Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Bitka o druhú priečku futbalistom nevyšla

V 19. kole Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok podľahli AS Trenčín 1:2, keď víťazný gól hostí padol šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času.

Na veľmi ťažkom teréne v chladnom, takmer mrazivom počasí, sa skoro dve tisícky divákov malo na čo pozerať.Na veľmi ťažkom teréne v chladnom, takmer mrazivom počasí, sa skoro dve tisícky divákov malo na čo pozerať. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Na veľmi ťažkom teréne v chladnom, takmer mrazivom počasí, sa skoro dve tisícky divákov malo na čo pozerať.

Bol to naozaj dôstojný duel o jesenného vicemajstra. Viac šťastia v ňom mali futbalisti spod Čákovho hradu, pretože na vyložené šance stretnutie jednoznačne vyznelo pre druhú stranu, a to zverencov trénera Jozefa Vukušiča.

Spálené tutovky MFK

V prvom polčase, až na chvíľku v jeho závere „muziku tvrdil“ ružomberský tím. Ten bol pohyblivejší, futbalovejší aj nebezpečnejší. V 13. min. Ďubekov pas za obranu hostí našiel nabiehajúceho Tawambu, ale ružomberský legionár sa vo finálnej fáze nepresadil cez Rundiča.

O tri minúty na to zase Tawamba podobným spôsobom poslal do „gólovky“ Lačného, ten pravačkou však trafil iba brvno. V 19. min. Ružomberčania odmietli ďalšiu obrovskú príležitosť na otvorenie skóre. Všetko na ľavej strane skvele vymyslel Lačný, jemne posadil loptu na hlavu Ďubekovi, ale Volešák v bráne AS reflexívne zasiahol.

„Je to aj moja chyba, že z toho nebol gól,“ sypal si popol na hlavu kapitán Ruže. „Mal som lepšie namieriť, za stavu 1:0 by sa celé mužstvo dostalo ešte do väčšej hernej pohody.“

Po polhodine hry zase Tawamba z hranice päťky „rybičkou“ minul trenčiansky „obdĺžnik“ a vzápätí gólman hostí nad brvno vytlačil Bartošov technický pokus spoza „veľkého vápna“. V 35. min. o prvé nebezpečie pred domácou svätyňou sa postaral Mišák, ktorý sa pokúsil prelobovať vybiehajúceho Penksu, do bezpečia loptu dostal P. Maslo.

O chvíľu na druhej strane v sľubnej pozícii strela nesadla Ďubekovi. V 39. min. sa za hlavu chytal trenčiansky Malec, keď zblízka minul odkrytý ľavý kút domácej „svätyne“.

Posledné slovo mali hostia

V úvode druhého polčasu sa najprv Lačný sám rútil na bránu AS, v rozhodujúcej chvíli si príliš loptu posunul, navyše zozadu ho sotil Kleščík, hlavný arbiter Smolák však čistú penaltu nezapískal. Hneď na to Penksa neudržal v rukaviciach Van Kesselovu strelu a Mondek dokopol loptu do prázdnej brány – 0:1.

„Tak som sa sústredil na samotný zápas, že si ten okamih ani neviem presne vybaviť,“ opisoval jeden z kľúčových momentov Pavol Penksa.

„Išlo o strieľaný center, ktorý som chcel klasicky chytiť. Na normálnom teréne by sa mi to určite podarilo.“

V 60. min. Zošák vysunul Tawambu, ten sa vďaka fyzickým prednostiam presadil cez obranu súpera a zoči-voči Volešákovi rutinne vyrovnal.

V 67. nedokázali Ružomberčania zastaviť od polovice ihriska prenikajúceho Van Kessela, ale koncovka Holanďanovi v službách AS nevyšla. V 73. min. Rundič na hranici šestnástky fauloval prenikajúceho Bartoša a po následnom Ďubekovom priamom kope zazvonila trenčianska spojnica. „Túto štandardku sme zahrali presne tak ako na Pasienkoch so Slovanom,“ podotkol Tomáš Ďubek.

„Vtedy padol gól, ale teraz chýbalo asi päť centimetrov.“ V 84. min. po prečíslení domácej obrany Malec ranou od brvna otočil stav na 1:2. „Loptu som trochu vyrazil, v zlomku sekundy som si vravel, nech ide von, no skončila v sieti,“ vravel Penksa. Pre domáci tím to bol krutý úder a už sa z neho nespamätal.

Trenčín im odskočil

Po jeseni je suverénnym lídrom obhajca titulu bratislavský Slovan, ktorý získal 42 bodov, druhý Trenčín má 36 a tretí Ružomberok spolu so štvrtou Senicou tridsaťjeden.

„Naposledy sme doma prehrali zápas o prvé miesto so Slovanom, teraz o druhé s Trenčínom. Takže veľké sklamanie,“ odkryl svoje vnútro i pocity ružomberskej kabíny jej šéf Ďubek.

„Stretnutie sme mali veľmi nádejne rozohraté. Bolo tam množstvo šancí. Trenčín mal azda jednu a dal dva góly. Tak ako my sme vyhrali u nich, tak teraz oni u nás. Celkove, čo sa týka jesene, prevládajú pozitíva, no krajší by bol pohľad na tabuľku, keby Ružomberok bol pred zimnou prestávkou druhý.“

MFK Ružomberok–AS Trenčín 1:2 (0:0)

Góly: 60. Tawamba - 51. Mondek, 84. Malec. Žlté karty: Lačný, Adamovič, Rundič - Baez. Rozhodoval: Smolák – 1906 divákov.

MFK: Penksa – P. Maslo, P. Greššák, Adamovič, Zreľák – R. Bartoš, Martin Nagy – Ďubek (78. L. Lupták), Tawamba, Zošák – Lačný.