Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Tatran v derby na súpera nestačil

V treťom prípravnom meraní síl za sebou na domácej umelej tráve hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš nenašli recept na súperovho gólmana.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po zhodných prehrách 0:3 s účastníkmi najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, bratislavským Slovanom a MFK Košice, hráči Tatrana v sobotu hostili na domácej umelej tráve FK Poprad.

Účastník východnej skupiny tretej ligy zimuje medzi šestnástimi celkami na siedmej pozícii. Hráči Tatrana mu podľahli 0:2.

Rozhodli za tri minúty

Hŕstka divákov, ktorú okrem mrazu doma „udržal“ aj finálový duel slovenskej tenisovej hviezdy Cibulkovej, v prvom dejstve nevidela žiadnu vážnejšiu príležitosť, hoci sa hralo zo strany na stranu.

Cez polčas obidva mančafty vo „veľkom“ prestriedali a tento ťah vyšiel najmä hráčom z Popradu. O výsledku rozhodli v rozpätí troch minút.

Korenko otvoril skóre v 48. minúte. O tri minúty to bolo 0:2, keď sa pri pokutovom kope nemýlil Bendík. Tatranu sa snaha o vyrovnanie uprieť nedala.

Viaceré strely hráčov v mikulášskom drese ale nesmerovali do priestoru popradskej bránky. Sieť síce triafali, ale tú, ktorá obklopuje priestor v okolí brány.

Dva rozdielne polčasy

„Pre obide mužstvá to bol ťažký zápas, lebo sa hralo v pomerne silnom mraze. V prvom polčase sme dominovali, bolo množstvo centrov do šestnástky súpera. Toho sme v podstate k ničomu nepustili,“ hodnotil tréner MFK Tatran Vladimír Goffa prvú štyridsaťpäť minútovku.

Druhá časť hry už bola o inom. „Absolútne sme zlyhali. V úvode sme inkasovali dva góly. Záver zápasu bol v našom podaní dobrý, no pozahadzovali sme šance. Zápas nám ukázal, že sa ešte musíme pasovať s mnohými vecami.“

Dnes (utorok 28. januára) Tatran na domácej umelej tráve hostí Veľké Ludince. Úvodný výkop je o 16:30 hod. V sobotu Tatran cestuje do Žiliny.

MFK Tatran Lip Mikuláš – FK Poprad 0:2 (0:0)

Góly: 48. Korenko, 51. Bendík (z 11 metrov). Rozhodcovia: Tutura – Beňo, Tomčík. MFK Tatran: Macík – Mizerák, Matič, Angelovič, Stojanovič, Šimun, Lišivka, Moravčík, Jendrišek, Jánošík, Ciprušin (Kucharčík, Hubočan, Hablák, Zuziak, Pastva, Štoffa). FK Poprad: Rušin – Ondruš, Bendík, Tropp Jozef, Ferenc, Rams, Tropp Mário, Drenič, Dunajčan, Bolčár, Stromček (Kubus, Monka, Korenko, Tropp Adrián, Harkulik, Kurik).