Nedeľa, 4. december, 2022 | Meniny má Barbora, Barbara

Liptákom sa na ľade nedarilo

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš nemajú za sebou vydarený týždeň. Z dvoch prehratých duelov majú skóre 6:17.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po päť- zápasovej víťaznej sérii v rade Mikulášania tri duely za sebou prehrali. Po prehre v Spišskej Novej Vsi sa im nedarilo ani uplynulý týždeň.

Na domácom ľade prehrali s Bardejovom 2:7, Michalovce ich zdolali 10:4. Išlo o stretnutia 21. a 22. kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Smršť prišla v prostrednej tretine

V stredajšom dueli s Bardejovom si na staručký štadión našlo cestu 575 divákov a po prvej tretine mohli byť spokojní. Hoci do vedenia išli hostia, Mikulášania po presných zásahoch Bartíka a Nitrianskeho išli do šatne s vedením 2:1.

To, čo sa ale dialo na ľade v druhej tretine, muselo verných fanúšikov nemilo prekvapiť. Bardejov strelil päť gólov, domáci ani jeden a v stretnutí tak bolo „vymaľované.“ Palka po štvrtom góle v bránke vystriedal Duchoň.

Posledná tretina sa prakticky už len dohrávala, hostia v 52. minúte ešte strelili siedmy gól a zo srdca Liptova si zaslúžene odviezli všetky body.

Súper naplno ukázal kvality

Tréner Marián Horváth po zápase priznal, že súper naplno ukázal svoje kvality.

„V prvej tretine sme nejakým zázrakom strelili dva góly a z 0:1 otočili na 2:1,“ hodnotil pred domácou šatňou. V druhej tretine bol Bardejov vo všetkých činnostiach lepší, s hodnotením Horvátha sa nedalo nesúhlasiť.

„Dominoval od korčuľovania až po vedenie puku, streľbu či kombináciu. Dalo by sa povedať, že nás prešiel parný valec. V tretej tretine už súper len kontroloval hru.“

Michalovce uštedrili desiatku

V piatok hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš cestovali na východ krajiny. Michalovce ich na domácom ľade zdolali vysoko a presvedčivo 10:4.

„Vedeli sme, že Michalovce majú obrovskú silu v útoku, na čo sme našich hráčov aj upozorňovali. Prvá tretina bola v našom podaní katastrofálna a rozhodla o celom zápase. Nedokázali sme čeliť útokom domácich. Snažili sme sa o vyrovnanie hry, no Michalovce naďalej boli dominantné v útoku. V celom stretnutí dominovali útoky nad obranami, s čím diváci museli byť spokojní, no my určite nie. Sme sklamaní, takto sa hrať nemôže,“ povedal tréner Horváth.

Šancu na reparát budú mať tento týždeň dvakrát. V utorok (26. novembra) sa predstavia v Senici, v piatok v tradičnom čase o 17:00 hodine privítajú súpera z Prešova.

L. Mikuláš – Bardejov 2:7 (2:1, 0:5, 0:1)

Góly: 15. Bartík (Macík, Mach), 16. Nitriansky – 2. Slovák (Dancsák, Polaček), 22. Gmitter (Matis, Krčula), 23. Česelka (Dancsák, Slovák), 26. Ščurko (Kramár, Vaško), 34. Hričina (Vaško, Takáč), 36. Belušár (Matis, Kramár), 52. Belušár (Gmitter, Krčula). Rozhodcovia: Stano – Vido, Mráz. Vylúčenia: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

LM: Palko (26. Duchoň) – Devečka, Špila, Bača, Mezovský, Klepáč, Nitriansky, Sajko – Bartík, Mach, Macík, Bokroš, Matejka, Roháč, Broska, Marcinko, Poliaček, Kubovčík, Leskovjanský.

Michalovce – L. Mikuláš 10:4 (5:1, 2:1, 3:2)

Góly: 3. Kubiš (Opatovský), 4. Opatovský (Kubiš, Majerník), 4. Banovský (Stríž, Šeliga), 14. Čížek (Kmiť, Vorobel), 20. Stríž (Cmorej), 23. Šechný (Vorobel), 28. Kmiť (Čížek), 48. Cmorej (Čížek), Stríž), 50. Opatovský (Kubiš, Majerník), 55. Schnelly (Lenďák) - 12. Marcinko (Janči, Poliaček), 34. Kuric (Leskovjanský), 43. Kubovčík (Broska, Poliaček), 56. Mezovský (Matejka). Vylúčenia: 8:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, LM: Duchoň (Palko) – Sajko, Špila, Bača, Mezovský, Janči, Nitriansky – Bartík, Kuric, Leskovjanský, Bokroš, Matejka, Roháč, Broska, Marcinko, Poliaček, Kubovčík.