Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Pred play-off bola výhra Liptákov veľmi dôležitá

Ziskom bodu na ľade Prievidze prvoligoví hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš fanúšikov nepotešili. Revanšovali sa vysokým víťazstvom nad Považskou Bystricou na domácom štadióne.

Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 40. a 41. kola.Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 40. a 41. kola. (Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 40. a 41. kola.

Hralo sa aj počas nedele. Mikulášania sa predstavili v Spišskej Novej Vsi, tento zápas sa skončil po našej uzávierke.

Z Prievidze sa vracali s bodom

V stredu zverenci dua Marián Horváth – Juraj Kledrowetz hrali v Prievidzi. Na úvodný gól domácich zo 7. minúty odpovedal Macík v 28. minúte.

Liptovský Mikuláš sa dostal do vedenia, keď na 1:2 upravil Leskovjanský presným zásahom zo 44. minúty. Prievidzi sa podarilo vyrovnať minútu a šesť sekúnd pred koncom tretej tretiny počas presilovky.

Nasledovalo predĺženie. V ňom brankári puk zo svojej siete nelovili. Rozhodlo sa až v nájazdoch, v nich mali väčšie šťastie domáci hráči.

Drámu pred fanúšikmi nedopustili

Po piatkovom stretnutí s Považskou Bystricou odchádzali fanúšikovia na oslavu životného jubilea svojho člena Jožka Machaja s úsmevom na perách. Po výsledku 8:2 inú možnosť ani nemali.

Hráči MHK 32 viedli po úvodnej tretine 2:0. Tretí gól pridal najlepší strelec tímu Poliaček v 23. minúte, no po jeho presnom zásahu sa o slovo prihlásili aj hostia z Považia. Dvakrát prekonali Hollého a razom bolo 3:2. Dráma sa ale nekonala!

V pohode hrajúci domáci mančaft po druhej tretine vyhrával 6:2 a o osude stretnutia bolo rozhodnuté.

Keď sa v záverečnej časti hry ešte presadili Broska s Kuricom, po záverečnom hvizde mohli fanúšikovia hráčov v mikulášskych dresoch odmeniť potleskom.

Čaká ich náročné play-off

Útočník Matúš Leskovjanský zaznamenal dva góly a na rovnaký počet prihrával. Bol tak pri polovici presných zásahov svojho celku.

„Samozrejme, produktivita v zápase ma potešila, rovnako ako aj zisk troch bodov pre mužstvo. V druhej tretine prišiel v našom podaní zbytočný výpadok koncentrácie. Našťastie, padalo nám to a zápas sme dotiahli do víťazného konca,“ hodnotil.

Asistent trénera Juraj Kledrowetz priznal, že to bol veľmi ťažký zápas hlavne preto, že posledné dva duely im nevyšli podľa predstáv.

„Blíži sa play-off. Výhra bola veľmi dôležitá najmä kvôli tomu, aby sa chalani pred náročnými zápasmi dostali do pohody. Sme radi, že sme vyhrali takým vysokým výsledkom.“

V piatok, 7. februára, Mikulášania v tradičnom čase o 17:00 hodine na domácom štadióne privítajú Bardejov. V nedeľu sa predstavia v Michalovciach.⋌MICHAL PAŠKA

L. Mikuláš – P. Bystrica 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Góly: 4. Macík (Kuric), 19. Leskovjanský (Macík, Bakoš), 23. Poliaček, 36. Macík (Leskovjanský, Kuric), 39. Leskovjanský (Bakoš, Devečka), 40. Poliaček (Broska), 44. Broska, 52. Kuric (Leskovjanský) – 27. Kudlej (Bajaník, Koleda), 32. Ižvolt (Hriňa).

Vylúčenia: 5:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodcovia: Štec – Mráz, Riš.

LM: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Špila, Bača, Janči, Nitriansky, Školiak – Macík, Kuric, Leskovjanský, Vartovník, Piatka, Roháč, Števuliak, Lištiak, Janček, Marcinko, Broska, Poliaček.

PB: Hričina (52. Buliš) – Hriňa, Reitmayer, Šuda, Bajaník – Koleda, Boško, Ižvolt, Hlinka, Liška, Pardavý, Lifgas, Kudlej, Balušík.

Prievidza – L. Mikuláš 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 7. Kentoš (Liška, Čopák), 59. Kentoš (Hús, Čopák), rozh. nájazd Kentoš – 28. Macík (Kuric), 44. Leskovjanský (Nitriansky, Macík).

Vylúčenia: 3:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

LM: Hollý – Nitriansky, Školiak, Špila, Janči, Mezovský, Bača, Holiga – Kuric, Macík, Marcinko, Piatka, Roháč, Vartovník, Janček, Lištiak, Števuliak, Broska, Leskovjanský, Poliaček.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.