva, Hoferica, Jurky.