Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky

O postupe rozhodli až po zmene strán

V 2. kole Slovnaft Cupu ružomberskí futbalisti vyhrali na ihrisku druholigovej Podbrezovej 3:0, keď všetky góly padli po zmene strán.

RUŽOMBEROK. V prvom polčase bol aktívnejší a nebezpečnejší domáci tím, do dvoch sľubných streleckých pozícií sa dostal Tubonemi. Čo sa týka hostí, za zmienku z tejto časti stojí akurát Zawambova rana z diaľky, ktorá presvišťala tesne nad brvnom.

„Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, súper potvrdil, že má kvalitne vyskladaný tím. V týchto fázach sa nám nedarilo prechádzať cez dobre organizovanú defenzívu Podbrezovej,“ okomentoval úvodné dejstvo jeden z dvoch ružomberských asistentov Ján Haspra, ml. (hlavný kouč Jozef Vukušič kvôli trestu opäť sedel len na tribúne).

No druhá polovica stretnutia už bola o inom. Ružomberok zapol na vyššie ofenzívne obrátky a v 51. min. prvý raz udrel. Adamovič po Zreľákovom centri vyhral vzdušný súboj s brankárom Hanákom a bolo 0:1. Vzápätí sa zapotil gólman MFK Nilolič pri štipľavom priamom kope Harvilka.

V 68. min. zase na druhej strane Hanák zneškodnil podobnú štandardku Lačnému. Dôležitý „poisťovací“ druhý gól Ruže prišiel v 79. min., strelou k žrdi sa presadil striedajúci Bartoš, pre ktorého to bol druhý pohárový strelecký zápis, keď v Corgoň lige zatiaľ neskóroval.

„Po prestávke už začala dominovať hlavne naša kombinačná vyspelosť. Veľmi pekný gól Adamoviča dostal mužstvo na koňa. Od tohto momentu, zápasové opraty boli jednoznačne v našich rukách,“ hodnotil Haspra. V 80. min. Lačný naservíroval „gólovku“ Tawambovi a Kamerunčan rutine zavŕšil gólový účet stretnutia na Horehroní.

Podbrezová – Ružomberok 0:3 (0:0)

Góly: 50. Adamovič, 79. Bartoš, 83. Tawamba. Žlté karty: Adamovič, Bartoš, Tawamba. Rozhodoval: Kráľovič – 1150 divákov. MFK: Nikolič – Nosek, Greššák, Adamovič, Janec (58. P. Maslo) – Nagy – Zošák (63. Bartoš) – Almaský, Tawamba, Zreľák – Lačný (88. Serečin).