Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Na tradičný turnaj prišlo veľa kvalitných účastníkov

Ulynulú sobotu Športový klub stolného tenisu Ružomberok usporiadal 48. ročník Mildeho memoriálu, ktorý bol zároveň úvodným podujatím Slovenského pohára mužov.

Štyridsiaty ôsmy ročník stolnotenisového turnaja bol zároveň úvodným podujatím Slovenského pohára mužov.Štyridsiaty ôsmy ročník stolnotenisového turnaja bol zároveň úvodným podujatím Slovenského pohára mužov. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Kým pred rokom do tamojšej športovej hale Koniareň zavítalo 65 stolných tenistov, teraz ich bolo oveľa viac – deväťdesiat jeden.

„Účasť bola nad naše očakávanie,“ právom sa tešil prezident poriadajúceho klubu Roman Cibulka. „Prišli aj Česi, Chorváti, Srbi, Ukrajinci, Rakúšania a Poliaci. Toľko krajín na našom turnaji ešte nemalo zastúpenie.“

Za deviatimi zelenými stolmi sa najprv (od rána) rozbehla súťaž dvojčlenných družstiev mužov a na pravé poludnie hráči začali ukrajovať aj z „pavúka“ dvojhry. Niečo po pol ôsmej večer sa vydarený stolnotenisový maratón skončil. „Vzhľadom na počet štartujúcich sa všetko krásne zvládlo,“ dodal Cibulka.

Nenašiel recept na českého obranára

Turnajová jednotka Peter Šereda, ktorému v aktuálnom slovenskom rebríčku patrí druhá priečka, nezopakoval lanské finále, skončil už v „šestnástke“, keď nenašiel recept na českého obranára Rolanda Krmascheka, v súčasnosti hráča nemeckého NSV Neckarsuln. Víťazom dvojhry sa stal náš dlhoročný reprezentant Erik Illáš, Bratislavčan, ktorý v uplynulej sezóne hájil farby STK Štiavnické Bane a teraz prestúpil do klubu nováčika I. ligy Hontianske Trsťany.

„Prvý raz som sa na Mildeho memoriáli zúčastnil v deväťdesiatom štvrtom, keď som mal štrnásť,“ zalovil v pamäti 33-ročný slovenský stolnotenisový maratónec. „Za roky tých štartov bolo neúrekom. Presne si nepamätám, ale málokedy som chýbal.“

V päťsetovom finále, v ktorom aktéri predviedli viaceré parádne výmeny, Illáš po gradujúcom výkone zdolal Čecha Martina Hanáka, od tejto sezóny hráča Stavoimpexu Holíč. Hanák spolu s krajanom Martinom Pavlicom triumfoval v súťaži družstiev.

Kovalík mal na dosah aj štvrťfinále

„Veru, schuti som si zahral. Hromada zápasov, bola to výborná príprava na novú sezónu,“ dal sa počuť skúsený 30- ročný stolný tenista.

Z domácich hráčov sa do „šestnástky“ dostal Jozef Kovalík, ktorý na dosah mal aj štvrťfinále. Nad republikovou „jedenástkou“ Samuelom Novotom z Rače vyhral prvé dva sety, ale ďalšie tri už jeho súper. Rovnako medzi šestnástimi najlepšími skončila Kovalíkova cesta v družstvách, kde bol jeho partnerom nový muž ŠKST Ružomberok Michal Pavolka, ktorý prišiel z ŠOG Nitra. ⋌JÁN SVRČEK

Z výsledkov: dvojhra – semifinále: Hanák (ČR/Holíč) Krmaschek (ČR/NSV Neckarsuln – Nemecko) 3:1, Illáš (Hontianske Trsťany) – Novota (ŠK Rača) 3:0, finále: Illáš – Hanák 3:2, družstvá – finále: Pavlica, Hanák (obaja Holíč) – Sitak, Rakov (obaja Ukrajina) 2:1.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Liptovský Hrádok rozšíri možnosť otestovať sa o ďalšie odberové miesta

Mesto Liptovský Hrádok rozširuje možnosť bezplatného testovania antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

Ilustračné foto

V liptovskom prípravnom derby sa hral slušný futbal

MFK Ružomberok remizoval s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Prípravné stretnutie víťaza nemalo.
AKTUALIZOVANÉ: 18.1.2021 o 08:35

Kde a ako sa objednať na antigénové testovanie na Liptove

Štyri odberné miesta na antigénové testovanie už fungujú na časenku.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.