Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Pred play-off bola výhra Liptákov veľmi dôležitá

Ziskom bodu na ľade Prievidze prvoligoví hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš fanúšikov nepotešili. Revanšovali sa vysokým víťazstvom nad Považskou Bystricou na domácom štadióne.

Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 40. a 41. kola.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 40. a 41. kola.

Hralo sa aj počas nedele. Mikulášania sa predstavili v Spišskej Novej Vsi, tento zápas sa skončil po našej uzávierke.

Z Prievidze sa vracali s bodom

V stredu zverenci dua Marián Horváth – Juraj Kledrowetz hrali v Prievidzi. Na úvodný gól domácich zo 7. minúty odpovedal Macík v 28. minúte.

Liptovský Mikuláš sa dostal do vedenia, keď na 1:2 upravil Leskovjanský presným zásahom zo 44. minúty. Prievidzi sa podarilo vyrovnať minútu a šesť sekúnd pred koncom tretej tretiny počas presilovky.

Nasledovalo predĺženie. V ňom brankári puk zo svojej siete nelovili. Rozhodlo sa až v nájazdoch, v nich mali väčšie šťastie domáci hráči.

Drámu pred fanúšikmi nedopustili

Po piatkovom stretnutí s Považskou Bystricou odchádzali fanúšikovia na oslavu životného jubilea svojho člena Jožka Machaja s úsmevom na perách. Po výsledku 8:2 inú možnosť ani nemali.

Hráči MHK 32 viedli po úvodnej tretine 2:0. Tretí gól pridal najlepší strelec tímu Poliaček v 23. minúte, no po jeho presnom zásahu sa o slovo prihlásili aj hostia z Považia. Dvakrát prekonali Hollého a razom bolo 3:2. Dráma sa ale nekonala!

V pohode hrajúci domáci mančaft po druhej tretine vyhrával 6:2 a o osude stretnutia bolo rozhodnuté.

Keď sa v záverečnej časti hry ešte presadili Broska s Kuricom, po záverečnom hvizde mohli fanúšikovia hráčov v mikulášskych dresoch odmeniť potleskom.

Čaká ich náročné play-off

Útočník Matúš Leskovjanský zaznamenal dva góly a na rovnaký počet prihrával. Bol tak pri polovici presných zásahov svojho celku.

„Samozrejme, produktivita v zápase ma potešila, rovnako ako aj zisk troch bodov pre mužstvo. V druhej tretine prišiel v našom podaní zbytočný výpadok koncentrácie. Našťastie, padalo nám to a zápas sme dotiahli do víťazného konca,“ hodnotil.

Asistent trénera Juraj Kledrowetz priznal, že to bol veľmi ťažký zápas hlavne preto, že posledné dva duely im nevyšli podľa predstáv.

„Blíži sa play-off. Výhra bola veľmi dôležitá najmä kvôli tomu, aby sa chalani pred náročnými zápasmi dostali do pohody. Sme radi, že sme vyhrali takým vysokým výsledkom.“

V piatok, 7. februára, Mikulášania v tradičnom čase o 17:00 hodine na domácom štadióne privítajú Bardejov. V nedeľu sa predstavia v Michalovciach.⋌MICHAL PAŠKA

L. Mikuláš – P. Bystrica 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Góly: 4. Macík (Kuric), 19. Leskovjanský (Macík, Bakoš), 23. Poliaček, 36. Macík (Leskovjanský, Kuric), 39. Leskovjanský (Bakoš, Devečka), 40. Poliaček (Broska), 44. Broska, 52. Kuric (Leskovjanský) – 27. Kudlej (Bajaník, Koleda), 32. Ižvolt (Hriňa).

Vylúčenia: 5:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodcovia: Štec – Mráz, Riš.

LM: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Špila, Bača, Janči, Nitriansky, Školiak – Macík, Kuric, Leskovjanský, Vartovník, Piatka, Roháč, Števuliak, Lištiak, Janček, Marcinko, Broska, Poliaček.

PB: Hričina (52. Buliš) – Hriňa, Reitmayer, Šuda, Bajaník – Koleda, Boško, Ižvolt, Hlinka, Liška, Pardavý, Lifgas, Kudlej, Balušík.

Prievidza – L. Mikuláš 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 7. Kentoš (Liška, Čopák), 59. Kentoš (Hús, Čopák), rozh. nájazd Kentoš – 28. Macík (Kuric), 44. Leskovjanský (Nitriansky, Macík).

Vylúčenia: 3:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

LM: Hollý – Nitriansky, Školiak, Špila, Janči, Mezovský, Bača, Holiga – Kuric, Macík, Marcinko, Piatka, Roháč, Vartovník, Janček, Lištiak, Števuliak, Broska, Leskovjanský, Poliaček.

1. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Kedy ste boli naposledy u zubára?

Veľa odpovedí má často rovnaký obsah. Aspoň desať rokov, po maturite alebo ako dieťa na základnej škole ešte v časoch pred osemdesiatym deviatym...

Bagre a skalná pyramída horskej rieke Belá nesvedčia

Rieka Belá je jednou z posledných dravých riek na Slovensku. Vzniká spojením Kôprového a Tichého potoka a preteká Liptovským Hrádkom. Práve tam špatí horskú rieku vysoká pyramída z kameňa.

V sedle na pomedzí regiónov postavili nadšenci prístrešok

Žaškovské sedlo bolo kedysi významnou spojnicou medzi Liptovom a Oravou. Dnes význam upadol, o to viac ho poznajú turisti. Nedávno na ňom pribudol pre nich plnohodnotný prístrešok.

Lubyovci sa vrátili do Liptovského Hrádku. Symbolicky

Priestranstvo s gotickým hradom, kaštieľom
a jazierkom je bezpochyby jedným z najmalebnejších zákutí horného Liptova. Od minulého týždňa je
ešte krajšie.

Piata sezóna bude komplikovaná

Liptovská hokejová liga počas prestávky narástla. Do sezóny 2018/19 vstupuje 18 tímov.