Ľubeľa – Švošov 2:4 (2:2)

Góly: domáci – Halaš 2, hostia – Zrník, Žiara, L. Drdák 2

Ľubeľa: Martvoň, Slačka, Halaš, Moravčík, Mihaľov, Chudoba, Budvesel, Suchý, Kúkol, P. Oško, V. Oško

Pribylina – P. Ľupča 0:1 (0:1)

Pribylina hrala celý zápas na jednu bránu, hostia sa v prvom polčase dostali raz k domácej bráne a vyťažili z toho gól. Domáci tlačili aj po polčase, hostia sa nemohli dostať ani za polovicu, no podržal ich brankár. Chytil tri čisté gólové šance a Partizánska Ľupča si víťazstvo udržala.

Gól: Peterec

Pribylina: J. Mikuš, Bolvanský, Martan, Poliak, Jar. Jurík, O. Pačan, Ján Jurík, Stračiak, Benko, Zaťko, Tarageľ, (Baláž, M. Mikuš)

Jamník – Hubová 2:2 (1:1)

Domáci otvorili skóre zápasu v 26. min. hlavou Lukáša Bušu. V 38. min. nastrelili žrď a hostia hneď z protiútoku vyrovnali. V druhom polčase sa po peknej strele Lukáša Bušu domáci opäť ujali vedenia. Avšak znova nedokázali zápas doviesť do víťazného konca. Hostia v 81. min. vyrovnali z priameho kopu z hranice šestnástky gólom Bražinu.

Góly: domáci – Buša 2, hostia – Bražina, Žihľavník

Jamník: Mikšovský, Vyšný, Dieška, Pavkovček, B. Pačan, Žiaran, M. Choma (Handrk), D. Pačan, O. Choma,. Buša, Ďurovič

Hubová: Pa. Pikla, Pe. Pikla, Holík, Zubaj, Chrenko, Klenec, Lopeň, Hanko, Gerec, Žihľavník, Urban, (Chrenko, Bražina, Schreiner)

Bobrovec – Smrečany/Žiar 0:0

V slušne hranom zápase sa odohrával taktický boj. Mužstvá išli do rizika len zriedkavo. Preto sa aj šance rodili ťažšie. Až v 75. min., po vylúčení hosťujúceho hráča po dvoch žltých kartách, domáci ovládli hru. Vypracovali si niekoľko šancí, no gól sa im streliť nepodarilo.

Bobrovec: Potroč, Snovák, Kusý, Uhrín (F. Danko), Porubský, Moravčík, Chudý (Gazda), Ľ. Blcha, Črep, Sekan, M. Kello (M. Blcha)

Smrečany/Žiar: Števko, Laučík, Suský (Pajerchin), Oško, E. Moravčík, M. Moravčík, Mlynarčík, Kubáň, Feketík, Matejka (Kutnár), Klonka (Blaščík)

Kvačany – Ludrová 1:2 (1:0)

Góly: domáci – Borsík, hostia – Oravec, Laclavík

Kvačany: Kojš, Tkáč, Bella, Halahija, Ďuroň, Uličný, Uram, Gežík, Borsík, Flórek, Kuna (Kuska)

Sv. Kríž – Lipt. Ján 1:1 (1:1)

Domáci mali stále problémy s maródkou, preto proti súperovi nastúpili oklieštenej zostave a uhrali iba remízu. Mužstvo predviedlo oku lahodiaci futbal a domáci sa rozlúčili s divákmi solídnym výkonom. Remíza bola spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. Ku kvalite zápasu prispela aj rozhodcovská trojica.

Góly: domáci - Rumanský, hostia Plociík

Sv. Kríž: Staroň, Janči, T. Košo, Tomčík, Tomlák, Húlek, Baďo, (Urban), Feketík, Dorniak, Rumanský, L. Košo, (Mišovič)

L. Ján: Klepáč, Vyšný, Kutnár, Kloták, Devečka, Ubranovič, Smatana, Plocík, Malacký, Vrlík, Čatloš.

Liptovské Sliače – Ľubochňa 1:2 (1:0)

Záverečný súboj jesene o popredné priečky prilákal do hľadiska peknú návštevu 320 divákov. Tú však hráči oboch mužstiev v prvom polčase svojimi výkonmi nepotešili. Hra bola od začiatku rozháraná a chýbalo aj nasadenie z predchádzajúceho zápasu vo Švošove. Domáci sa ujali vedenia v 19 min., keď priamy kop M. Gejdoša z polovice ihriska mierne tečoval Hanula 1:0. Príležitosť na zvýšenie skóre mal v 30 min Kováčik , ale ideálny center na prednú tyč jeho hlava minula. Hostia sa k žiadnej vážnejšej situácii nedostali. Po prestávke však prevzali iniciatívu a herne mali výrazne navrch. Napriek tomu sa do výraznejšej šance dostali domáci v 65 min., keď P. Frič postupoval nikým neatakovaný na súperovu bránu, ale predčasne vystrelil z hranice pokutového územia a minul cieľ. Následne ešte center do malého vápna nedôrazne hlavičkoval J. Gejdoš. Za premrhané príležitosti prišiel trest v podobe Gerecovho gólu na 1:1. Ten po takmer identickej situácii ako pred strelením 1.gólu prevzal loptu na hranici pokutového kopu a nepokrytý vedľa padajúceho Hadača vyrovnal skóre. Domácim sa ani v zostávajúcich minútach nepodarilo vyvinúť výraznejší tlak, chýbal najmä režisér hry a presná kombinácia. Naopak v 82 min po rohovom kope a opakovanom centri R. Žihlavníka si osemčlenná obranná formácia domácich nedokázala rozdeliť štyroch súperových hráčov a loptu vyrazenú Hadačom napálil pod brvno z rohu malého vápna A. Chyla 1:2. Hostia už umnou hrou do konca zápasu víťazstvo z rúk nepustili.

Góly: Hanula, Gerec , A.Chyla

L. Sliače: Hadač, M. Gejdoš, J. Mrva , M. Mrva, Kendera, D. Frič, J. Gejdoš (Slotka), Plávka (A. Frič ), P. Frič , Kováčik, Hanula

Havran: Dráb – Mráz (Janky), Vrtich, A. Chyla, Gerec, V. Chyla, Vrtich, Žihlavník Ľ., Paulíny, Michálek , R. Žihlavník (Zelenc).

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

AKTUALIZOVANÉ: 12:55

Samosprávy hľadajú dobrovoľníkov, tu sú kontakty

Výber miestností ovplyvňuje aj očakávané nepriaznivé počasie. Liptovské samosprávy hľadajú dobrovoľníkov.

Vojaci prechádzali mestom navrhnuté odberové miesta v Ružomberku.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.